Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy można oglądać TV w trakcie jazdy?


skrzypek100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio odblokowalem sobie możliwość oglądania teledysków w trakcie jazdy. Pytanie!!! Czy jest to karane mandatem. Czy jest to gdzieś napisane że nie można jak w przypadku korzystania z telefonu.

Pozdrawiam i zapytam sie jescze czy jest już możliwość oglądania filmów z karty sd czy tak jak do tej pory tylko z DVD czy cd. Pozdrawiam i proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak o jest prawnie rozwiązane to nie do końca jestem pewien .

Wg mnie to rozprasza uwagę kierowcy, wpływa na Twoje i innych bezpieczeństwo i nie powinno się oglądać TV w trakcie jazdy.

Kiedyś miałem do czynienia z autem, gdzie możliwość oglądania TV była tylko i wyłącznie przy zaciągniętym hamulcu ręcznym. Podczas jazdy ekran się wygaszał, natomiast muzyka grała nadal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem właśnie z policjantem. NIE MA TAKIEGO PRZEPISY ZAKAZUJACEGO OGLADANIE TV W TRAKCIE JAZDY I NIE MA TEGO W TARYFIKATORZE. Tak samo jak była zadyma z manetką od cb radia. Tez nie ma za cb kary.

Pozdro

Edytowane przez skrzypek100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kary nie ma co do sensu to jest to dyskusyjne, sam mam to odblokowane dla zony/corek jak jade za mna w dluzsza trase ( choc szczeze mowiac i tak w 99% biora tablet ), sam nie zawracam sobie tym glowy w czasie jazdy, szkoda zycia/zdrowia bo ludzie takie numery na drodze odp..... ze moment nieuwagi ze względu na kręcąca d*pa brazylijka na ekranie i nieszczęście gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama rozmowa przez telefon rozprasza tv tez. Nawet jak puścisz np żonie która siedzi obok to i tak będziesz zerkal. Monitorki w zaglowkach dla dzieci z tyłku ok ale z przodu powinno być zakazane. W Czechach za oglądanie przez kierowcę filmu podczas jazdy jest mandat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Czechach za oglądanie przez kierowcę filmu podczas jazdy jest mandat.

A z ciekawości - w jaki sposób policjant udowodni mi, że to ja oglądam film, a nie pasażerka z przodu? Chyba, że w ogóle nie można mieć z przodu włączonego filmu. Jak do tego zakazu ma się więc włączona nawigacja, na którą przecież też musimy patrzeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeska policja ma wysokiego busa z kamerą wyprzedzają cie i nagrywają. Mówię tu oczywiście o ściganiu kierowców ciężarówek nie słyszałem żeby czepiali się osobowek. Jest zakaz na tv z przodu. Nie porównuj nawigacji z tv. Na navi zerkniesz raz na jakiś czas i tak nie rozprasza jak tv.

Edytowane przez .Pablo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harry19-19

Czeska policja ma wysokiego busa z kamerą wyprzedzają cie i nagrywają. Mówię tu oczywiście o ściganiu kierowców ciężarówek nie słyszałem żeby czepiali się osobowek. Jest zakaz na tv z przodu. Nie porównuj nawigacji z tv. Na navi zerkniesz raz na jakiś czas i tak nie rozprasza jak tv.

na Słowacji nie wolno mieć nic przyklejone na przedniej szybie(czołowej) nawet navi , tv ani wieszaka do komórki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Słowacji nie wolno mieć nic przyklejone na przedniej szybie(czołowej) nawet navi , tv ani wieszaka do komórki :D

I co? Każą mi zrywać rejestrator, który nie przeszkadza w jeździe, jest schowany za lusterkiem wstecznym przez co nie zasłania widoczności, a w przypadku kolizji jest dowodem? Brak tu sensu.

Nie porównuj nawigacji z tv. Na navi zerkniesz raz na jakiś czas i tak nie rozprasza jak tv.

Znam takich, którzy w navi patrzą częściej niż przed siebie. ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


na Słowacji nie wolno mieć nic przyklejone na przedniej szybie(czołowej) nawet navi , tv ani wieszaka do komórki

A żeby było śmieszniej to wymyślili największą puszkę na szybę, która pobiera opłatę za przejazd ciężarówką. Wszyscy mają jakieś małe, zgrabne urządzenia, a Słowacy taki "telewizorek".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba kupić mercedesa, no chyba że i w AUDI pójdą tym tropem.

http://m.mercedes-benz.pl/pl_PL/splitview/detail.html

10_Mercedes_Benz_SplitView_Technology.jp

Edytowane przez GreGoriO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harry19-19
na Słowacji nie wolno mieć nic przyklejone na przedniej szybie(czołowej) nawet navi , tv ani wieszaka do komórki :D

I co? Każą mi zrywać rejestrator, który nie przeszkadza w jeździe, jest schowany za lusterkiem wstecznym przez co nie zasłania widoczności, a w przypadku kolizji jest dowodem? Brak tu sensu.

Tak każą zrywać:) , no to nie ja wymyśliłem taki pomysł i też jestem przeciw co do tego prawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wielką nadzieję, że pytałeś się o to tylko jako pasażer

I taka mała kompilacja w gratisie, te 2 sekundy mogą pozwolić zrobić Ci unik przed debilem z naprzeciwka

http://www.wykop.pl/link/2906669/bardzo-mocna-kompilacja-wypadkow-samochodowych/

Edytowane przez Toskańczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak oni nawigują? Głosowo tylko?

na Słowacji nie wolno mieć nic przyklejone na przedniej szybie(czołowej) nawet navi , tv ani wieszaka do komórki :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...