Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciek oleju


Patryk41

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam audi a4 b6 1.9tdi 130km i mam wyciek. Jest zalane pół silnika od strony kolektora wydechowego i troszeczke za filtrem paliwa wygląda to jak uszczelka pod głowicą ale jednak chyba nie. Z tego co po oględzinach stwierdziłem to wyciek jest z pompy vacum ale dokładnie nie wiem z którego miejsca gdyż jest tam bardzo ciasno i ledwo co widać. Jest taka możliwość żeby mi wyciekał olej z pompy vacum?

Edytowane przez Patryk41
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie ewidentnie olej. Jak na to zaradzić? z tego co wyczytałem to w tej pompie powinno byś same paliwo a z kąd się znalazł tam olej??


Z kąd znalazł się olej w pompie w której go powinno nie być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jest to pompa tandemowa, a więc poza funkcją pompowania paliwa jest też pompą podciśnienia. Sekcja odpowiedzialna za wytwarzanie podciśnienia jest połączona bezpośrednio z wałkiem rozrządu, nie ma tam żadnego uszczelnienia więc olej z pod pokrywy głowicy może swobodnie przedostawać się do pompy i ją smarować. ;)

Dodatkowo jeśli masz pompę LUK ze słynnym luźnym króćcem to masz prawdopodobnie winowajcę i miejsce którym ten olej wydostaję sie z pompy. Wiem że tam jest podciśnienie ale nie np w momencie jak silnik nie pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...