Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kompletny rozrząd AFN


Hezen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dużymi krokami zbliża mi się wymiana rozrządu - silnik AFN (reszta w profilu)

Czy można kupić rozrząd wytrzymujący 120k km - pasek,napinacz i rolka prowadząca z INA?

Jeśli nie ma takiego zestawu to jakiej firmy brać zestaw?

Śruby rolki prowadzącej oraz napinacza są dostępne tylko w ASO, czy sprzedawca sklepu też jest w stanie je zamówić?

Przy okazji zleciłbym mechanikowi wymianę pompy wody (SFK), pasek wielorowkowy oraz napinacz (nie wiem jakiej firmy kupić pasek oraz napinacz) a sprzęgiełko alternatora do sprawdzenia, bo przy całkowitym skręcie kierownicy lewo/prawo piszczy pasek ale nie jestem pewny czy jest to spowodowane sprzęgiełkiem.

Jeśli znalazłaby się jakaś dobra dusza i poratowała numerami części to byłbym bardzo wdzięczny :)

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu ...

Rozrząd do AFN to 028198119C

Koszt takiego zestawu to około 500zł w ASO ale to bez pompy wody...

Pompa wody to...028121004X W ASO koszt około 330zł

Jak widzisz to ceny kosmos za takie pieniadze masz dwa zestawy (rozrzad +pompa)

Proponuje Ci kup sobie u" Dzika" albo u "Toma 77" pasek Contitech a rolki Ina a pompę wody Hepu ...Pompy SKF nie polecam !!!

I bedzie Pan zadowolony conajmniej na 60 000 km

Pasek wielorowkowy alternatora 028903137AR koszt w ASO ok. 125..zł A

pasek klimy 06B260849A koszt w ASO około 86.zł

Paski takie conti kupisz za okpło 90 zł obydwa do tego proponuje wymienić ale tylko same rolki w napinaczach alternatora i klimy

Tu masz przykład ...pompy..

http://allegro.pl/pompa-wody-hepu-audi-a4-a6-passat-b5-tdi-p542-i5568632299.html

kolejny przykład..

http://allegro.pl/napinacz-pasek-klimatyzacji-rolka-audi-a4-1-9tdi-i5169697495.html

http://allegro.pl/pasek-wielorowkowy-conti-5pk1592-audi-a4-b5-passat-i5114327068.html

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5680415116&reco_id=38a57480-897e-11e5-b5fe-028b7cd84653&ars_rule_id=201&ars_source=ars&ars_socket_id=16

Grzesiu te aukcje to jedynie przykłady

Ale decyzja nalezy oczywiscie do Ciebie .... ;)

Edytowane przez OLIVER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sezonie miałem dwie reklamacje na pompy SKF, obie ciekły na broku/zaślepce więc również nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompy skf to syf jakich mało (mi zaczęła ciec po 2tys - reklamacje uznali ,kumplowi w e46 tez dlugo nie wytrzymała ) kupiłem pompę hepu i od 56tys km spokój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki za pomoc, zwłaszcza jeśli chodzi o info o pompach SFK.

Na forach są różne opinie a o marce hepu pierwszy raz słyszę, z resztą nie ma co się dziwić... mechanikiem nie jestem ;)

Oliver dziękuję za bardzo obszerną odpowiedź, wiele wyjaśniłeś i podałeś wszystko na tacy - czego chcieć więcej? :D

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oliver dziękuję za bardzo obszerną odpowiedź, wiele wyjaśniłeś i podałeś wszystko na tacy - czego chcieć więcej? :D

Nie ma za co :D Ja tylko podałem w miarę możliwości nie drogo a zestawy warte polecenia ...Sam nie dawno miałem podobny dylemat bo termin wymiany rozrządu był a nie wiedziałem co wybrać sam myślałem o ori ale ceny mnie sprowadziły na ziemię ... :decayed: ...Poprzedni rorząd wymieniał mi mechanik i też taki zestaw miałem załozony...Paski Conti a rolki Ina i pompę Hepu Więc padła decyzja na taki sam zestaw tylko że teraz wymianę zrobiłem sobie sam ...no i 3 stówy w kieszeni zostały :decayed: Tak że spokojnie polecam :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...