Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stukanie na zimnym silniku 1.8T BFB


mefjiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od jakiegoś czasu pojawia się u mnie problem, a mianowicie coś "rzęzi" od góry silnika po odpaleniu na zimnym silniku (np.: po nocnym postoju), jak silnik pochodzi z minutę, trochę się zagrzeje, to dźwięk ustaje...

Co to jest?

Dodam, że samochód chodzi normalnie, nie ubywa oleju, chłodziwa, itp., ma prawidłowe przyspieszenie bez utraty mocy, jeździ bez problemów, itd.. Dodatkowo ostatnio wymieniłem olej z filtrem- zrobiłem to osobiście i wlałem olej porządnej firmy, nie jakiś z wirówki za 15zł/ litr. Wymieniłem też świece na oryginalne NGK, nie chińczyki z allegro, bo myślałem, że może te co mam są za długie i stukają...

Pierwsza moja (grobowa) myśl- panewki, ale kolega, który trochę siedzi w temacie mechaniki, szybko mnie uspokoił, ponieważ panewki mniej czy bardziej, ale słychać by było cały czas, a tu dźwięk po lekkim podgrzaniu silnika ustaje aż do ponownego odpalenia nad ranem.

Samochodem z tym "rzęzeniem" zrobiłem ok. 800km, z przymusu i braku możliwości odstawienia do mechanika, teraz takową mam i zrobię to w sobotę, ale wolę znać opinię kilku osób, bo po odstawieniu do mechanika ten może powiedzieć mi, że mam silnik do remontu, zgarnąć 3-4 tys. zł, a wymieni tylko napinacz łańcucha wałka z tyłu silnika za kilka stów...

Proszę o możliwie najszybszą pomoc.

P.S.: Jakby okazało się, że to jedna część tego mechanizmu z łańcuchem, to warto wymienić cały komplet (łańcuch, napinacz, itd.)?

Edytowane przez mefjiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W necie masz pełno filmików z hałasującym łańcuszkiem i napinaczem może porównać, ale z twojego opisu na 99% to to, do sprawdzenia masz smoka w misce, ciśnienie oleju no i sam zestaw napinacz, łańcuszek. Ogólnie na forum masz sporo takich tematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek pomiar cisnienia oleju.

Jaki to "porzadny" olej wlałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak smok byłby zapchany to na rozgrzanym by klepało a na wysokich obrotach kontrolka od oleju by święciła ja bym sprawdził napinacz i hydropopychacze tak zwane szklanki bo po długim postoju spływa olej z niech

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej nalany Motul 5W40 (filtr Filtron), kontrolka żadna nie świeci, błędów też pod VAG-iem nie wywala...

Dziękuję za odpowiedzi, będę wiedział co mechanikowi powiedzieć

P.S.: Olej kupowałem u niedziałka W baniaku 5L, nie lany.

Edytowane przez mefjiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie to samo z rana tylko klepie 20/30sekund ale nie zawsze, według mnie napinacz bo jak robiliśmy pól roku temu odme i pękło gniazdo bagnetu + kawałki kolanka odmy mogły wpaść i przytkało smoka. Sprawdzając olej 2/3 razy mialem kawałeczek stopionego plastiku na bagnecie. Teraz czeka mnie czyszczenie miski i smoka u mechanika x.x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa no widzisz... Ja jakiś czas temu też wymieniałem rurkę i bagnet, bo były w opłakanym stanie, robiłem to dość ostrożnie, ale niestety rurka kruszyła się w rękach, więc może i u mnie jest to samo...

Edytowane przez mefjiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...