Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozrusznik plata figle


P4ri

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy pomozcie.

Otóż ostatnio miałem taka sytuacje ze nie chciał mi odpalić silnik, dopiero po trzecim przekręceniu kluczyka normalnie odpalił, zostawiłem to na jakiś czas bo zdążyło mi się to tylko raz, ale po jakimś czasie sytuacja się powtarza i żeby uruchomić silnik musiałem przekręcić trzy lub czwarty raz kluczykiem. Ok coś z rozrusznikiem nie halo, bo słyszę jak bendiks chodzi ale silnik rozrusznika cichutko.

Wyjąłem rozrusznik i dałem do regeneracji (pomyślałem ze może szczotki do wymiany lub coś innnego) elektryk zrobił mi go na cacy powiedział ze szczotki są w dobrym stanie i nie warto ich wymieniać, przeczyścił nasmarował i oddal mi. Przed chwila wracam z garażu po dość ciężkim montażu (bardzo mało miejsca na manewry kluczem) wsiadam przekręcam kluczyk i.. NIC tzn. bendiks chodzi ale silniczek rozrusznika nie chodzi! i tutaj rozkładam ręce już przekręcałem kluczyk z osiem razy i NIC! Pomóżcie może mieliście podobne problemy, wszystkie uwagi są dla mnie na wagę złota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli słychać że elektromsgnes rozrusznika wysuwa bendiks to są praktycznie trzy możliwości:

1. Uszkodzony wieniec zębaty na kole zamachowym , co skutkuje brakiem możliwości pełnego zazębienia się wieńca z zębatką bendiksu, a co za tym idzie brakiem możliwości załączenia prądu na część silnikową rozrusznika.

2. Jakaś mała niedokładność w montażu rozrusznika w aucie, skutkująca brakiem możliwości pełnego zazębienia się wieńca z zębatką bendiksu, a co za tym idzie brakiem możliwości załączenia prądu na część silnikową rozrusznika.

3. Uszkodzenie elektrowłącznika rozrusznika , albo jego zła regulacja .

Oczywiście zakładam że wszystkie kabelki dochodzące do rozrusznika trafiły na swoje miejsce i reszta instalacji rozruchowej jest sprawna :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektrowlacznik do wymiany. Temat do zamknięcia

Ale co dziwne po wymontowanie rozrusznika z auta, wszystko hulalo, zakładasz do auta i zong :F

Panowie, odkopuje temat.

Wsiadam do auta przekrecam kluczyk i zero reakcji, nic! nie wiem czy to nie wina stacyjki co o tym myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w takim wypadku wystarczyło nasmarować elementy przesuwające przyłączone do elektromagnesu. Dodatkowo wymieniłem zębatkę będiksa bo za długo zwlekałem z naprawą i była trochę zdarta (od niepełnego zazbębienia).

Jeśli nic nie reaguje to prawdopodobnie nadal coś z elektromagnesem. Sprawdź czy na cienkim kablu pojawia się napięcie po przekręceniu stacyjki w pozycję rozruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem i dochodzi prad, wiec dalej mam problem z elektromagnesem. Mysle ze najlepiej bedzie kupic drugi oryginalny rozrusznik uzywany z allegro i po problemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak automat wcześniej kupiłeś z jakiegoś lichego zamiennika to pewnie już odwalił kitę :decayed:

Ostatnio oglądałem takiego no name, to trudno było się w nim miedzi doszukać :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie zamiennik rumunski i robil mi cyrki, kupilem oryginalny rozrusznik i jak narazie wszystko hula :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...