Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T ANB zaczął kopcić, turbo, odma ?


radi88PL

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Mam problem wczoraj kolo 22 przy -12 stopniach odpaliłem auto, chodziło jak zwykle. Popracowało ok. 3 min i ruszyłem, od razu zaniepokoiło mnie duże zadymienie za autem, ostrożnie przejechałem ok 1km i zatrzymałem się, pod maską smród palonego oleju. Na miarce olej na min. na lawecie wróciłem domu. Dzisiaj oglądam i tył silnika cały zarzygany olejem cieknie aż po skrzyni biegów, na grodzi silnika widoczny olej. W okolicy pierwszej sondy przy turbo również zauważyłem zapocenie. Moja przemyślenia wskazują na niedrożne odpowietrzenie silnika tudzież uszkodzone uszczelniacze w turbo, lub jedno i drugie. Podpowiedzcie czy dobrym tropem idę i co ewentualnie sprawdzić. Oleju dolałem, oczywiście auta nie uruchamiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprawdził odme w pierwszej kolejności, zobacz też czy olej nie leciał z pod chłodniczki oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu jak zmieniałem elementy odmy dokładniej ten plastikowy element pod kolektorem co wchodzi w blok silnika, przy okazji zmieniłem gumowy trójnik, zaworek, wszystko kupione w ASO, przy tej pracy rurki odmy zostały przepchane. Sprawdzimy to raz jeszcze. Wrzucę zaraz jakieś zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelniacze z dnia na dzień ? wcześniej zużycie oleju było znikome. Zwróć uwagę na zarzygany tył silnika, dym mógł być tez ze spalania się o katalizator ... tylko gdybam


Wywaliło uszczelkę ten półksiężyc spod napinacza łańcucha rozrządu stąd wyciek oleju.


Problemem była zamarznięta odma, kawałki lodu w środku i biała maź. Po rozmrożeniu i wyczyszczeniu odmy tej okrągłej części przy filtrze powietrza, jest już całkowicie drożna, wypaliły się resztki oleju, uzupełniłem go i auto jeździ super jak wcześniej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ogromne ilości ale mialem teraz po wyczyszczeniu odmy jest w porządku wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

typowy objaw zamarznietej odmy. pewnie robisz krotkie odcienki glownie po miescie. syf sie zbiera i pozniej tak niestety jest. dobrze ze nie wydmuchalo ci uszczelki pod glowica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojeżdżam do pracy po 15Km w jedną stronę przez miasto, może za bardzo go oszczędzam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem czystą do tego momentu :P wymieniałem rok temu to kolanko plastikowe, gumowy trójnik, zaworek od odmy wszystko oryginał z ASO, ale nie zaglądałem nigdy do tej części przy filtrze powietrza pewnie przez lata się syf nazbierał. Liczę że to się już nie powtórzy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...