Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Słaby sygnał z anteny


kruszek1985

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ze słabym sygnałem antenowym.

Po wymianie z oryginalnego radia Concert 2 na niefabryczne radio odbiera ale czasem coś zatrzeszczy.

Concert był z Diversity więc zastosowałem separator dwukanałowy. Bez separatora radio nie gra wcale.

Miałem radio chinola co grało podobnie słabo i zmieniłem na nawigacje Blaupunkta i to samo. Instalacja antenowa oryginalna oprócz tego separatora.

Samochód to A4 b6 Avant z 2002r. Możliwe że coś było by uwalone we wzmacniaczu ? Wtedy raczej nie grało by wcale lub bardzo słabo. Zimne luty ?

Chinola próbowałem na separatorze 1 kanałowym i antenie zewnętrznej z wbudowanym wzmacniaczem i też lipa.


Ciekawostką jest jeszcze że jak ustawie stacje która bardzo słabo odbiera i jak dotykam anteny na lewej szybie radio zaczyna grać idealnie. Natomiast jak dotykam anteny prawej to bez zmian.

Poczytałem na forum że te wzmacniacze i czasem nawalają tj. śniedzieją styki itp. Jutro może rozbiorę i przypatrzę się mu bliżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie już czytałem ten wątek. Dużo ciekawych informacji. Wygląda na to że:

Mam przygotowaną instalacje pod Diversity ponieważ mam wzmacniacz z 3 wejściami FM i są podłączone kable lecz nie mam drugiego wzmacniacza przy prawej szybie ani sama szyba nie jest podłączona.

Ale mniejsza z tym czy mam diversity czy nie. Ważne że radio jest w stanie odbierać na jednej antenie w lewym boku lecz łapie słabo a jak dotknę anteny to odbiera dobrze.

Plan na razie jest taki że odsłonie wzmacniacz. Posprawdzam czy jest zasilanie, styki nie są zaśniedziałe oraz czy nic złego nie dzieje się wewnątrz wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podstawce anteny jest wzmacniacz. Pewnie zalał się i skorodował. Raczej tylko wymiana pomoże i najlepiej założyć nową uszczelkę pod spód

edit sorry nie doczytałem, że antene masz w szybie

Szukaj problemu we wzmacniaczu antenowym,

Edytowane przez r102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz rozebrany i sprawdzony. Wszystko wydaje się być w porządku. Obok mojego auta do porównania mam Pande z Pionierkiem takim za 300zł i gra o jakieś 20- 30% lepiej.

Na mocnych stacjach grają oba podobnie lub tak samo dobrze. Na słabszych moje radio zaczyna gubić stacje w zależności gdzie stoi. czasem 1 metr robi dużą różnice gdzie w pandzie w 99% gra bardzo dobrze.

Przełożę radio z pandy do siebie na chwile do porównania bo już kiedyś tak robiłem i chyba grało jak trzeba. Czyżby nawigacje na Androidzie miały mniej czułe odbiorniki ? Co jak co ale Blaupunkt za 3000zł nie może grać gorzej od pioniera za 300zł Ręce opadają. :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Edytowane przez kruszek1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...