Skocz do zawartości
IGNOROWANY

pobór oleju po remoncie


damiana45

Rekomendowane odpowiedzi

witam

pisałem wcześniej post o poborze oleju w mojej A4 b5 1.8t ANB przed remontem oscylował on w granicach 500ml/1000 km

po remoncie zrobiłem około 4000km i dolałem trochę ponad 500 ml. czyli na 1000km wychodzi jakieś 130 ml. Zniknął problem ubywającego płynu chłodniczego. Zostało zalane ponad max w zbiorniczku i po 4000 km nie widzę żadnego ubytku.

dodam że remont polegał na : planowaniu głowicy, wymianie uszczelniaczy zaworowych, wszystkich uszczelek, wymianie dziurawej chłodnicy, usunięciu wszystkich wycieków oleju i płynu chłodniczego, i przy okazji wymiana kompletnego rozrządu oraz innych drobiazgów np. świece platynowe itp. Dołu silnika (pierścieni) nie ruszałem ponieważ mechanik stwierdził że głowica jest w bardzo dobrym stanie jak na ten przebieg (260kkm) i od jakiś 20kkm jeżdżeniu na gazie.

koledzy w poprzednim wątku sugerowali turbo. było to sprawdzone, mechanik zdjął gumowe rury z których w przypadku padniętej turbiny powinien wylecieć olej u mnie wyleciała może jedna malutka kropelka. mechanik powiedział że taka ilość jest wzorowa i nic z ty nie ruszamy.

a więc skąd jeszcze ten pobór oleju, dodam że do samochodu wróciła moc. nie miałem porównania do tej pory ale po remoncie to zauważyłem, doszła do tego równiejsza praca silnika i zniknął słodki zapach parującego płynu chłodniczego.

czytałem coś o odmie olejowej??

proszę o jakieś cenne rady

pozdrawiam

Edytowane przez damiana45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanik twierdził że wygląda bardzo dobrze tak jak głowica. jedyny mankament to bardzo stwardniałe gumki na zaworach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...