Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klima zimą


petrosdbz20

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Mam trzy pytanka, może głupie :D

1. Ostatnio często mam zaparowaną przednią szybę. Odpalam wtedy klimę (gwiazdka na wyświetlaczu), bo szybciej schodzi para. Czy to dobre rozwiązanie? Zimą?

2. Zawsze, jak ustawię na AUTO, to z automatu odpala mi się klima (gwiazdka :P). Czy to normalne?

3. Dzisiaj zastałem przednią szybę oszronioną z obu (!) stron. Wg termometrów mamy około zera. Przy próbie odpalenia klimy gwizdka na chwilę się pojawiała i od razu gasła. Coś schrzaniłem, coś padło?

Mam już ten samochód od dobrych paru miesięcy, a klimatronik wciąż jest dla mnie czasami zagadką :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko masz w porządku. Jak temp. spada poniżej 5°C to klimy nie załączysz. Tak jest w b5 zrobione.☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W b5 nie pochodzi i już- taki układ.

A niby po co ma chodzić w zimie ? Tylko nie mów o smarowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tylko w audi, opel też to ma że klimy poniżej +5 nie odpalisz. Najlepszym rozwiązaniem jest wymiana filtra ew. jakiś płyn antyroszeniowy na szyby mo i jest przycisk nadmuchu na przednią szybę żeby szybciej puściło z rana. Jeśli nagrzewnica nie puszcza i w aucie jest sucho to nic już innego nie wymyślisz, poza tym odparowywanie klimą to wg.mnie nie jest dobry pomysł, bo osusza pow.,a jak wyłączysz to paruje ze zdwojoną siłą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A obieg powietrza jaki masz włączony wewnętrzny czy zewnętrzny ?

Edytowane przez Musafa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obieg zewnętrzny non stop. Co do nagrzewnicy, to głupio przyznać, ale nie mam pojęcia. Kiedy jest ona używana? Generalnie dmucha ciepłym powietrzem dopiero po rozgrzaniu silnika.

Mam jeszcze pytanie odnośnie przycisku nawiewu na szybę (lewy górny róg). Czym to się różni od ustawienia strzałki na szybę? Mogę go używać bez żadnych zastrzeżeń?

Edytowane przez petrosdbz20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...