Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5 AFN] Uciekający płyn chłodzący...


Gandalesch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i proszę forumowiczów o pomoc w rozwiązaniu problemu z uciekającym płynem chłodzącym. Ostatnio jadąc do Niemiec 1000 km na strzała dolałem około 1,5 L płynu... Zlokalizowałem mały wyciek w miejscu jak na zdjęciach niżej. Czy możliwe aby z tego miejsca ubyło 1,5 L płynu, bo zapewne jadąc 1000 km z prędkością cały czas 150/160 km/h było spore ciśnienie?

1fk4dk.jpg

2m46q6p.jpg

@Edit

Dodam, że uszczelka wykluczona. Węże na nagrzanym aucie da się ścisnąć, poziom oleju na bagnecie się nie podnosi, nie ma oleju w płynie ani białego dymu. Na postoju płyn nie ucieka, albo minimalnie że prawie różnicy nie widać. Głównie zauważyłem ubytki podczas jazdy.

Edytowane przez Gandalesch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymień ten króciec kosztuje grosze a potrafi nim uciekać sporo płynu jak jest uszkodzony mi uciekało nim ok 1l na 100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać czasami na nim jak auto chodzi na luzie i normalnie pocina kropla za kroplą. Jeszcze czy normalne jest, że nie raz płynu po jeździe jest mało, znaczy stan jest niski a po odkręceniu korka id zbiorniczka wszystko do niego wraca i stan się podnosi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazwyczaj jest tak że stan płynu jest niższy na zimnym silniku tak jak kolega napisał wymień ten krućieć ale całość czasami wymiana samej uszczelki nie pomoże bo podstawa jest krzywa i nie dociska tak jak powinno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wielkie dzięki. Na dniach postaram się wymienić i napisze co i jak.

Sorry, ale nie mogę dać edita na Microsofcie Lumii... Jeszcze jedno. Czy jest ktoś w stanie podać mi numer katalogowy tej części, bądź precyzyjniej wskazać nazwę? Mieszkam za granicą i będę musiał im tu jakos to nazwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...