Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nietypowy problem z mokrą podłogą w środku od strony pasażera. Pomocy !


fixu

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

mam nie typowy problem. Od nie dawna zauważyłem ze gdy w trakcie jazdy po deszczu gdy jest mokro od strony pasażera z tyłu w miejscu trzymania nóg jest mokro a dziś to juz tragedia woda stoi dosłownie. Nikt nie siedziałz tyłu a i wycieraczka zostałą zdjęta. Podejrzewam że woda dostaje się z pod nadwozia ale którędy ? i czy jest to możliwe ? bo jest to tylko po deszczu jak samochód jezdzi w trakcie deszczu lub po prostu ulica jest mokra.

Miał ktoś taki przypadek ? ;/

Pomocy bo mi wszystko zgnije !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą być zapchane odpływy które się znajdują we wnęce gdzie jest akumulator.Woda się zbiera i przelewa przez filtr kabinowy.


Trzeba je udrożnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr wymieniałem pare dni temu. Był mokry faktycznie. Dziś był na podnieśniku i mechanior powiedział że jest taki korek ale on jest ok więc to nie od dołu na pewno. Bo woda dosłownie stoi. Możliwe że właśnie przez zatkany odpływ przy aku ? moko jest tylko z tyłu po prawej stronie. Dodam że nie posiadam szyberdachu.

Polecił mi żebym zdją siedzenia cała podłoge z tyłu wysuszył i polał cały samochód wodą i zobaczył którendy to przecieka..

Co o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno są to te odpływy pod akumulatorem.Też to przerabiałem.Musisz je udrożnić potem samochód do garażu i suszyć-bo będzie śmierdziało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wymieniałem aku to troche liści było, powyciągałem je i tyle ale w sumie nie wszystkie. Mówisz że to to może być przyczyną ? Ale niby którędy by się dostawało aż do tego miejsca tylko gdzie się nogi trzyma ?

Bo ostatnio też wyciągałem schowek bo ciągnołem kabel do bagażnika i nie widziałem tam żeby było mokro coś. Więc którędy by leciało, jakimś kanałem czy jak ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uczynię to jutro i wysuszę podłogę. Dam znać co się będzie działo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie będziesz musiał podnosić całej wykładziny z jednej strony.

Mi jak się 1,5 litra coli wylało to mokro było aż do samej podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masakra jednym słowem co dziś zobaczyłem !!

Wykręciłem siedzenia i cały kokpit z przodu bez deski rozdzielczej, zdjołem całą podłoge i ku mojemu zdziwieniu cała zalana od strony pasażera calutka, mierząc linijką to 8cm wody stało na dole, a naj gorsze jest to że dużo kabli jest poprowadzone przez dół i wszystkie w wodze.

Przyczyna była taka że cały filtr kabinowy był mokry więc tamtendy woda się dostawała za pewne przez pare ładnych miesięcy... ale jak to możliwe ?

Podszybie jest nie halo czy jak ?

Edytowane przez fixu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo stał na zewnątrz z zapchanymi odpływami to tak będzie się działo.

Ciężko teraz przy tej pogodzie będzie to wysuszyć.

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zdaje mi się że to centralnie na filtr powietrza kapie bo cały filtr jest mokry a filtr jest naj wyżej położony od reszty i albo puszcza z plastiku gdzieś a jak nie to nie wiem.. bo to przez filtr leciało do środka.

z wysuszeniem nie będzie problemu bo całą podłoge wyciągnołem i jest goła teraz w środku.


jak wymieniałem filtr (chodzi o kabinowy) to też było mokry do połowy a reszta suchutka była bo liście było całe wysuszone a filtr mokry. wymieniłem filtr i dalej mokro. Dziś jak go myłem na myjni i podniosłem maskę później to pod filtrem było piana z mycia auta. Więc to przez plastik puszcza pewnie nie szczelny. Pytanie teraz czy wymiana podszybia całego pomoże czy lepiej czymś zalecić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być rozszczelniony a poprzez duży poziom wody na podszybiu poprostu cieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienię cały plastik podszybia na nowy a wcześniej puki jest wyciągnięty cały środek złoże podszybie te co mam i poleje duzą ilością wody i się okaże którędy dokładnie cieknie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nie chodzi o plastik podszybia tylko mocowanie fittra kabinowego, jego szczelność z podwoziem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aa więc jutro odkręcę go całego od strony silnika, wyczyszczę i zobaczymy jak to będzie grało..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyciągaj.

Wyczyść odpływy i dopiero sprawdź czy nie cieknie lejąc wodę po przedniej szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolega a,swojej audi miał podobnie lecz u niego zalaniu został,uszkodzony moduł komfortu. Ja miałem problem z woda gdzie jest akumlator był zalany odplywy znajdują się pod aku oraz pod serwem golym okiem nie zobaczysz nic zdemontuj i zobacz czy przepływ jest drożny. Następnie masz zaślepki idące do wnętrza oraz przewody idące do nagrzewnicy mogą byc dzury i woda idzie do wnętrza bez demontatrzu sie nie obędzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały środek mam zdjęty oprócz deski rozdzielczej więc wszystko. I cieknie gdzieś po prawej stronie tylko jak jest filtr powietrza kabinowego a reszta suchutka. Jest tak mokro że aż woda stała po ściągnięciu całej wykładziny z samochodu. woda stała normalnie, mierząc linijką miała aż 8cm... więc zbierałą się bardzo długo taka ilość na pewno przez pare ładnych miesięcy a poprzedni właściciel olał za pewne sprawe...

Udrożnię kanały pod aku poskładam i będe obserwował którendy dokładnie idzie. Jak to nie pomorze pujdzie obudowa filtra jak nie to to puszcza przez osłonę plstikową podszybia


dziś wyczyściłem kanały pod aku i zauważyłem że w sumie filtr kabinowy (pyłkowy) nie powinno go widać gołym okiem dopiero po ściągnięciu osłony lecz właśnie nie ma tej osłony patrząc na zdjęcia obudowy filtra pyłkowego. u mnie jest tylko ta dolna część i tyle i widać go całego więc to to było na pewno przyczyną dostawania się wody do wnętrza auta. Zakupie górną osłone filtra i będzie pewnie ok. Acz kolwiek do wymiany cała wykładzina z niego, po wyciągnięciu jest tak mokra żę nie da się ją w normalny sposób wysuszyć a w dodatku tam gdzie było naj więcej wody jest grzyb na piance więc nowy cały dywanik do wymiany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo prania.

Tyle że będziesz musiał wydrzeć ją całą z auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...