Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Temperatura silnika


Kennykk

Rekomendowane odpowiedzi

Małe skromne dwa pytanka, na które szukając nie uzyskałem odpowiedzi

1.po jakim czasie (czas/km) temperatura silnika dochodzi do 90stopni?

2.czy lepiej rozgrzać samochód na postoju skrobiąc szyby, czy niebezpiecznie jechać na oślep z oszronionymi szybami ?

do pracy mam tylko 4 kilometry,wiec wskazóweczka tylko delikatnie zdąży sie podnieść ,a nadmuch jest na tyle zimny ze nie odparowuje szyb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ciężko stwierdzić, zależy od obrotów silnika

2. Jak masz 4 km to go odpal i niech chwilke sobie pochodzi a Ty w tym czasie podskrobiesz szybki. Zdecydowania ze względu na bezpieczeństwo swoje i innych odpuść sobie jazdę z oszronionymi szybami, to tak jakbyś jechał z zamkniętymi oczami.

Jak Ci chwilke pochodzi na spokojnie to i lepiej dla akumulatora, bo inaczej to odpalasz auto i jak dojedziesz do pracy to może nawet nie zdążyć się on z powrotem doładować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi wskazuje 90 stopni po przejechaniu jakiś 10km z prędkością 60-70 km/h. Co do szyb to jak kolega pisał wyżej, lepiej je na spokojnie odskrobać niż wyłapać baobaba w drzewo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.czy lepiej rozgrzać samochód na postoju skrobiąc szyby, czy niebezpiecznie jechać na oślep z oszronionymi szybami ?

Taka jazda jest jeszcze bardziej niebezpieczna od przyciemnienia szyby czołowej.

Przed rozpoczęciem jazdy masz obowiązek zeskrobać szron z szyb, szczególnie z przednich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, kiedys bym dostal za to nawet mandat, bo mi sie czesto zdaza zrobic tylko mala "szczelinke" :) , ale w tym roku kupilem sobie specyfik z papka do rozpraszania na szybie i obiecalem sobie , ze juz nie bede tak jezdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

latem jest super , chłód minute po wejsciu do samochodu :good:

jednak teraz na postoju musze poczekac z 5 minut az mi sie widocznosc poprawi, szczegolnie pamietam przedwczorajszy wieczorny przymrozek kiedy z pracy wyskoczyłem w bluzeczce i nie mogłem znaleźć skrobaczki do szyb:(

od tego momentu spadło troche moje super zaufanie do tej maszyny.

zastanawiam sie czy nie lepiej bedzie mi kupic bilet miesieczy na te 4 kilometry:)

spedzac codziennie w samochodzie 30 minut kiedy z samej jazdy jest 10 minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna na zime zasłonić 1/3 powierzchni chłodnicy

bedzie sie szybciej nagrzewał bez obawy ze sie zagotuje

audi ma wydajny układ chłodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skolei słyszałem ze lepiej jest jechac zaraz po odpaleniu nieprzekraczając 3tys obrotów, jednak jezeli masz zaszronione szybki to lepiej je wyskrob bo raz mozesz dostac mandat, a dwa to twoje i innych bezpieczenstwo, a to jest najwazniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzanie silnika, a wtym czasie skrobanie szybek to stereotyp pokutujacy od dziada pradziada. W zadnym wypadku nie wolno tak robic! zapalasz i jedziesz nie katujac silnika. silnik na ssaniu ma wzbogacona miesznke paliwowo-powietrzna. wiesza ilosc paliwa powoduje zmywanie oleju ze scianek cylndra i tym samym szybsze zuzycie elementow! silnik pod obciazeniem - w czasie jazdy - zagrzeje sie duzo szybciej, niz na postoju na biegu jałowym. tym samym czas szybszego zyzywania sie elementow bedzie maksymalnie zminimalizowany. takze odpalamy i jedziemy i nie zwracamy uwagi na dziadkow skrobiacych swoje Felicje w oparach białych spalin! :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...