Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Znikło oświetlenie wnętrza


Mateusz Sikora

Rekomendowane odpowiedzi

Na samym początku chciałbym się przywitać, tak więc witam wszystkich serdecznie :)

Korzystam z forum już jakiś czas i do tej pory udawało mi się znaleźć odpowiedzi na większość pytań, aż do dziś...

Tak więc postanowiło mi gdzieś zniknąć oświetlenie wnętrza, a mianowicie po otwarciu drzwi kierowcy/pasażera, bądź wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki lampka w podsufitce nie reaguje, jeśli włączę ją ręcznie przełączając 0/1 wszystko świeci jak należy.

Ma ktoś jakieś pomysły co mogło się stać ? Chce zaznaczyć że Audiczkę mam od niedawna więc proszę o łopatologiczne tłumaczenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozycja 0- wył oświetlenie , 1- płasko załączone po wyjęciu kluczyka/ otworzenie drzwi ma świecić 2- światło stałe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, tylko w tym problem że w pozycji "płasko załączonej" nie świeci wcale, a w pozycji numer 2 działa jak należy, czyli ciągle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję podmienić na chwilę z kimś lampkę dla testu bedziesz miał pewność czy to lamka czy coś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że przełącznikiem się nie "bawiłem", prawdę mówiąc znikło tak samo z siebie wsiadałem było, ok aż tu nagle... pod popularnym polskim marketem parkuje, gaszę auto, wyciągam kluczyk, a tu grobowe ciemności, drzwi otwieram, jak było ciemno tak jest dalej, i ot to cała historia ;)

Edytowane przez Mateusz Sikora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś widziałem podobny ostatnio problem i okazało sie że lampka podsufitki coś była uszkodzona tak że radzę ci podmień z kimś myśle że trafiony zatopiony będzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mi tam nie zaszkodzi spróbować, najwyżej najpierw potraktuję miernikiem czy dochodzi wgl. prąd do styków


Wymiana lampki nie przyniosła rezultatu, inne pomysły ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fisie wyswietla ze otwarte drzwi? Jezeli nie to styczniki w zamkach, wiazka w drzwiach lubi sie polamać też. Bezpieczniki sprawdź. A jak to nie pomoze to moze taka przypadłość zabawna jak ja mialem w skodzie superb.

Modul komfortu? Wiazka modulu, mialem taką przypadłość w skodzie superb. Niewiem jak to w b6 rozwiazane i czy też pod nogami kierowcy pod gabkami jest moduł. Zaczne od poczatku. A więc dawno dawno temu cieplego lata zginął mi w skodzie caly pakiet światlo od tak. Byl wieczorem a rano ni huuuuu... No wiec tablet do reki , wujek google i szukam przyczyn, i trafiam na jakies forum gdzie piszą o wiązce do modułu komfortu, ze pod nogami ze zawilga ze suszyć, jakiś frajer suszył suszarką do włosow i pisał bzdury ze pomaga, mysle a co mi tam spróbuje. Wiec suszarka w dloń i do garazu wydarlem obicia z pod nóg i gabki patrze jest wiązka dosyć spora, patrze na nią blizej widze ktośjuż w niej grzebał i to nieudolnie(samochód kupiony od handlarza) widze kable posztukowane nawet niepolutowane tylko jakieś sciski i termokurcze ale mysle dzialalo to i moze dalej bedzie. Szczerze to z lenistwa mi sie nie chcialo ciąć tego i lutowac wiec suszarka i susze, nagle cos tam jak poruszalem wiazka zaczyna świecić w aucie wiec mysle pomaga to zaczalem ruszac ta wiazka az tu w pewnym momencie zaczyna sie z tej wiazki dymic mysle sfajcze auto. Wiec cos mocniej targnalem za wiazke a tu kilka kabli czerwonych zostalo mi w rece. Chcac niechcac lutownica i biore sie za lutowanie , zaczynam sciagac izolacje patrze niema zyly w srodku tylko sniedź kabel sie utlenił, okazalo sie ze autko mialo swiatla nawet w miejscach o ktorych niemyslalem ze ma, w lusterkach zewnetrznych pod nogami z dolu drzwi, dosc chwilke zajelo mi przejrzenie tych kabli jednego 20cm wywalilem bo byl pusty w srodku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom na fisie wsio ok tzn wyświetla aż drzwi kierowcy bo reszta ma rozwalone mikrostyki, ale i na nie przyjdzie czas, tzn jeszcze w masce mikrostyk działa, reszta to kibel, no u mnie też poprzedni właściciel nie darzył auta szacunkiem, co raz natykam się na jakieś "cuda". Nik23 dzięki za podsunięcie pomysłu, w sobotę poszukam może coś odkryję i proszę o kolejne pomysły... czym ich więcej to większa szansa że szybciej dojdę w czym tkwi problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu obstawiam MK brak sterowania z niego tak jakby sygnału nie dawał ... lukaj w moduł

Wysłane z mojego SM-G355HN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś charakterystycznego w MC może się rzucić w oczy?

miałem u siebie w dwóch A4 B6 coś takiego i za kazdym razem była to wina MK. jak rozbierałem moduły to w środku zero wilgoci czy sniedzi, luty idealne. odsyłałem moduły do kolesia który czyms takim się zajmuje. 2 dni oczekiwania i sprawny moduł w aucie. podobno wymienia się jakiś element elektroniczny. koszt ok.150zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...