Skocz do zawartości
IGNOROWANY

śmierdzi przy pokazaniu oil sensor


dawids2411

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od kilku dni mam problem. Do mechaniora dopiero po nowym roku jade więc może uda mi się coś samemu z działać a więc:

nie świeci zawsze ale bardzo często świeci mi się od kilku dni ikonka od oleju i obok napis sensor zgaduję że to problem czujnika poziomu i temp oleju umieszczonego przy misce olejowej tak? Dzis się zapalila ta kontrolka dopiero po przejechaniu 80km i to na wstecznym ale zdziwiło mnie to że gdy się pojawiła to zaśmierdziało spalenizną. Po za tym temperatura silnika na zegarze nie przekracza nawet 75 stopni dopiero zauważyłem to teraz a problem leżał od pół roku a właściwie to ta ikonka oleju pokazała sie dopiero po przekroczeniu tych 75 st.

Czy to popsuty termostat ? Wczesniej nie miałem wgl cisnienia na 3 cylindrze i okazało się ze to wtryskiwacz padł teraz sie zastanawiam czy to mialo związek z tą temp i termostatem i tak samo ta kontrolka czy ma związek ?

Jedyne na dniach co będę mógł sprawdzić to na kanale u sąsiada miernikiem kabel który idzie do czujnika oleju. Uwaga jestem lajkiem i nawet nie wiem gdzie się znajduje termostat -_-

Jednak proszę was o pomoc u nas w okolicy na mechaniorów można się naciąć i to ostro nie mam żadnego zaufanego "porządnego" mechanika więc chciałbym o ile się uda oddać auto z wyraźnym problemem tzn. nie chciałbym aby mechanik grzebał i znajdował w czym leży problem bo tych problemów mi znajdzie za kafla a oddac autko na zlecenie konkretnej roboty czy to bedzie wymiana termostatu czy tez czujnika oleju.

Co mógłbym jeszcze sprawdzic?
Czy ktoś z was miał podobny problem?
czy może zna ktoś z was rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...