Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wymiana samych tarcz przód - klocki 3\4 grubości


icemerc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Generalnie chyba powichrowało mi jedna tarcze i teraz zastanawiam sie nad zmiana kompletu bo jednej sie nie wymienia.

Klocki maja 10 -13tyś są na moje oko 3\4 grubości, czy mogę załoyć tylko nowe tarcze a klocki zostawić te co mam czy musze też klocki zmieniac?

Jeden z Łódzkich mechaników powiedział mi, że zmienia sie komplet więc klocki tez....

Nie ukrywam, że to dodatkowy wydatek i czy on jest konieczny>?

Bede wdzieczny za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zmienic same tarcze i klocki dotychczasowe założyć , wiadome trzeba będzie na poczatku tarcze oszczędzać bo po co kupowanie nowych skoro te są jeszcze grubaśne . Takie jest moje zdanie bo jakiś czas temu też tak robiłem i nic sie nie dzieje do tej pory .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze byłoby założyć nowy komplet klocków aby się dopasował do nowych tarcz. Stare klocki pomimo że jeszcze są grube mogą się nie dopasować z powodu nierówności lub ew. przypaleń. Dlatego lepiej ,a napewno bezpieczniej dać nowy komplet bo starym można popsuć tarcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można splanować powierzchnie klocków, tylko nie na domowej szlifierce, bo prosto tego nie zrobisz, ale znajomy, DOBRY tokarz za 4-pak to już by może i to zrobił tak jak ma być, wtedy czy nowe, czy Twoje w 3/4 nowe nie bęzie różnicy. Zakładając niesplanowane klocki do nowej tarczy ryzykujesz przez pewien czas (kilka k km) słabszym hamulcem. Jak słabszym? ano na tyle słabszym na ile nierówna jest powierzchnia klocka. Jeśli powierzchnia klocka wygląda na naprawdę prostą, można by go użyć, ale mieć na uwadze mniejszą siłe docisku przez pewien czas. Z przodu bym nie ryzykował bez przetoczenia. Z tyłu pewnie bym zaryzykował.

Po drugie, jeśli z tyłu "zwichrowało" Ci tarcze, to niekoniecznie je zwichrowało, ściągnij koła, poruszaj tarczami, załóż koła. Mógł dostać się paproch pod tarcze i ta nie chodzi równo. Jest to częsta usterka przy tarczach osadzanych tylko na tych szpilkach co koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze byłoby założyć nowy komplet klocków aby się dopasował do nowych tarcz. Stare klocki pomimo że jeszcze są grube mogą się nie dopasować z powodu nierówności lub ew. przypaleń. Dlatego lepiej ,a napewno bezpieczniej dać nowy komplet bo starym można popsuć tarcze.

Błądzisz. Co wymieniasz częściej tarcze czy klocki? Klocki się ułożą bo kilkuset km tak samo jak nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli klocki i tarcze są dobrej firmy to jedno i drugie wytrzyma 150k km spokojnie przy hamowaniu silnikiem. U mnie poszło niecałe 1/3 klocka i 1mm tarczy po 80k km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...