Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Klima zimą

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hej. Mam trzy pytanka, może głupie :D

1. Ostatnio często mam zaparowaną przednią szybę. Odpalam wtedy klimę (gwiazdka na wyświetlaczu), bo szybciej schodzi para. Czy to dobre rozwiązanie? Zimą?

2. Zawsze, jak ustawię na AUTO, to z automatu odpala mi się klima (gwiazdka :P). Czy to normalne?

3. Dzisiaj zastałem przednią szybę oszronioną z obu (!) stron. Wg termometrów mamy około zera. Przy próbie odpalenia klimy gwizdka na chwilę się pojawiała i od razu gasła. Coś schrzaniłem, coś padło?

Mam już ten samochód od dobrych paru miesięcy, a klimatronik wciąż jest dla mnie czasami zagadką :D

Opublikowano

Wszystko masz w porządku. Jak temp. spada poniżej 5°C to klimy nie załączysz. Tak jest w b5 zrobione.☺

Opublikowano

Potwierdzam,ponizej +5 klima nie odpali.

Opublikowano

Zaraz

Ale kompresor powinien raz na jakis czas pochodzic ;)

Opublikowano

W b5 nie pochodzi i już- taki układ.

A niby po co ma chodzić w zimie ? Tylko nie mów o smarowaniu.

Opublikowano

Pewnie to mial na mysli ale go uprzedziles)))

Opublikowano
  • Autor

Ok, dzięki :)

Ale parująca szyba już mnie dobija :/

Opublikowano

No to moze czas wymienic filtr pylkowy albo masz nagrzewnice uszkodzona lub duza wilgoc w samochodzie.

Opublikowano

To nie tylko w audi, opel też to ma że klimy poniżej +5 nie odpalisz. Najlepszym rozwiązaniem jest wymiana filtra ew. jakiś płyn antyroszeniowy na szyby mo i jest przycisk nadmuchu na przednią szybę żeby szybciej puściło z rana. Jeśli nagrzewnica nie puszcza i w aucie jest sucho to nic już innego nie wymyślisz, poza tym odparowywanie klimą to wg.mnie nie jest dobry pomysł, bo osusza pow.,a jak wyłączysz to paruje ze zdwojoną siłą.

Opublikowano

a jak wyłączysz to paruje ze zdwojoną siłą
oj tak wtedy jest sauna dopiero)))
Opublikowano

A co z płynem - ubywa ? Może to nieszczelność nagrzewnicy ?

Opublikowano

A obieg powietrza jaki masz włączony wewnętrzny czy zewnętrzny ?

Edytowane przez Musafa

Opublikowano
  • Autor

Obieg zewnętrzny non stop. Co do nagrzewnicy, to głupio przyznać, ale nie mam pojęcia. Kiedy jest ona używana? Generalnie dmucha ciepłym powietrzem dopiero po rozgrzaniu silnika.

Mam jeszcze pytanie odnośnie przycisku nawiewu na szybę (lewy górny róg). Czym to się różni od ustawienia strzałki na szybę? Mogę go używać bez żadnych zastrzeżeń?

Edytowane przez petrosdbz20

Opublikowano

Rozni sie tym ze daje ful nawiew i jak jest powyzej+5 do daje tez klime i osusza szybe,ponizej +5 nie rozni sie niczym od strzalki i ful nawiewu.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Mi poniżej + 5 C też daje na full nawiew.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.