Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Termostat czy czujnik do wymiany ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, mam Audi A4B5 1.8 APT,
Na liczniku temperatura silnika stoi na 60, dziś wzrosła do 70 jak wjeżdżałem do domu.
Sprawdzałem w ukrytym menu w klimatronicu i na pozycji 51 pisalo 90 stopni.
Wydaje mi się, że auto dużo pali, ale nwm czy to ma coś wspólnego z resztą.
Możecie mi powiedzieć czy auto może przez to dużo palic i czy jak w klimatronicu pisze 90 stopni to tyle jest
oraz czemu na liczniku jest max 70 ? Może to być wina termostatu albo czujnika ?

Opublikowano

Na klimatornik nie patrz... najlepiej podjedź do kogoś kto ma VAG-a i wszystko będzie jasne.

A nim musisz zrobić...

- Test licznika (Wyeliminuje uszkodzony mechanizm wskazówki)

- Odczyt temperatury czujnika dla grupy silnika i grupy zegarów najlepiej po długim postoju.

- Wykonanie 2 logów czujnika (dla grupy silnika i dla grupy zegarów) na na maksymalnie rozgrzanym silniku.

Wtedy wrzucasz wszystko na forum i ktoś udzieli Ci porady.

Edytowane przez cabanmat

Opublikowano

Wymien czujnik i nie dziaduj.

Opublikowano

Najlepiej to zakup ori czujnik i termostat.

Zalej to ori koncentratem i śmigaj :)

Edytowane przez cabanmat

Opublikowano

Kosz takiej operacji ok 270zl

Opublikowano

No tak wyjdzie... czujnik stówka, termostat stówka, koncentrat jakieś 70zł + woda destylowana.

Liczmy 300zł za części.

Do tego jeszcze robocizna jak oddasz do speca :) Spec też stówkę weźmie :)

No ale... kto nie smaruje ten nie jedzie ;)

Edytowane przez cabanmat

Opublikowano
  • Autor
Dziś sprawdziłem na climatronicu kanał 49 co podobno pokazuje temp plynu
i dochodzila do 70 co odpowiadalo temp na liczniku. Wyklucza to licznik i zepsuty czujnik.
Kupie termostat, spuszcze wode, zaloże go, naleje znow tej wody bo jest dobra
i powiem czy wszystko działa.
Bedzie mnie to kosztowalo 30zl a nie 300zl.
Ale z góry dzieki za pomoc :)
Opublikowano

Podepnij vaga zrób tak jak napisał ci kolega w drugim poście a zaoszczędzisz najwięcej. Na 90% masz walnięty czujnik, nie kupuj w sklepie za 30zł wsadziłem takich wiele sztuk bo kazdy dziaduje i przywozi sam swoje czesci na wymianę a po roku wraca zeby załatwić mu z ASO.

Opublikowano

300zł to wymiana wszystkiego na ori :)

Opublikowano

Sprawdź na zimnym silniku czy termostat nie jest walnięty. tz czy górny wąż nagrzewa się w takim samym tępię jak dolny od chłodnicy. nie odczułeś czasem gorszego ogrzewania samochodu ? Jeśli dolny wąż nagrzewa ci się zbyt szybko to znaczy ze termostat do wymiany. Czujnik temperatury jeśli kupujesz to musisz wyciągnąć stary z tego co się orientuje jest kolo 10 rodzajów czujników.

Opublikowano
  • Autor

Słabo grzeje właśnie, jutro wymieniam termostat ;)

Opublikowano

miałem to samo-wymiana termostatu i stoi 90.

Opublikowano

Dokładnie termostat nic innego


ja jestem po wymianie termostatu i czujnika powiem ci tak kupilem jakis badziewny czujnik za 15 zł i wytrzymal tydzien

Opublikowano
  • Autor

Ja kupilem termostat za 32zl jakis francuski oby trzymal dlugo

Opublikowano

Czujnik temperatury jeśli kupujesz to musisz wyciągnąć stary z tego co się orientuje jest kolo 10 rodzajów czujników.

Ja nie słyszałem o 10rodzajach czujników, ale słyszałem natomiast o 2 rodzajach.

Różnią się tylko wtykiem... kwadratowym albo owalnym (jajkowatym).

Metoda ze sprawdzaniem węży nie jest zawsze miarodajna :kwasny:

Ja kupilem termostat za 32zl jakis francuski oby trzymal dlugo

Jakiej marki ?

Ja jak wymieniałem u mnie kupiłem WAHLER'a Made in Germany za jakieś 35zł, jeździ już ze dwa lata i służy :)

Jak francuski to strzelam że Vernet ?

Edytowane przez cabanmat

Opublikowano

Wahler kosztujr 60-70. Vernet Calorstat 20-30zł. Calorstat będzie ok, ale lubią być niedokładne i czasem trzeba zmienić ponownie, bo trochę za późno się otwiera.

Jak na Klimatroniku kanał 49 jest tyle co i na wskaźniku to też obstawiam termo.

Opublikowano

Wahler kosztujr 60-70

Ja kupowałem na forum, już nie pamiętam u kogo :) oczywiście + wysył

Opublikowano
  • Autor

No, termostat wymieniony auto trzyma temperature ;)

Opublikowano

Nie w tej cenie i według tego co jest podane w licytacji czujnik pasuje do 80% samochodów grupy VW.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.