Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVG] Pobieranie oleju


Miiikus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 2 pytania.

1) Co może być przyczyną zjedzenia 1l oleju na 10 000km. Przeglądałem na forum różne tematy i czy to może być wina odmy (turbo sprawdzane przez mechaniora i stwierdził wsio OK pogwizduje)?

2) Czy to może być normalna ilość pożarcia oleju. Olej jaki jest wlany to półsyntetyk Castrol Magnatec 10w -40. Może innym olejem zalac (pomóżcie jakim). Autko ma nalatane prawie 280 000km, i 3 miesięcznego nowego właściciela (czyli mnie :>).Proszę o wyrozumiałość. Dzięki z góry za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko się zdarza, aby przy takim przebiegu silnik nie brał oleju, także nie ma powodu do zmartwień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprawka mój tez bierze 1l na 10 tys. km czyli od wymiany do wymiany w moim przypadku

a nalatane ma 223 tys. km

poza tym mój silnik lubi se łyknąć przy obrotach powyżej 3000 co jest normalne bo jest wtedy obciążony

gdy nie przekraczam 2600 obrotów bierze 400-500 ml oleju

ja płacę a on żre ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takim zużyciem oleju to się wogóle nie przejmuj. Mam nadzieję, że nie zorientowałeś się o braku w pewnym momencie, tylko dolewałś co jakiś czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konsumpcja jeszcze w normie .... [ale mozesz sprobowac zmienic olej i zobaczyc co sie bedzie dzialo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takim zużyciem oleju to się wogóle nie przejmuj. Mam nadzieję, że nie zorientowałeś się o braku w pewnym momencie, tylko dolewałś co jakiś czas...

Tylko raz po jakiś 4000 kontrolka mi sie zapaliła na fisie o minimalmej ilości oleju ale zaraz stanołem na poboczu i dolałem to co mi z wymiany jeszcze zostało i potem regularnie co 2000 km 2 setki dolewałem i trzymało norme. Dzisiaj odkryłem jeszcze bo wiechałem na kanał że z pod michy ucieka troche oleju, i jeszcze z jednego miesca koło filtra oleju (lecz nie z pod niego). Może wiecie z czego to się sonczy, bo lokalizacji nie odkryłem. Dodam jeszcze że z pokrywy zaworów nie leci. A prpos jeszcze takie pytanie: czy jest możliwe zatkanie odmy i może zwiększyć to zurzycie oleju?

Dziekuje jeszcze raz za odpowiedzi na mój temat i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, chyba nie masz czym się martwić, ja do swojego dolałem ostatnio 0,6L a zrobiłem od wymiany oleju 4 tys...Ale TDI mają ponoć do siebie ,że przy szybszej jeździe lubią nie tylko ropke ale i oliwę :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takim zużyciem oleju to się wogóle nie przejmuj. Mam nadzieję, że nie zorientowałeś się o braku w pewnym momencie, tylko dolewałś co jakiś czas...

Tylko raz po jakiś 4000 kontrolka mi sie zapaliła na fisie o minimalmej ilości oleju ale zaraz stanołem na poboczu i dolałem to co mi z wymiany jeszcze zostało i potem regularnie co 2000 km 2 setki dolewałem i trzymało norme. Dzisiaj odkryłem jeszcze bo wiechałem na kanał że z pod michy ucieka troche oleju, i jeszcze z jednego miesca koło filtra oleju (lecz nie z pod niego). Może wiecie z czego to się sonczy, bo lokalizacji nie odkryłem. Dodam jeszcze że z pokrywy zaworów nie leci. A prpos jeszcze takie pytanie: czy jest możliwe zatkanie odmy i może zwiększyć to zurzycie oleju?

Dziekuje jeszcze raz za odpowiedzi na mój temat i pozdrawiam.

moze byc peknieta miska, uszkodzona uszczelka pod miska. lub tez moze leciec z chlodnicy oleju, zdarzaja sie pekniecia. dobrze bym sie przyjrzal wlasnie jej. miska moze byc mokra od sciakajacego oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pracowałem jakiś czas temu na stacji paliw"orlen" :wallbash:Wpadały tam często i gęsto nówki passaty,golfy,audi TDI z przebiegiem kilku tysięcy km.Klienci nawet nie wyciągali miarki oleju tylko odkręcali korek wlewu i ładowali cały litr oleju na raz(normalka).Tak więc stwierdzam,że litr na 10000 to nic z przebiegiem 200tys. i więcej.Mój Afn wciąga 8 setek od wymiany do wymiany.I ja się nie martwię.

Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj to samo:) [br]Dopisany: 17 Listopad 2008, 13:19_________________________________________________spalanie oleju jescze uzalenione jest od stylu jazdy :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pracowałem jakiś czas temu na stacji paliw"orlen" :wallbash:Wpadały tam często i gęsto nówki passaty,golfy,audi TDI z przebiegiem kilku tysięcy km.Klienci nawet nie wyciągali miarki oleju tylko odkręcali korek wlewu i ładowali cały litr oleju na raz(normalka).Tak więc stwierdzam,że litr na 10000 to nic z przebiegiem 200tys. i więcej.Mój Afn wciąga 8 setek od wymiany do wymiany.I ja się nie martwię.

Pozdrawiam :hi:

a pozniej padaja turbiny :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wyszło na to że te silniki standardowo lubią sobie popić oleju i nie mam sie czym przejmować. To dobrze bo już się martwiłem że cos może być nie tak, ale jeszcze zaleje :szukaj::a4fan: innym olejem i zobaczę jaka będzie reakcja. Dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi . Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...