Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Przesiadka z 16" na 17"

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć, noszę się z zamiarem zakupu opon zimowych i przy okazji przesiadkę z felg 16" na 17" i tutaj pojawiają się ??? Jak sobie przeliczyłem, okazuje się że średnica koła urośnie o jakieś min. 2 cm (opony 205/55/R16 - na 235/45/R17). Może to i niewiele, ale przy zawieszeniu, które już teraz wydaje się być zbyt wysoko (std zawieszenie), dodatkowe 2 cm pogorszą sprawę. Jak to wyglądało w waszym przypadku i jaki byłby koszt obniżenia zawieszenia? Co z pomiarem prędkości, odległości itp. wydaje się, że będą błędne wskazania, czy da się to ewentualnie skalibrować?


Zdecydowałem się na 17",koła juz zakupione z oponami 225/50 et45 ,oryginalnie mam et42.Wiem,że muszę dokupić pierścień centrujacy ze względu na różnicę średnicy piasty, a czy śruby które posiadam z poprzednich kół tj. 16" et42 będą ok?

Wysłane z mojego SM-T805 przy użyciu Tapatalka
Opublikowano

Ale przecież koło 17/45 i 16/55 jest tej samej wysokości.

Według mojej skromnej opinii zimówki na kole 17 cali to lekka porażka i wydawanie kasy w błoto.

Opublikowano
  • Autor

Kolo 16" 205/55 ma 51,9 cm średnicy

Koło 17" 235/45 ma 53,8 cm średnicy

Docelowo felgi będą jeździć z letnimi oponami, a na zimę planuje 16",te które mam obecnie z letnimi. Dlaczego twoim zdaniem 17 na zimę to porażka?

Wysłane z mojego SM-T805 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Cześć, noszę się z zamiarem zakupu opon zimowych i przy okazji przesiadkę z felg 16" na 17" i tutaj pojawiają się ??? Jak sobie przeliczyłem, okazuje się że średnica koła urośnie o jakieś min. 2 cm (opony 205/55/R16 - na 235/45/R17). Może to i niewiele, ale przy zawieszeniu, które już teraz wydaje się być zbyt wysoko (std zawieszenie), dodatkowe 2 cm pogorszą sprawę. Jak to wyglądało w waszym przypadku i jaki byłby koszt obniżenia zawieszenia? Co z pomiarem prędkości, odległości itp. wydaje się, że będą błędne wskazania, czy da się to ewentualnie skalibrować?

Zdecydowałem się na 17",koła juz zakupione z oponami 225/50 et45 ,oryginalnie mam et42.Wiem,że muszę dokupić pierścień centrujacy ze względu na różnicę średnicy piasty, a czy śruby które posiadam z poprzednich kół tj. 16" et42 będą ok?

Wysłane z mojego SM-T805 przy użyciu Tapatalka

Witaj,

Jeśli dobierzesz prawidłowy rozmiar opon nie będzie żadnego problemu.

Do standartowego zawieszenia wg. mnie max felga to 17".

Możesz obniżyć samymi sprężynami np. Eibach czy H&R (koszt kilkaset pln) albo wrzucić odpowiednie wagowo zawieszenie sportowe audi np. 1BE (obniżenie -20 mm i "miękkie" amorki) lub 1 BV (-20 mm i sztywno zestrojone amorki). Ewentualnie gwintowane zawieszenie ale to koszt powyżej 2 tys. pln.

Opony kupiłeś zbyt wysokie. Do B6/B7 odpowiedni rozmiar to 215/50/17 (do zimówek b. odpowiedni) lub 235/45/17.

Możesz włożyć pierścień ale koła będą schowane w błotniku.

Daj dystans 13 mm przód i 17 mm tył z centrowaniem na rozmiar z felgi.

Przy dystansach musisz mieć odpowiednio dłuższe śruby.

Mogę polecić Dystom.pl

Pozdrawiam!

Opublikowano
  • Autor

Jeśli dobrze kumam,to przy zmianie na et45 i tej samej szerokosci felgi 7" (nie jestem pewien,czy to nie 7,5",dowiem się wieczorem) koło schowa się do środka 3mm w stosunku do tego co mam teraz.Zabieg z dystansami ma na celu poprawę wyglądu,odsunie koła na zewnątrz.Czy przy takim myku nic nie będzie obcierać zarówno z oponami 225/55 (te na razie muszę zostawić) jak i 215/50?Pytanie co jeśli to będą felgi 7,5",czy wtedy zastosować mniejsze dystanse? Koła które zakupilem: http://allegro.pl/kola-zima-audi-225-50-17-oryginal-i5768804186.html#thumb/7

Dziękuję za podpowiedzi.

Wysłane z mojego SM-T805 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Jeśli dobrze kumam,to przy zmianie na et45 i tej samej szerokosci felgi 7" (nie jestem pewien,czy to nie 7,5",dowiem się wieczorem) koło schowa się do środka 3mm w stosunku do tego co mam teraz.Zabieg z dystansami ma na celu poprawę wyglądu,odsunie koła na zewnątrz.Czy przy takim myku nic nie będzie obcierać zarówno z oponami 225/55 (te na razie muszę zostawić) jak i 215/50?Pytanie co jeśli to będą felgi 7,5",czy wtedy zastosować mniejsze dystanse? Koła które zakupilem: http://allegro.pl/kola-zima-audi-225-50-17-oryginal-i5768804186.html#thumb/7

Dziękuję za podpowiedzi.

Wysłane z mojego SM-T805 przy użyciu Tapatalka

Witaj!

W pierwszej kolejności sprawdź parametry felgi. Kluczowe dane to szerokość i ET felgi. Jeśli założysz felgę szerszą z niższym ET np 35 to zostanie ona odsadzona na zewnątrz błotnika. Przy 7,5 i ET 45 felga jest cofnięta do wewnątrz błotnika i jest blisko elementów zawieszenia. Dlatego sugeruje dystanse. Auto z dystansami nie tylko lepiej wygląda ale też lepiej prowadzi się. Zyskujesz szerszy rozstaw kół na obu osiach.

Także sprawdź dokładnie parametry felg a potem można dobierać dystans.

Te wartości dystansów, które podałem są idealne po felgę 7,5 x 17 ET45.

Pozdrawiam!

Opublikowano
  • Autor

Profil felgi to 7,5 et45 opony 225/50/17,chciałbym się tylko upewnić,czy zaproponowane dystanse spasują z tym profilem opony,tą jest wyższa i szersza od 215/50?

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka

Dystanse zakupione,mam nadzieję że spasują. Dzięki za pomoc i pozdrawiam.

Wysłane z mojego SM-T805 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Profil felgi to 7,5 et45 opony 225/50/17,chciałbym się tylko upewnić,czy zaproponowane dystanse spasują z tym profilem opony,tą jest wyższa i szersza od 215/50?

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka

Dystanse zakupione,mam nadzieję że spasują. Dzięki za pomoc i pozdrawiam.

Wysłane z mojego SM-T805 przy użyciu Tapatalka

Witaj,

Myślę, że nawet na 225/50/17 nie powinno być kłopotu (choć to nie jest rozmiar standard do B6/B7),

zwłaszcza, że masz seryjne zawieszenie.

Wrzuć fotki jak to wyszło na aucie.

Pozdrawiam!

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

zdjęcia nie działają.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.