Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Mój AVF

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam ostatnio postanowiłem sprawdzić stan swojej motorówki i okazało się ze nie ma tragedii... he wszystko w normie po za EGR musiałem go wymienić ponieważ klapa gasząca była luźna i przytykała się...

A więc postanowiłem sprawić sobie mały soft w firmie ADT Tuning we Wrocławiu.

q96vxrg8ppd2_t.jpg

jak widac ktoś już kiedyś cos majstrował i był już jakiś soft na 144km dowiedziałem się ze był on robiony w Niemcowni :)

Co o tym powiecie ? myślę sobie aby po nowym roku wstawić inne turbo i może inne wtryski bo to co tu widzicie to wszystko seria....

Edytowane przez Radex121

Opublikowano

Załóż FMIC i gtb17. Wtryski zostaw, bo do 200 KM spokojnie starczą

Opublikowano
  • Autor

Ok dzięki za podpowiedz będę się powoli wgłębiał w temat ;)

A co powiesz teraz o wykresie ? można cos z tego wyczytać ? wszystko ok ?

jeździ dobrze :naughty:

Opublikowano

Co do wykresu osobiście wole NM bardziej płasko i w szerszym zakresie a tu masz max NM dopiero przy 2800 a później wszystko leci na łeb. Ogólnie wygląda to jakby tuner dźwignął parametry w ori sofcie do góry i po robocie.

Jeśli będziesz szukał turbo będę miał na sprzedaż moją gtc. Z FMIC wyszło 195/410 bez dymu jak coś PW

Opublikowano

Słaby też dół jest, 270 Nm przy 2000 rpm... Coś nie gra raczej...

A to że po 3k rpm moment leci ostro w dół - no cóż, przecież tam jest seryjne turbo, a nie big turbo, więc jest to normalna rzecz...

Opublikowano
  • Autor

To tak jak pisałem wszystko seryjne ;)

Dlatego myśleze po zmianie turbo i po lepszym wysterowaniu będzie to wszystko dużo lepiej wyglądało :))

Edytowane przez Radex121

Opublikowano

Tak jak kolega wyżej pisał, wstaw GTB1756vk, do tego FMIC i kilka innych drobiazgów - do codziennej jazdy jest to najlepszy wybór, reakcja na gaz, wstawanie turbo jest pro. 200 KM spokojnie wyjdzie, a jak pompki dobre to jeszcze kilka-kilkanaście koni więcej...

No chyba że masz parcie na cyferki (np. 250 KM) to wtedy ładuj GTB2260 :decayed:

Opublikowano
  • Autor

nie nie nie heh ja potrzebuje auto do normalnej jazdy z patrzęba na szybka reakcje na gaz :kox:


Panowie powiedzcie mi bo przy tej operacji miałem zmieniany kontu wtrysku ponieważ poprzedni był źle ustawiony i teraz czuje ze motor chodzi twardziej czym może być to spowodowane tym programem czy zmianą kontu wtrysku ?

pytam się z czystej ciekawości ponieważ czuje różnice w pracy silnika i mnie to zastanawia :))
Opublikowano

Czym bliżej kąt na 0 i mniej, tym bardziej silnik głośniej chodzi ale zrywniejszy jest.

wyklepane z kciuka

Opublikowano

popracuj nad dołem.

Opublikowano
  • Autor

A powiedz mi proszę można nad tym popracować samym programem czy zmianą osprzętu ?

co na to wpływa :)

Opublikowano

W sofcie, ale jak zmienisz osprzęt to może dopiero korekte softu zrób

Opublikowano
  • Autor

Ok dzięki za dobre rady :)

Opublikowano

przeceniona fanaberia, chyba że zawalony to robić... .rura tańsza...

Edytowane przez marcin4x4

Opublikowano
  • Autor

czy zawalony to nie wiem ale jak by nie było to 14 lat już ma ;)

raczej się na to nie zdecyduje ponieważ teraz czuc już czasem smród za autem to co by to było po wycięciu kata

Apropo tego katalizatora .

Już dawny czas temu słysze u siebie takie jak by szuranie po odejmowaniu gazu z prawej strony wyczytałem na forum ze to niby od turbiny i trzeba ją wyczyści ale i tak to niby na długo nie pomaga a mój mechanik mi powiedział ze jest to od katalizatora gdy odejmujemy gaz to na katalizator idzie spora ilość spalin " powietrza" i dlatego słychać ten odgłos szurania.

może oznacza to zapchany katalizator czy cos nie wiem nie znam się he:grin:

Edytowane przez Radex121

Opublikowano

Więcej smrodu i dymu daje EGR, sprawdzałeś czy lata poprawnie ?

coś w ten deseń ?

Edytowane przez marcin4x4

Opublikowano
  • Autor

Kurcze podobnie tylko ze o wiele głośniej niż u mnie musze poszukać tu na forum filmu bo ziomeczek z forum miał tak samo jak znajde to dodam

EGR był wymieniany razem z softem ponieważ klapa gasząca była cała luźna i egr się przymykał i powodowało to szarpania autem

Edytowane przez Radex121

Opublikowano

jeśli masz turbo surge to uważaj by nie rozwalić sprężarki, ECU nie zawsze zabezpieczy.

zrób logi 11, jeśli się zabezpiecza będziesz miał odnotowane w błędach.

Edytowane przez marcin4x4

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

nie to po prostu jest tak zwane " cofające sie powietrze" a więc nic strasznego :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.