Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] 2,5 TDi - czkawka na zimnym silniku - NOWE LOGI !!


Ergolud

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich znawców A4 :).

A4 to moje pierwsze auto ( i oczywiście pierwszy diesel ). Kupiłem tydzień temu a od sprzedającego dostałem informacje że przepływomierz jest do wymiany (ale z tego co tutaj czytałem o 2,5 TDi to normalka - Bosch się nie popisał). Dzisiaj byłem u mechanika który po "przeczytaniu" tego co komputer mu powiedział stwierdził że faktycznie przepływomierz do wymiany i dodatkowo do regulacji są dwa wtryskiwacze. Rzekł mi też ów fachowiec, że przez niesprawny przepływomierz mogę "zarżnąć" silnik (nie mówiąc o spadku mocy). I tutaj mam kilka pytań. Czy faktycznie mogę uszkodzić silnik jeżdżąc z zabrudzonym przepływomierzem ?, czy spalanie przez niesprawny przepływomierz wzrasta ? i już ostatnie, czy "czkawka" (na zimnym silniku przez pierwszych kilka chwil pracy obroty spadają z 800-900 do około 500 na chwile) także jest spowodowana przepływomierzem ew. na co jeszcze powinienem zwrócić mechanikowi uwagę przy sprawdzaniu ?. Za odpowiedzi z góry dziękuję i pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:vaglogi: to tak na początek

poza tym wtryskiwaczy się nie reguluje ( jeśli się mylę to proszę mnie poprawić )

czemu kupiłeś niesprawny samochód?

przepływka + komplet wtrysków to koszt ok 3 000pln jak coś

[br]Dopisany: 13 Listopad 2008, 21:37_________________________________________________sprawdzałeś wałki rozrządu w tym silniku? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie

2.Tak

3.Nie

Karwa, Trzeniu, trafiasz wprost w samo sedno :nabijasie:

-----

Ergolud, masz możliwość popdpięcia VAGa i zrobienia logów? Falowanie - pompa vp44?

sprawdzałeś wałki rozrządu w tym silniku? :naughty:

Pewnie tak samo jak korekcje, turbo, vp44 I co tam jeszcze? :przebiegly:

Ergolud, będziesz przeklinał dzień, w którym na tym forum zapytałeś o V6 :evil::naughty: V6 to zło i koniec świata. Przynajmniej na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeniu - czemu zaraz niesprawny ?. Skoro do wymiany jest przepływomierz i wiedziałem o tym to chyba w porządku na allegro boscha to około 300 pln). Co do tej czkawki to czemu występuje tylko na zimnym silniku ??

czy coś takiego: http://allegro.pl/item481685964_interfejs_diagnostyczny_vag_kkl_obd2_na_usb.html + laptok + oczywiście oprogramowanie to to o co Ci chodzi AndyN ?

straszcie, straszcie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie straszymy ale ten silnik to straszna lipa a koszty straszne...

1 szt wtrysk - cena 700-1000pln ( chyba wiesz ile jest sztuk :naughty: )

przepływka z allegro? hehe powodzenia :naughty:

regeneracja pompy VP44 -2 000 -2 500 pln

nie będę Ci już pisał o kosztach wałków rozrządu w tym silniku które są obciążone wadami technologicznymi i szybko padają ( zresztą napiszę , ok 5 000 pln )

nikt Cię nie straszy tylko się dziwię jak mogłeś kupić auto bez dokładnego zdiagnozowania usterki? zapytałbyś przed kupnem tu kogoś to zrobiłby Ci logi za przysłowiowe piwo :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed kupnem nie było czkawki. Sprawdzałem 2 razy i u mechanika (niestety innego niż ostatnio) nic nie wykrył, więc uznałem, że jest ok. W poniedziałek jestem umówiony na wymiane przepływki + dokładne obejrzenie silnika (rozebranie go) i wtedy będę wiedział już pawie wszystko. Narazie mam lekki zawał po Twoim podsumowaniu, mimo wszystko jestem dobrej myśli (że nie będzie aż tak źle).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się okaże,że nie kupiłeś zajechanego autka to bedzie wszystko ok! Oczywiście silnik ten wymaga troszeczę więcej opieki niż 1.9 ,ale jak będziesz o niego odpowiednio dbał posłuży dłużej niż niejedna czterocylindrowa klepaczka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed kupnem nie było czkawki. Sprawdzałem 2 razy i u mechanika (niestety innego niż ostatnio) nic nie wykrył, więc uznałem, że jest ok. W poniedziałek jestem umówiony na wymiane przepływki + dokładne obejrzenie silnika (rozebranie go) i wtedy będę wiedział już pawie wszystko. Narazie mam lekki zawał po Twoim podsumowaniu, mimo wszystko jestem dobrej myśli (że nie będzie aż tak źle).

przyjedz na spota w niedzielę , przywieź jakieś dobre piwo lub kilka :naughty: i poproś themona , sokola lub tytusa aby zdiagnozowali Twoje auto. Myślę że często mają większą wiedzę po VAGowaniu niż mechanik który sądzi że... lub myśli że... :wink4:

spoty są w każdą niedzielę w Galerii Kazimierz o 18. Parking na dachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie straszymy ale ten silnik to straszna lipa a koszty straszne...

Do tak starego auta bez sensu jest kupowac nowe walki i nowe wtryski.

Komplet wtryskow uzywek z rozbitka, czy anglika nie jest drogi.

Regeneracja walkow u Swiatka to 1200, wiec tez nie ma co sie bac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdż świece

sprawdze ale dopiero w poniedziałek. A czy zabrudzone/uszkodzone świece (jestem zielony z mechaniki) nie powodowałyby długiego rozruchu. Auto z odpalaniem nie ma problemów. Silnik zaskakuje od razu, nie kopci specjalnie (także przy temp. w granicach 0 stopni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

W tym tygodniu będę na spocie, więc logi możemy zrobić.

Pełne logi będą dobrym punktem wyjścia do diagnostyki Twojego silnika, ale nie łudź się że powiedzą Ci wszystko bo to nie jest kryształowa kula; niestety żaden z nas nie posiada zbyt dużej wiedzy odnośnie silników 2.5 TDI i myślę że w Krakowie raczej nie ma dobrego serwisu do którego mógłbyś pojechać.

Moja rada: zbierz logi, umieść na AKP (Audi Klub Polska), prawdopodobnie napisze w Twoim temacie osoba o nicku Piotruś (gość ma bardzo dużą wiedzę odnośnie tego motoru) i pomoże Ci z naprawą Twojego auta.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada: zbierz logi, umieść na AKP (Audi Klub Polska), prawdopodobnie napisze w Twoim temacie osoba o nicku Piotruś (gość ma bardzo dużą wiedzę odnośnie tego motoru) i pomoże Ci z naprawą Twojego auta.

Na to forum też zagląda :przebiegly: Meszrum też :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada: zbierz logi, umieść na AKP (Audi Klub Polska), prawdopodobnie napisze w Twoim temacie osoba o nicku Piotruś (gość ma bardzo dużą wiedzę odnośnie tego motoru) i pomoże Ci z naprawą Twojego auta.

Na to forum też zagląda :przebiegly: Meszrum też :)

a po co na AKP? Piotruś jest tutaj , zresztą reszta łebskich też :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za zainteresowanie tematem :). Na spot przyjadę (na 95% - w łikend czeka mnie mała podróż) mam nadzieje, że jakoś Cię poznam Tytus :).

Jako jedyny mam rejestracje RT xxxxxxx :decayed:

p.s. jakowe piwo najbardziej lubicie ? :)

każde :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...