Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B6 zapala się komunikat Bremse Licht na fis


tomi790

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj przy hamowaniu zapaliła mi się kontrolka Bremse Licht. Po wyłączeniu silnika i odpaleniu wszystko jest ok. Przy lekkim hamowaniu też, a jak depnę na hamulec gwałtowniej to zaczyna wywalać błąd na fisie.

żarówki wszystkie sprawne i cały stop świeci.

czy to może być czujnik stopu walnięty który robi takie problemy? Wcześniej się zapalało ESP i ABS.

Edytowane przez tomi790
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy gniazda żarówek są czyste. Czasem daje popalić trzeci stop. Był nawet o tym temat na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem różne wątki i trochę mi się nie chce wierzyć żeby nagle zaczęło się coś dziać z gniazdami żarówek biorąc pod uwagę, że wywala komunikat po gwałtownym naciśnięciu na hamulec.

Zacznę od wymiany czujnika stopu bo już kupiłem nowy i zobaczę co się będzie działo. Mam nadzieję, że to będzie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomi mialem ten sam problem co Ty, okazalo sie ze do wymiany byl akumulator i to on powodowal taki blad, jedz na stacje niech sprawdza Ci procentowa sprawnosc akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak kolega wyżej. Taki błąd wywala jak akumulator ma zbyt niskie napięcie. Przerabiałem to kiedyś w passacie i teraz w audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku jest całkiem świeży bo 3 latek i molla także nie wydaje mi się żeby to był aku.

do tego bremse licht zapala się i gaśnie podczas jazdy i też zapala sie jednocześnie Left Bremse Light więc może to oznaka że coś jednak z żarówkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od żarówek bo to jest najprostsze rozwiązanie. Jeśli nie będzie poprawy to będę szukał dalej.

dziś zauważyłem że czasami przygasa lewy stop a czasami przestaje się palić - także być może mamy przyczynę.

Edytowane przez tomi790
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie winna jest wtyczka w 3 swietle stop.Jak nia ruszam to bład wyskakuje i gasnie na przemian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...