Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi a4 1.8 ADR nie chce odpalić po postoju.


Placi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiaj po kilku dniach próbowałem odpalić samochód. Niestety nie udało się. Akumulator był wymieniany dwa miesiące temu, a silnik się `kręci`. Dodam, że samochód stał kilka dni na parkingu, gdzie był pochylony na lewo(pochył o kącie ok. 20stopni). Próba odpalenia na popych nic nie dała. Zdarzyło się tak pierwszy raz odkąd auto posiadam. Kiedyś był problem z immobilizerem, ale samochód odpalał ale za chwilę gasł oraz mrugała kontrolka. Teraz nawet nie chce odpalić. Sprawdziłem świece, elektrody są czyste, jednak gwint świecy jest w oleju. Mechanik przy wymianie rozrządu mówił, zeby wymienić uszczelkę pod `klawiaturą`, której jeszcze nie wymieniłem. Natomiast znajomy mówił aby przyjrzeć się pompce paliwa lub filtrowi. Auto postawione jest już w poziomie. Możecie wskazać, co może być przyczyną?

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profilaktycznie sprawdź błędy. Może reduktor gazu puszcza i zalewa układ ?

Co do pompki paliwa to sprawdź czy po przekręceniu kluczyka ją słychać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zrobię to jutro. Dziś nie mam już takiej możliwości. Pompki nie słychać zza kierownicy. Ogólnie auto zawsze ciężej odpalało po kilkudniowym po stoju. Teraz nie chce w ogóle. ;/

edit.

Czy istnieje jakiś sposób, żeby sprawdzic samemu czy reduktor nie puszcza?


Samochód nie pokazywał żadnych błędów. Udało się go uruchomić na gazie, jednak strzelał z wydechu i pracował bardzo nierówno. Nie chciał wejść na obroty. Jakieś pomysły?

Edytowane przez Placi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy do pompki dochodzi napięcie. Jeśli tak to posłuchaj czy chodzi. Może spalona? Szczelność reduktora idzie sprawdzić ale w pierwszej kolejności musi być sprawny układ pb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód stoi już u mechanika. Tak jak pisałem wyżej samochód odpala na LPG, jednak trzęsie się jak galareta, tragicznie wchodzi na obroty i strzela z wydechu. Przy próbie odpalenia na benzynie zero reakcji. Pompki nie było słychać wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W A4 B5 pompka chyba dopiero zaczyna pracować po kręceniu silnikiem,a na moje oko to nie będzie dobrze pracowal na gazie jak jest zimny silnk bo gaz jest za zimny,podlacz pompe na krótko w bagażniku pod dekielkiem 2 grubsze przewody lub po prostu odkręć przewod paliwowy przy silniku i zakrec silnkiem i zobacz czy pompuje paliwo

Edytowane przez radi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto chodziło na gazie do uzyskania 90 stopni i nic sie nie zmienilo. Jest juz w warsztacie i czekam na telefon co udalo sie ustalic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


po prostu odkręć przewod paliwowy przy silniku i zakrec silnkiem i zobacz czy pompuje paliwo

najprościej uruchomić pompę za pomocą VAG-a, wtedy słychać czy pracuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna złego chodzenia silnika okazała się prozaiczna. Przy sprawdzaniu świec i po zakreceniu ich z powrotem nie zwrocilem uwagi, ze zle zalozylem kapturki. I faktycznie, pompka siadła. Dzieki za pomoc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...