Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Parująca szyba przy 3 stopie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, paruje mi tylna szyba w moim sedanie a najciekawsze jest to, że ta wilgoć na wewnętrznej części szyby zaczyna się rozchodzić od miejsca gdzie jest światło trzeciego stopu. Im więcej wilgoci tym bardziej rozprzestrzenia się na szybę ale głownie jest w tym miejscu. W bagażniku mam sucho, nie ma nigdzie wilgotnych miejsc, ani nie wożę mokrych szmat. Kratki wentylacyjne również nie są zastawione. Zimą niestety jest problem bo jak ta tylna szyba jest mokra to wilgoć przedostaje się na przednią szybę i boczne a jak złapie mróz to muszę skrobać przednią szybę od środka :) Wygląda to u mnie jak na załączonym zdjęciu i stąd moje pytanie, czy nie brakuje tam czasem jakiejś uszczelki bądź coś w tym stylu? Akurat ostatnie dni są z temperaturą powyżej 10 stopni więc nie uchwyciłem tego zjawiska.

Zdjęcie jak to wygląda od środka bagażnika:

15dnddt.jpg

I zdjęcie samego światła stopu:

9bdehc.jpg

Opublikowano

Filtr pyłkowy zmień może i zobacz na podłogę czy nie masz gdzieś wody w środku pod dywanikami

Opublikowano
  • Autor

Filtr świeżo po wymianie, a podłoga sucha więc to nie to niestety ;/

Opublikowano

Mam ten sam objaw. Kiedys woziłem bańkę z olejem w bagazniku (po zakupie auta jakiś miesiąc) i gdy zobaczyłem że podłoga zrobiła sie cała tłusta wyjąłem bańkę. Teraz mi tylna szyba paruje (auto kupiłem w maju więc nie mam porównania do tamtego roku czy tez tak było). Wątpie by olej parował. Będe musiał się dobrze tam porozglądac .Myśle tez nad zastosowaniem w środku pochlaniaczy wilgoci (po kilka zł w marketach) ale to chyba w środku musi być ciepło.

Opublikowano

zacznij od porzadnego umycia szyb wewnatrz auta. kiedy robiłes to ostatnio??

Opublikowano
  • Autor

Szyby myte z miesiąc temu, wszystkie. Mam działającą klimatyzację, gumowe dywaniki i wietrzę samochód po skończonej jeździe. W bagażniku jak i w aucie mam naprawdę sucho. Myślę, że może gdzieś są jakieś "mikronieszczelności" na uszczelce szyby akurat w miejscu tego światła, tylko nie za bardzo jest jak tam to dostrzec. No i jeszcze mnie zastanawia fakt, że niczym nie jest zaślepione dojście do tego stopu od środka bagażnika, pytanie czy w innych sedanach również to tak wygląda?

Opublikowano

Tak też to wygląda.

Podstawowe pytanie masz szyberdach ??

Opublikowano

Podstawowe pytanie masz szyberdach ??

Celne pytanie.

Opublikowano
  • Autor

Nie mam szyberdachu

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

jeśli jest w aucie sucho to mam głupie pytanie.. masz czysto w aucie?a zwłaszcza na półce lub bagazniku....jak jest syf to tez szyby parują.śmieszne to ale prawdziwe

Opublikowano
  • Autor

Czysto, zawsze odkurzam półkę i bagażnik. Najczęściej jeżdżę sam więc nie mam bałaganu ani brudu na tylnej kanapie, na półce jeszcze nigdy nic nie wiozłem ani nie kładłem, w bagażniku mam tylko koło zapasowe, trójkąt, lewarek i parę rękawiczek. Samochodu używam do dojazdów do pracy i na zakupy, nie przewożę żadnych brudnych czy sypkich przedmiotów. A tylna szyba jak parowała tak paruje...

Opublikowano

kurde to ciezko powiedzieć...spróbuj dać do bagaznika jakis pochłaniacz wilgoci..zobaczysz czy w ogóle coś pomoże

Opublikowano
  • Autor

Nasypałem żwirku dla kota w 4 skarpetki i wrzuciłem na podłogę z tyłu, na razie szyba z przodu od środka nie zamarza ani nie paruje jakoś mocno. Tylna szyba natomiast zachodzi parą niestety. Dopóki nie zamarza czołowa od środka nie stanowi to problemu, bo wystarczy włączyć podgrzewanie z tyłu. Gorzej jeśli trzeba skrobać szron w środku :)

Opublikowano

A oblukaj może uszczelki przód i tyl a glownie tyl moze masz gdzies tam juz sparciale tylko zasranawia mnie to parowanie albo za duzo procentow hehe albo gdzieś ewidentnie jest woda ...

Wysłane z mojego SM-G355HN przy użyciu Tapatalka

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.