Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przycisk od awaryjnych ciągle świeci i rozładowuje mi akumulator


Tomek111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem zakupiłem około miesiąca temu audi a4 b6 2.0.

Przez okolo dwa tygodnie wszystko śmigało az tu nagle zauważyłem ze przycisk od trójkąta cały czas świeci :( i kiedy zostawiłem samochód na noc to akumulator padł i muszę go lądować prawie codziennie! :(

Sprawdziłem vagiem i wyskoczył błąd "1562 Prawe tylne drzwi nie otwarte/zamknięte nie autoryzowane" próbowałem skasować błąd ale sie nie dało. W końcu blad skasowałem oczyściłem mikrostyk w drzwiach i pomogło ale nadal caly czas mam problem z tym przyciskiem od awaryjnych i nadal akumulator siada :( Co może być tego przyczyną? :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. Wymienialem aku, robiłem wszystko okazało sie ze uszkodzony był moduł komfotum elektryk mi ogarnął sprawe w 1 dzien

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zerknij na moduł,bo może tam jest problem.
Jeśli będzie ok to weź multimetr,podłącz szeregowo pod plus akumulatora i wyciągaj bezpieczniki po kolei.
Wartość prądu nie powinna być większa niż 50mA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie grzebałeś przy radiu? Chciałem zrobić stały + na radiu i wyszukałem kakiś kabel w środku rozizolowałem i podłączyłem + z radia radio było ok,ale zapalił się właśnie ten nieszczęsny przycisk od awaryjnych, odłączyłem radio od tego i pociągnąłem + bezpośrednio z aku i jest ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak wymieniłem akumulator bo był juz przy końcu ale nic to nie dalo :( dorwałem sie do modulu komfortu ale nic tam nie widzę żeby było źle odłączyłem wszystkie kable ale trójkąt nadal świeci a jak sprawdzić czy dobry jest ten moduł komfortu? :(

pobór prądu przy uśpieniu to 0.99mA :( dzisiaj spróbuje z tym radiem ale ja nic nie ruszałem ale może ktos wcześniej grzebał :)

Mam jeszcze pytanko bo mam jedna lampę nie ori i kable są normalnie luzem bo ktoś przejściówki nie kupił i tak zostawił i czy może to byc tez przyczyną?

Dzięki za odpowiedzi :)

Edytowane przez Tomek111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnij przycisk awaryjnych, przeczyść i zobacz czy dalej będzie świecić. Kable w drzwiach sprawdziłeś (harmonijka)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabli w drzwiach jeszcze nie sprawdziłem przycisk wyciągnąłem ale jeszcze go nie rozbierałem :) zaraz sie za to zabiorę ;)


Mam pytanko jak zdjąć ta kostkę pomiędzy drzwiami? Bo nie mogę odpiąć tej wtyczki a widzę ze na kabelkach cos jest od strony kierowcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabli w drzwiach jeszcze nie sprawdziłem przycisk wyciągnąłem ale jeszcze go nie rozbierałem :) zaraz sie za to zabiorę ;)

Mam pytanko jak zdjąć ta kostkę pomiędzy drzwiami? Bo nie mogę odpiąć tej wtyczki a widzę ze na kabelkach cos jest od strony kierowcy

Odciągnąć zabezpieczenie (różowe, fioletowe), jakby zawleczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za odpowiedzi raczej juz znalazłem problem :) miedzy drzwiami pasażera ktos kiedys izolował kabelki a od kierowcy juz było widać druciki :( ale dzisiaj wszystko zrobię jak trzeba :) pobór prądu po uśpieniu to około 20mA a nawet mniej tak wiec teraz jest git :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawa wyglada tak,

Miga mi oświetlenie drzwi i nóg u kierowcy ale jak zapale silnik to przestaje (czasami). Gasze silnik oświetlenie sie załącza i miga (czasami gaśnie całkowicie.

Czasami jest tak, że jak otworze auto centralnym to oświetlenia znowu sie uruchamia.

https://youtu.be/2ootLLxaEzo

Kontrolka awaryjnych miga.

https://youtu.be/XJEnjYmIHvk

Mam to od kilku dni i codziennie akumulator pada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawa wyglada tak,

Miga mi oświetlenie drzwi i nóg u kierowcy ale jak zapale silnik to przestaje (czasami). Gasze silnik oświetlenie sie załącza i miga (czasami gaśnie całkowicie.

Czasami jest tak, że jak otworze auto centralnym to oświetlenia znowu sie uruchamia.

https://youtu.be/2ootLLxaEzo

Kontrolka awaryjnych miga.

https://youtu.be/XJEnjYmIHvk

Mam to od kilku dni i codziennie akumulator pada.

Hej u mnie myślałem ze sa przewody jednak okazał sie silniczek od szyb na płytce bylo tak jakby sfajczone ale szyba chodziła i zakupiłem ten silniczek i od razu ustąpił problem z tym trójkątem nwm co do drzwi ale moze podobnie jest :) najlepiej posprawdzaj wszystkie drzwi ja u siebie tak zrobiłem i okazały sie drzwi pasażera :D pomiędzy drzwiami sa w tej gumie kostki i je wszystkie wyjmowałem i tak znalazłem :) co to drzwi to moze kostka w drzwiach mikrostyk :) mialem u siebie tak z tylu tylko ze mi nie czytał drzwi tak jakby cały czas zamknięte byly :) akumulator juz 4 dzień i śmiga jak na razie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawa wyglada tak,

Miga mi oświetlenie drzwi i nóg u kierowcy ale jak zapale silnik to przestaje (czasami). Gasze silnik oświetlenie sie załącza i miga (czasami gaśnie całkowicie.

Czasami jest tak, że jak otworze auto centralnym to oświetlenia znowu sie uruchamia.

https://youtu.be/2ootLLxaEzo

Kontrolka awaryjnych miga.

https://youtu.be/XJEnjYmIHvk

Mam to od kilku dni i codziennie akumulator pada.

Hej u mnie myślałem ze sa przewody jednak okazał sie silniczek od szyb na płytce bylo tak jakby sfajczone ale szyba chodziła i zakupiłem ten silniczek i od razu ustąpił problem z tym trójkątem nwm co do drzwi ale moze podobnie jest :) najlepiej posprawdzaj wszystkie drzwi ja u siebie tak zrobiłem i okazały sie drzwi pasażera :D pomiędzy drzwiami sa w tej gumie kostki i je wszystkie wyjmowałem i tak znalazłem :) co to drzwi to moze kostka w drzwiach mikrostyk :) mialem u siebie tak z tylu tylko ze mi nie czytał drzwi tak jakby cały czas zamknięte byly :) akumulator juz 4 dzień i śmiga jak na razie :)

Też tak myślałem, że może to być sterownik w drzwiach. Możliwe ze dostała się wilgoć i zrobilo spięcie. Spróbuję jutro zdemontować boczek ale gołym okiem raczej tego nie dostrzege.

Wysłane z mojego SM-G900F

Silnik zakupiony...

Dzisiaj sprawdze czy to pomoże bo po odłączeniu silnika trójkąt zgasł. :)

Wysłane z mojego SM-G900F

Problem rozwiązany!

Problemem okazał się zamek od strony kierowcy, który w sumie działał ale nie wiadomo czego nie wprowadzał auto w tryb czuwania (problem z kontrolka awaryjnych świateł)

Po wymianie zamka problem ustąpił.

Wysłane z mojego SM-G900F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam, że uszkodzona wiązka między drzwiami, a buda będzie tez dawała taki efekt - sprawdzone u mnie 

po ruszeniu kablami światełko awaryjnych i podświetlenie przycisku świateł po chwili gaśnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam taki sam problem w swojej a4 auto czy zamkniete czy otwarte trojkat mruga na fisie wszystko ok zegary gasna lampki tez

a jednak po 3 dniach zjadlo nowy aku

macie moze jakiś pomysl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...