Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przesiadka z 16" na 17"


PanFlorian

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, noszę się z zamiarem zakupu opon zimowych i przy okazji przesiadkę z felg 16" na 17" i tutaj pojawiają się ??? Jak sobie przeliczyłem, okazuje się że średnica koła urośnie o jakieś min. 2 cm (opony 205/55/R16 - na 235/45/R17). Może to i niewiele, ale przy zawieszeniu, które już teraz wydaje się być zbyt wysoko (std zawieszenie), dodatkowe 2 cm pogorszą sprawę. Jak to wyglądało w waszym przypadku i jaki byłby koszt obniżenia zawieszenia? Co z pomiarem prędkości, odległości itp. wydaje się, że będą błędne wskazania, czy da się to ewentualnie skalibrować?


Zdecydowałem się na 17",koła juz zakupione z oponami 225/50 et45 ,oryginalnie mam et42.Wiem,że muszę dokupić pierścień centrujacy ze względu na różnicę średnicy piasty, a czy śruby które posiadam z poprzednich kół tj. 16" et42 będą ok?

Wysłane z mojego SM-T805 przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież koło 17/45 i 16/55 jest tej samej wysokości.

Według mojej skromnej opinii zimówki na kole 17 cali to lekka porażka i wydawanie kasy w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolo 16" 205/55 ma 51,9 cm średnicy

Koło 17" 235/45 ma 53,8 cm średnicy

Docelowo felgi będą jeździć z letnimi oponami, a na zimę planuje 16",te które mam obecnie z letnimi. Dlaczego twoim zdaniem 17 na zimę to porażka?

Wysłane z mojego SM-T805 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, noszę się z zamiarem zakupu opon zimowych i przy okazji przesiadkę z felg 16" na 17" i tutaj pojawiają się ??? Jak sobie przeliczyłem, okazuje się że średnica koła urośnie o jakieś min. 2 cm (opony 205/55/R16 - na 235/45/R17). Może to i niewiele, ale przy zawieszeniu, które już teraz wydaje się być zbyt wysoko (std zawieszenie), dodatkowe 2 cm pogorszą sprawę. Jak to wyglądało w waszym przypadku i jaki byłby koszt obniżenia zawieszenia? Co z pomiarem prędkości, odległości itp. wydaje się, że będą błędne wskazania, czy da się to ewentualnie skalibrować?

Zdecydowałem się na 17",koła juz zakupione z oponami 225/50 et45 ,oryginalnie mam et42.Wiem,że muszę dokupić pierścień centrujacy ze względu na różnicę średnicy piasty, a czy śruby które posiadam z poprzednich kół tj. 16" et42 będą ok?

Wysłane z mojego SM-T805 przy użyciu Tapatalka

Witaj,

Jeśli dobierzesz prawidłowy rozmiar opon nie będzie żadnego problemu.

Do standartowego zawieszenia wg. mnie max felga to 17".

Możesz obniżyć samymi sprężynami np. Eibach czy H&R (koszt kilkaset pln) albo wrzucić odpowiednie wagowo zawieszenie sportowe audi np. 1BE (obniżenie -20 mm i "miękkie" amorki) lub 1 BV (-20 mm i sztywno zestrojone amorki). Ewentualnie gwintowane zawieszenie ale to koszt powyżej 2 tys. pln.

Opony kupiłeś zbyt wysokie. Do B6/B7 odpowiedni rozmiar to 215/50/17 (do zimówek b. odpowiedni) lub 235/45/17.

Możesz włożyć pierścień ale koła będą schowane w błotniku.

Daj dystans 13 mm przód i 17 mm tył z centrowaniem na rozmiar z felgi.

Przy dystansach musisz mieć odpowiednio dłuższe śruby.

Mogę polecić Dystom.pl

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze kumam,to przy zmianie na et45 i tej samej szerokosci felgi 7" (nie jestem pewien,czy to nie 7,5",dowiem się wieczorem) koło schowa się do środka 3mm w stosunku do tego co mam teraz.Zabieg z dystansami ma na celu poprawę wyglądu,odsunie koła na zewnątrz.Czy przy takim myku nic nie będzie obcierać zarówno z oponami 225/55 (te na razie muszę zostawić) jak i 215/50?Pytanie co jeśli to będą felgi 7,5",czy wtedy zastosować mniejsze dystanse? Koła które zakupilem: http://allegro.pl/kola-zima-audi-225-50-17-oryginal-i5768804186.html#thumb/7

Dziękuję za podpowiedzi.

Wysłane z mojego SM-T805 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze kumam,to przy zmianie na et45 i tej samej szerokosci felgi 7" (nie jestem pewien,czy to nie 7,5",dowiem się wieczorem) koło schowa się do środka 3mm w stosunku do tego co mam teraz.Zabieg z dystansami ma na celu poprawę wyglądu,odsunie koła na zewnątrz.Czy przy takim myku nic nie będzie obcierać zarówno z oponami 225/55 (te na razie muszę zostawić) jak i 215/50?Pytanie co jeśli to będą felgi 7,5",czy wtedy zastosować mniejsze dystanse? Koła które zakupilem: http://allegro.pl/kola-zima-audi-225-50-17-oryginal-i5768804186.html#thumb/7

Dziękuję za podpowiedzi.

Wysłane z mojego SM-T805 przy użyciu Tapatalka

Witaj!

W pierwszej kolejności sprawdź parametry felgi. Kluczowe dane to szerokość i ET felgi. Jeśli założysz felgę szerszą z niższym ET np 35 to zostanie ona odsadzona na zewnątrz błotnika. Przy 7,5 i ET 45 felga jest cofnięta do wewnątrz błotnika i jest blisko elementów zawieszenia. Dlatego sugeruje dystanse. Auto z dystansami nie tylko lepiej wygląda ale też lepiej prowadzi się. Zyskujesz szerszy rozstaw kół na obu osiach.

Także sprawdź dokładnie parametry felg a potem można dobierać dystans.

Te wartości dystansów, które podałem są idealne po felgę 7,5 x 17 ET45.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profil felgi to 7,5 et45 opony 225/50/17,chciałbym się tylko upewnić,czy zaproponowane dystanse spasują z tym profilem opony,tą jest wyższa i szersza od 215/50?

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka

Dystanse zakupione,mam nadzieję że spasują. Dzięki za pomoc i pozdrawiam.

Wysłane z mojego SM-T805 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profil felgi to 7,5 et45 opony 225/50/17,chciałbym się tylko upewnić,czy zaproponowane dystanse spasują z tym profilem opony,tą jest wyższa i szersza od 215/50?

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka

Dystanse zakupione,mam nadzieję że spasują. Dzięki za pomoc i pozdrawiam.

Wysłane z mojego SM-T805 przy użyciu Tapatalka

Witaj,

Myślę, że nawet na 225/50/17 nie powinno być kłopotu (choć to nie jest rozmiar standard do B6/B7),

zwłaszcza, że masz seryjne zawieszenie.

Wrzuć fotki jak to wyszło na aucie.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...