Treść opublikowana przez sebool12
-
Radio android nie rozpoznaje włączonych świateł
@Muskel1@MaTeo85 rzeczywiście teraz podświetlenie ożyło Pytanie teraz dlaczego CAN tego nie obsłużył? Trzeba coś w przekodować? Z tego co wiem to wszystko powinno działać plug&play przy instalacji z rns-e
-
Radio android nie rozpoznaje włączonych świateł
Cześć, Jak w temacie, podłączyłem dzisiaj u siebie radio z Androidem (PX6 a’la RNS-D) i wszystko chyba działa poza wykrywaniem włączonych świateł. CAN Decoder chyba podłączyłem dobrze bo komunikaty na liczniku mam, a samym rozpoznawaniem świateł steruje właśnie CAN Decoder Mial ktoś podobny problem? Jakiś pomysł jak wykluczyć uszkodzenie CAN Decodera albo radia? Myślałem czy nie dać dla testu +12V na pin ILL, ale w sumie nie wiem jaki sygnał powinien wzbudzić włączenie podświetlenia radia Wczesniej miałem RNS-D (chyba DX)
-
Montaż i działanie układu samo poziomowania xenon-ów w Audi A4 B6
Znacie jakiś sposób na regenerację przegubu / cięgna / ramienia czujnika? Wydaje mi się ze u mnie się zatarły i kręci się cały mechanizm zamiast samego przegubu Ewentualnie myślałem, zamontować podobny patent jak robią w B5 tylko do końca nie wiem jak zdemonotwać ten "koszyk" / łapę wahacza
-
Naprawa czujników poziomowania xenonów
@GreGoriO z tego co widziałem to polecają końcówki cięgna z pedału gazu ursusa xd końcówka cięgna M6 przegub kulowy kulisty panewka 7510956829 - Allegro.pl ALLEGRO.PL Kup teraz na Allegro.pl za 7,50 zł - końcówka cięgna M6 przegub kulowy kulisty panewka (7510956829). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących! Ale jakby się dało naprawić oryginał to wolałbym go zostawić, ale za cholerę nie wiem jak się do tego dobrać, żeby nie zniszczyć :/ W ostateczności pewnie to kupie, ale bez uszczelniaczy to w ogóle pożyje? Bo nie ma szans, żebym znalazł te uszczelki gdzieś lokalnie (V-ring VS-8/ 8-9,5 NBR)
-
Naprawa czujników poziomowania xenonów
Znacie jakiś sposób na regenerację przegubu / cięgna / ramienia czujnika? Wydaje mi się ze u mnie się zatarły i kręci się cały mechanizm zamiast samego przegubu
-
Montaż modułu DRL w światłach drogowych Audi A4 B6
Montował ktoś u siebie w B6 z bixenonem moduł od leoparda? Byłem już zdecydowany na be-smart ze względu na to, że kilka osób potwierdziło, że nie mieli problemów z drgającą przysłoną, ale funkcje leoparda wydają się atrakcyjniejsze przy podobnej cenie co be-smart
-
[ALL B6] Końcówki drążków - zwykłe vs s-line/S4
Czy drążki kierownicze (nie końcówki) we wszystkich wersjach są takie same? Według samego Lemfordera są 3 modele: 21609 01, 25571 01, 25863 01
-
Falowanie obrotów
Panowie mam problem z lekkim falowaniem obrotów na zimnym silniku, szczególnie do słychać jak auto schodzi z obrotów - nie przechodzi płynnie tylko stopniami Jakie grupy logować, aby namierzyć przyczynę?
-
Wymiana uszczelniacza skrzyni od strony wału napędowego Quattro
Znalazłem instrukcje w ELSA'ie dla potomnych Protipy ode mnie: - wał sam z siebie nie chciał się na tyle cofnąć, aby minąć flansze ze skrzyni. Musiałem zaprzeć wał lekko brechą i dopiero się cofnął - nie warto do końca odkręcać śrub torxowych od elementu nr 4 z pierwszego foto (A 34-10012), warto zostawić je wkręcone na np 3 zwoje. Przy ściąganiu tego elementu sprężyna dość mocno wszystko wypchnie przez co może nam spaść sprężyna i podkładki - przed ściągnięciem tego elementu podstawić miskę bo mimo spuszczenia oleju i tak wyleje się stamtąd ze 50-100ml płynu - po zamontowaniu simmeringa, przy montażu flanszy w łożysko, warto podeprzeć czymś samo łożysko bo przy wciskaniu/wbijaniu flanszy może wypaść z gniazda (u mnie wysunęło się na 3/4) - oring z pierwszego foto (nr3) dostępny jest tylko w ASO, koszt ok 40zł - w instrukcji jest jasno napisane jak ma być zamontowana sprężynka talerzowa, o której wspomniał MemberA4 "Położenie montażowe: duża średnica (strona wklęsła) skierowana w kierunku podkładek." Wymiana pierścienia uszczelniającego i łożyska kulkowego kołnie.pdf
-
Wymiana oleju w skrzyni z quattro - dwa spusty oleju?
@Dev w teorii mam już zamówionego Fuchs TITAN SINTOFLUID SAE 75W-80 - też się nada? A to tylnego mostu TITAN SINTOPOID SAE 75W-90
-
Wymiana oleju w skrzyni z quattro - dwa spusty oleju?
@Dev wszystkie 3 już ruszałem Otrzymam odpowiedź na swoje pytanie?
-
Wymiana oleju w skrzyni z quattro - dwa spusty oleju?
@Dev to chyba standard, żeby najpierw odkręcić wlew, żeby olej łatwo spłyną, ale nie o to pytałem I żebyśmy się dobrze zrozumieli - gdybym liczył wlew to mam 3 korki w skrzyni
-
Wymiana oleju w skrzyni z quattro - dwa spusty oleju?
Cześć, Z racji tego, że mam wyciek oleju z wału ze skrzyni, przed wymianą uszczelniacza chce spuścić olej, żeby się na mnie wszystko nie wylało (podnoszę sam przód za koła). Patrząc na szybko zauważyłem, że są dwa korki spustu olejowego - z czego to wynika? W samym torsenie jest inny olej? Czy jest do dodatkowy spust, żeby więcej oleju zleciało? Oznaczenie skrzyni GDZ, manual 6b
-
Przeguby do Audi A4 B6/B7
Dla potomności: W 1.8T BEX, dyfer FUB wewnętrzne przeguby tylne mają średnice 108mm i 28 zębów Pasuje przegub m.in. od Ruville 75459S, koszt ok 90zł
-
Pomoc w doborze modelu amortyzatorów Billstein B8 1BV
Cześć, Jestem w trakcie zamawiania tylnich amortyzatorów do A4 B6 Avant 1.8T Q 2003r z zawieszeniem 1BV Z tego co udało mi się ustalić to jeśli chce utrzymać z serie to muszę celować w amortyzatorów Billstein B8 Wszystko spoko, ale katalogi Bilsteina są dość słabe i nie mogę znaleźć stuprocentowego potwierdzenia jaki nr katalogowy ma amortyzator do mojego auta Wydaje mi się, że powinno to być 24-119825, ale fajnie by było gdyby ktoś mógł to potwierdzić na 100%
-
Przeguby do Audi A4 B6/B7
Głupie pytanie, ale jak zdjąć osłonę/zaślepkę/blachę od strony flanszy tylnego przegubu wewnętrznego?
-
Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
@Venoneq971 masz na myśli tą paste? https://allegro.pl/oferta/poorboy-s-aluminium-metal-polish-heavy-duty-473-5586180594
-
Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
Polecicie jakiś zamiennik dla pasty MEGUIARS Heavy Cut Metal Polish? Podobno nie źle radzi sobie z zaśniedziałym chromem na listewkach, ale aktualnie ciężko ja dostać :/ https://youtu.be/woTzmbOb_WU
-
Uchwyt złącza/kostek instalacji przedniego pasa
Zauważyłem, że nie mam tego u siebie i kostki były na trytytkach, a na foto z pod maski ewidentnie jest jakiś plastik trzymający oba złącza
-
quattro, stuki w napędzie
A zrób taki test - jedź gdzieś na asfalt, na którym jest wysypany piasek - spróbuj pokręcić się przy maksymalnym skręcie i nasłuc**j czy nie przeskakuje ci, którejś z kół
-
quattro, stuki w napędzie
@tomek3815 a przy wyższych prędkościach np 160-180km/h nie masz wibracji na budzie?
-
Patent na dolną kratkę zderzaka w S4?
-
BFB złącze cewek 4B0973724 a 1J0973724
Info dla potomnych Piny z 4B0973724 nie pasują do kostki 1J0973724 i za pewne do 8K0973724 też nie będą pasować Piny z 4b0 są znacznie grubsze, jakby przystosowane do przenoszenia większych napięć, choć wcale szersze nie są
-
Szczelność układu dolotowego 1.8t BEX- prośba o pomoc
@Łukasz13 Coś mi się popieprzyło Widzę, że drugi idzie do układu podciśnienia (zaworki, ezektor itd) Rozumiem, że tego nie ściągam?
-
Szczelność układu dolotowego 1.8t BEX- prośba o pomoc
Sorry, że odkopuje, ale też chciałbym się upewnić co do sprawdzania szczelności dolotu, żeby jakiś szkód nie narobić Z tego co widziałem na filmie na przykładzie B5 to trzeba zaślepić odme - wyjąć rurke z rury, która wchodzi do filtra powietrza lub wypiąć przy separatorze oleju i zaślepić Ale co zrobić z rurką idącą do kombi zaworu? Też wyciągnąć i zaślepić otwór po nim?