Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z kluczykiem


konkretny ktoś

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Podchodząc dziś do swojej A-czwórki bardzo sie zdziwiłem, bo gdy chciałem otworzyć auto z pilota zero reakcji. O tyle to dla mnie dziwne, że jeszcze wczoraj rano wszystko grało a pilot wcześniej nie robił żadnych problemów, wręcz przeciwnie działał z naprawdę dużej odległości. Czy możliwe, że to bateria padła ? tak nagle ? czy to może coś poważniejszego.

Scyzoryk rozebrałem, w środku wygląda dobrze, lezał w domu więc nie mógł ulec zalaniu ani niczemu podobnemu. Drugiego nie mam..

Pozdrawiam!

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Podchodząc dziś do swojej A-czwórki bardzo sie zdziwiłem, bo gdy chciałem otworzyć auto z pilota zero reakcji. O tyle to dla mnie dziwne, że jeszcze wczoraj rano wszystko grało a pilot wcześniej nie robił żadnych problemów, wręcz przeciwnie działał z naprawdę dużej odległości. Czy możliwe, że to bateria padła ? tak nagle ? czy to może coś poważniejszego.

Scyzoryk rozebrałem, w środku wygląda dobrze, lezał w domu więc nie mógł ulec zalaniu ani niczemu podobnemu. Drugiego nie mam..

Pozdrawiam!

Może akumulator się rozładował i pilot się rozkodował? Ja mam właśnie podobny problem po wymianie akumulatora. Niestety, zamek manualny też mi nie działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o akumulatorze w samochodzie ? czy jest jakiś w kluczyku. Nie śmiać sie, zielony z elektryki jestem :grin: Manualne otwieranie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o akumulatorze w samochodzie ? czy jest jakiś w kluczyku. Nie śmiać sie, zielony z elektryki jestem :grin: Manualne otwieranie działa.

Procedura kodowania kluczyka wg http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2938065.html

1.wkladamy nasz nowy kluczyk do stacyjki przekrecamy na zaplon

2. wkladamy dobry kluczyk w drzwi kierowcy

3.przekrecamy kluczyk w drzwiach w prawo i trzymamy

4. jednoczesnie gdy kluczyk jest przekrecony w prawo w drzwiach naciskamy guzik odblokowywania drzwi kluyczyka w stacyjce na 2 sekundy... powinno mrugnac swiatlami

5. puszcamy po 2 sek i ponownie naciskamy ten sam guzik na 2 sekundy

6. mozemy juz puscic kluczyk w drzwiach i sprawdzic czy dziala pilot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie tak samo. Kluczyk sam się rozkodowywał. Wyczytałem,że problemem jest umierająca elektronika kluczyka. Obecnie mam inny kluczyk z B7 i nie mam juz takich problemów. Od ponad pół roku nowy kluczyk nie rozkodował się ani razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie trzeba kupować. Spróbuj przekodować swój kluczyk zgodnie z procedurą spod linka w mojej poprzedniej odpowiedzi. Właśnie ok. 1h temu przeszedłem przez to z powodzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kluczyk będzie się sam często rozkodowywać to będziesz musiał szukać innego. Teraz wystarczy ten rozkodowany klucz włóżyć do stacyjki dać na zapłon i nacisnąć na kluczyku przez 2 sek zamykanie a potem przez 2 sek otwieranie i kluczyk powinien działać . W każdym razie u mnie to pomagało i kluczyk spokojnie otwierał centralny. Tyle,że u mnie kluczyk potrafił w ciągu tygodnia 2 nawet 3 razy się rozkodowywać. Jeżeli moim sposobem nie zakodujesz kluczyka to trzeba to będzie zrobić vagiem bo nie masz 2 kluczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregor i Dariusz leci do was duże Wirtualne Piwko za pomoc ;) Pilot był rozkodowany, zrobiłem tak jak mówiliscie i już wszystko działa. Dziękuje :)

Temat do zamknięcia, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
A ja mam powiedzmy zbliżony problem, 

Po każdym odpięciu aku resetuje mi się moduł komfortu, co za tym idzie rozkodowany pilot/y we wcześniejszych Audi (c5) nie miałem nigdy takiego problemu, za każdym razem muszę przechodzić procedure kodowania/przyuczenia pilota.

Ktoś ma jakiś sensowny pomysł na to?

 

pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...