Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymuszenie na skrzyżowaniu


Rekomendowane odpowiedzi

Tzn. powiem Ci, że jeżeli uderzenie miało miejsce faktycznie zaledwie kilka metrów za skrzyżowaniem, a koleś skręcający w lewo powiedział policjantowi, że skręcał w lewo, to kompletnie nie rozumiem na jakiej podstawie policja ukarała Ciebie. Szanse przed sądem są, tylko istnieje potencjalne ryzyko poniesienia dużo wyższych kosztów. Jak Cię w firmie nie zabiją, to 250 zł nie jest jeszcze dramatem ;)

wiesz pewnie po kolizji koleś odjechał dalej i upierał się że to było w tym miejscu. Stara sztuczka. Na przyszłość polecam wideo rejestrator, ja kupiłem za 75 zł+ karta pamięci i filmiki ładne nawet wychodzą i czasami się przydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim prywatnym audi mam, a tutaj naprawdę by się wczoraj przydał. Przez lata pracy nie miałem żadnej stłuczki (to moja pierwsza) i teraz po Waszych odpowiedziach inaczej bym się zachował. Mogłem nawet włączyć awaryjne, zacząć nagrywać telefonem miejsce zdarzenia itp. Zawsze to dałoby większy obraz policji. Nauka kosztowała mnie 250 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjęty mandat, oznacza praktyczne przyznanie się do winy. Dziwi mnie, że mając świadomość winy innego kierującego (sam wzywałeś policję) nie zrobiłeś fotek miejsca zdarzenia. W całej tej sprawie najistotniejszym elementem jest własnie miejsce zdarzenia, a konkretnie odległość od skrzyżowania. To co napisał lukirks83 "biegły bierze tylko i wyłącznie wyniki pomiarów jezeli były robione na miejscu. Relacje Twoja i jego nie interesują biegłego" - jest nieprawdą. Biegły, wykonując ekspertyzę korzysta z całości zebranych materiałów, w tym osobowych źródeł informacji (zeznań uczestników i świadków zdarzenia). W tej sytuacji opinia biegłego powinna zawierać odpowiedź na pytanie: "czy kierujący pojazdem niebieskim miał możliwość uniknięcia zdarzenia" to zaś zależy od prędkości jazdy, odległości miejsca zdarzenia od skrzyżowania, oraz czasu jaki upłynął od momentu zauważenia zagrożenia (wyjechania samochodu z plandeką z drogi podporządkowanej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...