Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8t Bex, engine check dziwny ryk -ROZWIĄZANY


Wielki Dao

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, prosił bym o wasze opinie/domysły co mogło się stać...

Przejechałem 2,200 km z anglii do polski, wszystko było ok poza kontrolką OIL MIN, dolałem jakieś 0.5 litra i normalnie dojechałem.

Po przyjeździe przejechałem się z tatą i powiem że dałem mu po garach, nagle przy dodawaniu gazu i rozpędzaniu się zapaliła się kontrolka engine check i mrygała, Dziwnie pracuje..

Tutaj filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=bjJ0xt9nb3E

boję się jeździć, jaka jest wasza opinia? Cewki? czy może być gorzej? Silnik cały się trzęsie ale jeździ, przerywany dźwięk na wydechu.

Edytowane przez Wielki Dao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź zaworek odpowietrzenia skrzyni korbowej. Jest on w gumowym trójniku pod kolektorem ssącym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś nie mam jak sprawdzić więc chciałem się dowiedzieć co o tym sądzicie, zaniepokoiło mnie to, przed wyjazdem rozrząd wymieniony, pompa wody, filtry i oleje też, 2,200 km bez problemu i przy gazowaniu pod domem się poddał,

Czytam na zagranicznych forach o problemie mrugajacego engine check, jeżeli brzmi jak subaru to cewki, ale wiem że mamy tutaj wiele osób które się znają i po samym filmiku mniej więcej mogą powiedzieć co się stało.

Jeżeli to cewki, jakie kupić? wymienić od razu świece?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie miałem po powrocie z Chorwacji. Czek i silnikiem telepało jak gdyby pracował na.3 garach. Dodatkowo obroty bono spadały. Znalazłem pęknięty wężyk ( kolanko z lewej strony głowicy , to co wchodzi na stalową rurkę) i właśnie ten zaworek. Sprawdź go . Nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, na pewno sprawdzę, samochód i tak pojedzie do mechanika i będzie rozebrany z racji tego że jest brudny w środku po poprzednich właścicielach którzy lali castrol,

Może inni też się wypowiedzą w temacie, może ktoś też miał podobny przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega wyżej możliwe że to ten zaworek teraz masz nieszczelnośc w dolocie i tak może chodzić.

Moja.rada jest taka skoro dasz auto do.mechanika to odrazu niech wyczyścić.Ci dokładnie cały układ odpowietrzenia silnika. Ja ostatnio robiłem.to sam trochę roboty ale opłacało się z racji tego co zobaczyłem w tych rurkach. I tak jak u Cb silnik zarąbany bo ktoś jeździł na szajstrolu. Żal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeskanowaliśmy komputer, wyszedł błąd zapłonu, coś z cewkami, po usunięciu błędów silnik normalnie chodził przez jakieś 2 min i znowu to samo. Czyli mam kupić nowe cewki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie wszystkie,nie pamiętam dokładnie w których blokach, ale można sprawdzić która cewka niedomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na których cylindrach wypada zapłon i ewentualnie zamień cewki miejscami. Koniecznie sprawdź ten zaworek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer pokazuje 1 cylinder, dzwoniłem do aso zapytać o akcje serwisową i jestem umówiony dziś na 12 na wymianę cewek, muszę ewentualnie zostawić samochód do jutra, czy jest bezpieczne jechać 8km do aso ? ;x,


Dało by radę aby ktoś z was zrobił zdjęcie gdzie jest ten zaworek? nie znam się za bardzo. Edytowane przez Wielki Dao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaworek jest w gumowym trójniku pod kolektorem ssącym. Tak wygląda ⤵

ipqvg2w4.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 cewki audi ag, jedna bosh, jedna vw, koles w audi powiedział że 3 z 4 mogą podlegać wymianie tylko sprawdzą numery, najwyżej wymienią 3 i będę mógł je sobie pozamieniać. sprawdzę zaworek jak tylko wyjadę z aso. Obecnie siedzę i piję kawkę, mam nadzieje że będzie wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy co obejmuje diagnoza, lepiej poszukaj w okolicy swojej kogos z vagiem dasz na flache i bedziesz miał diagnostyke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnoste mam za darmo, jednak myślałem że w audi sprawdzą coś więcej, cewki wymienione za wyjątkiem jednej bosha i śmiga aż miło, jakie świece polecacie? auto po mapie z wydechem 2.5 bez środkowego tłumika, obecna moc około 235 koni, cewki wymienione więc wymienie też świece, kupie 2 cewki i będę trzymał w schowku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...