Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Podatek od kupna auta.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam pytanie do osób zorientowanych.

Jak kupiłem auto od prywatnego to muszę płacić skarbówce te 2% podatku tak?

Jaką mam sobie przyjąć wartość do obliczenia kwoty podatku?

W ogóle nie zapłaciłem tego przy kupnie poprzedniego auta, bo nie wiedziałem o tym i nikt mnie do tej pory nie poinformował o takowej potrzebie...

Opublikowano

musisz zaplacic.jesli auto nie jest po szkodzie calkowictej to podatek bedzie naliczany od sredniej rynkowej

Opublikowano

Ja tez z tym dlugo zwlekalem ,jezeli auto przy kupnie ma jakies uszkodzenia to je podajesz i koszta napraw i troche z podatku odlicza ,teraz musisz napisac do nich pismo z wyjasnieniem ze cos tam ,jakas dobra bajke ,o umorzenie odsetek ,duzo tego nie bedzie. Ale zawsze moze rozpatrza

Opublikowano
  • Autor

A nie jest tak, że podaje swoją wartość i ona może się różnic do 33% od rynkowej?

Opublikowano

Nie bo maja swoje ceniki tylko uszkodzeniami mozesz obnizyc np,uszkodzone turbo,silnik czy blacharka

Opublikowano

2% od wartości auta chyba że masz fakturę. BTW jeśli masz możliwość to przepisz umowę kupna jeszcze raz żebyś nie musiał wymyślać dlaczego nie zrobiłeś tego w terminie.

Opublikowano

Jak kupiłem auto od prywatnego to muszę płacić skarbówce te 2% podatku tak?

Tak.


W ogóle nie zapłaciłem tego przy kupnie poprzedniego auta, bo nie wiedziałem o tym i nikt mnie do tej pory nie poinformował o takowej potrzebie...

Gdyby nie było zapłacone to w życiu byś nie przerejestrował auta.

To tak samo ważny dokument podczas rejestracji jak dowód rejestracyjny czy książka pojazdu.

Opublikowano
  • Autor

Rejestracja nie ma nic do rzeczy. Obecne już przerejestrowałem i nikt nie pytał o podatek, jakby pytali to byłoby dobrze, bo bym zapłacił od razu.

Za starego już się powinno przedawnić, a za tego muszę złożyć czynny żal...

Edytowane przez Emejcz

Opublikowano

Bo pewnie sprzedający opłacił ( jest takamożliwośc lub był z tego zwolniony).

Popatrz sobie na dokumenty,musi być adnotacja, chyba że wystawił fakturę itd.

Nie da się przerejestrować auta o wartości powyżej 1000 zł bez zapłaconego podatku.

Nie wieżysz to zadzwoń do wydziału komunikacji.

Ewentualnie przeczytaj to

http://www.motofakty.pl/artykul/przerejestrowanie-auta.html

Dopiszę jeszcze.

Jeśli faktycznie nikt nie pytał cię o zapłacony podatek to i tak nie zwalnia cię od jego niepłacenia.

Powinieneś to zrobić jak najszybciej.

Będzie mniejsza kara i odsetki za każdy dzień zwłoki.

Ile kary ???

To już zależy od humoru urzędasa w skarbówce.

Edytowane przez Fido

Opublikowano
  • Autor

Zadzwonie do wydziału komunikacji z ciekawości, ale jestem prawie pewien, że nie sprawdzają tego. Fajnie jakbym się mylił.

W tym artykule nie jest napisane, że aby zarejestrować auto trzeba opłacić podatek.

Dodam tylko, że artykuły z neta są często mało wiarygodne. Przykład z dzisiaj, w jendym napisali, że jak jestem w 1 grupie podatkowej i chcę uniknąć płacenia podatku od darowizny w wysokości do 9 tys. zł z groszami to muszę to złosić w ciągu 6 miesięcy od daty darowizny - bzdura, wcale tak nie jest, dowiadywałem się w urzędach i zgodnie mówią, że zgłaszać nie trzeba.

Wiem już co zrobić z obecnym autem aby uniknąc kary - o ile skarbówka jeszcze o tym nie wie.

Nie wiem jeszcze co ze starym...

Opublikowano

Nie wiem jak u ciebie funkcionuje wydział komunikacji.

Mi za każdym razem kazali przedstawić kwitek ze skarbówki.

Opublikowano
  • Autor

No właśnie mój kumpel też tak mówi, że mu zawsze kazali... ale u mnie nie.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.