Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak moc rozdziela Torsen w B5


Nyuta

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie A4 B5 Quattro jak torsen rozdziela moc i moment 25%:75%-75%-25% czy 50:50 ? I czy wymienia sie olej w torsenie jeżeli tak to jaki i co ile :)

Edytowane przez Nyuta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/TorSen

Olej taki jak do skrzyni

Ok dzięki za olej :) A co ile mniej więcej go zmieniać ? I jeszcze jedno a to nie jest tak że różnie rozdziela moc w zależności od auta i typu torsena ? A ja jestem ciekaw jak dokładnie w B5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torsen rozdziela to w sposob plynny.

oleju nie trzeba wymieniac wystarczy uzupelniac i musi spelniac normy okreslone przez producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa ok to wszystko dzięki bardzo lecz nie rozumiem jeszcze jednego :( wiem że to 40 km/h eds i torsen rozdziela moc a potem jest 50:50 tak? I tego nie rozumiem czy torsen w B5 może dać np 100% na tył czy ma jakieś określone wartości? Tzn jaki jest rozkład sił na suchym jazda na wprost i ile mocy może dostać maksymalnie i minimalnie oś lub koło :)

Edytowane przez Nyuta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eds wylacza sie dlatego aby przy duzej predkosci nie przyhamowal ktoregos kola niepotrzebnie i nie spowodowal wypadku (np. na sliskiej nawierzchni)

przy niesprawnym ukladzie eds czyli samym torsenie, ten jest na tyle malo inteligentny ze potrafi dac 100% momentu na kolo bez przyczepnosci niestety, dlatego niezbedny jest uklad ktory zhamuje to kolo aby inne dostaly momentu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eds wylacza sie dlatego aby przy duzej predkosci nie przyhamowal ktoregos kola niepotrzebnie i nie spowodowal wypadku (np. na sliskiej nawierzchni)

przy niesprawnym ukladzie eds czyli samym torsenie, ten jest na tyle malo inteligentny ze potrafi dac 100% momentu na kolo bez przyczepnosci niestety, dlatego niezbedny jest uklad ktory zhamuje to kolo aby inne dostaly momentu

Ok a przy sprawnym ile daje ? :) Max ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co max ? sprawny eds bedzie dazyl do tego aby dac 100% max ale na kola nie bedace w poslizgu, nie umiem ci odpowiedziec dokladnie ile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co max ? sprawny eds bedzie dazyl do tego aby dac 100% max ale na kola nie bedace w poslizgu, nie umiem ci odpowiedziec dokladnie ile

ok dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDS pracuje aż wszustkie koła będą krecic sie z taka samą predkoscią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDS pracuje aż wszustkie koła będą krecic sie z taka samą predkoscią

Do 40 km/h :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaśnieżony parking koledzy stali ja sie bawiłem do 40 wpadałem w poślizg i po 40 no na oko :) I widać było że np jedno koło mocy nie dostało a inne zaczeło kręcić sie szybciej a po 40 leciałem bokiem i każde koło do przodu szło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że moge i taka jest prawda w A4 b5 działa do 40 w S4 b5 do 80 :) dziękuje dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...