Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co to za czesc, do czego sluzy i jak sie nazywa?


pablo15005

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dodaje zdjecie czegos przez ktore moze mi bulgotac w podszybiu.

Jak sie to nazywa i do czego sluzy?

20151105_163746.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie efekty jak jest zepsuty? wpływa na cos jak jezdze z uszkodzonym? bulgot w podszybiu moze byc przez to? auto moze dlugo lapac 90 stopni i na postoju nie zlapie?

Edytowane przez pablo15005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu to zawór cieczy obiegu chłodzenia paliwa. Na zgaszonym ma być otwarty, zamyka się przy zapalonym silniku tym samym tworząc odrębny układ chłodzenia paliwa (tylko w silnikach TDI PD). Nie ma wpływu na bulgotanie w nagrzewnicy.

Za to wpływ może mieć:

- zbyt mało płynu w zbiorniczku

- nieszczelny układ chłodzenia

- zapowietrzony układ chłodzenia

- uszkodzony korek na zbiorniczku (nieszczelny)

- padająca uszczelka pod głowicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plyn w zbiorniczku jest i go nie ubywa. To bulgotanie pojawilo sie po zmianie termostatu. Sciagalem ten waz przy grodzi i lecial plyn powietrze nie syczalo...dodam ze auto na postoju nie zlapie temperatury dopiero jak jade ok 20km w takiej temperaturze jak byla 0stopni. I szybko spada temp. Czujnik i termostat zmieniane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zmieniałem u siebie termostat 4 lata temu. Założyłem Wahlera. Działa do tej pory. W zimę muszę przejechać ok 10 km do osiągnięcia 90 stopni i po przejechani nawet 20 km gdy na dworze duży mróz to górny wąż do chłodnicy jest zimny - czytaj termostat sprawny.

By wykluczyć termostat zrób test:

odpal zimny silnik i niech pochodzi z 10 min przez ten czas sprawdź czy górny wąż do chłodnicy nie robi się ciepły. Gdyby tak było to termostat szrot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakiej firmy termostat założyłeś, niektóre firmy to już na półce są popsute. Ja mam wahlera i dopiero po 10 km mi się nagrzewa najlepszy jest oryginał. Co do bulgotania ja bym ustawił temp. na full i tak pojeździł trochę niech się układ dobrze odpowietrzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie temperatury na maksa nic nie zmienia. Obieg na nagrzewnice jest i tak cały czas otwarty nawet jak wyłączysz ogrzewanie.

Edytowane przez machina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jezdziles z temp na maksa jakiś czas czy z góry zakładasz że to nie pomoże

wyklepane z kciuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak ten układ jet zbudowany. Płyn w nagrzewnicy krąży cały czas i żadne ustawienia ogrzewania tego nie zmienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem termostat na ori z aso i dalej bulgotanie jest. Dlaczego? Plyn trzyma poziom nie dolewam, korkiem nie wywala... jakies doswiadczenia?

Edytowane przez pablo15005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób test na CO2 w płynie chłodniczym, skoro termostat prawidłowo zamontowałeś to ja bym obstawiał głowicę lub uszczelka pod głowicą, a jak z mocą auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pompę kiedy wymieniałeś?gdzieś się musi zapowietrzać, termostat ma sam w sobie odpowietrznik, u mnie jak pompa była padnięta to wcale ciśnienia w układzie nie było. Zrób ten test na CO2 i bedziesz wiedział czy to nie uszczelka, chociaż objawów padniętej uszczelki jest kilkadziesiąt i nie zawsze muszą być standardowe. Sama głowica może też dawać takie objawy.Ja bym zaczął od podstawowych pomiarów: test na CO2 i kompresja i dopiero szukał dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...