Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki prostownik do podładowania aku?


przemek1259

Rekomendowane odpowiedzi

Co kto lubi. Ja nie uznaję impulsowych urządzeń prostowniczych. Zwykły prostownik transformatorowy będzie od tego milion razy lepszy. I tutaj też da się zrobić automat gdzie nie będziesz musiał bawić się w ustawianie prądów. Jednak aby zrobić taki prostownik trzeba się znać trochę na elektronice a nie tylko elektryce. Najsolidniejszy będzie i tak prostownik na tradycyjnych odczepach. W prostowniku najważniejszy jest prąd ładowania, musi być on jak najbardziej "wyprostowany" oraz nie może mieć dużego natężenia bo występuje tzw. strącanie ołowiu z sekcji akumulatora. Aby takie urządzenie było wydajne powinno mieć ponad 10A.

Niektórzy zastanawiają się dlaczego teraz telefony trzymają tylko 2 dni a kiedyś 3310 działał ponad tydzień. Jaka była ładowarka w 3310 a jaka jest w obecnym dziadostwie? Przypomnieliście sobie? To macie odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie rzucili w lidlu dobre prostowniki. Do domowego użytku jak najbardziej! więcej nie potrzeba, no i 3 lata gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie rzucili w lidlu dobre prostowniki. Do domowego użytku jak najbardziej! więcej nie potrzeba, no i 3 lata gwarancji.

Zakupiłem ;-)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeże temat by nie pisać nowego, jeśli autor pozwoli :hi:.

Panowie chce kupić prostownik raczej tradycyjny transformatorowy 12v/24 .

Lata temu prawie każdy był dobry ale teraz masakra . 

może ktoś jednak wie który będzie dobry.

Chodzi o ładowanie większych akumulatorów w wózkach widłowych i ciężarówki. Dobrze by było żeby miał regulacje siły ładowania bo wiadomo ze czasem jak wózek padnie to trzeba go w miarę możliwości wskrzesić. Natomiast prostowniki rozruchowe są drogie i duże.  

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12/24 to będzie ciężko ale owszem możliwe. Szukaj w sklepach motoryzacyjnych. Ważne aby miał prąd ładowania nie mniejszy niż 10A. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/prostownik-speedy-250-12v-24v-27a-rozruch-220a-fv-i6835526300.html

Chodzi o coś w tym stylu.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Bardzo dobry sprzęt.  W pracy mamy podobny i w zimie często jest wykorzystywany do rozruchu sprzętu.  Ciężkiego też.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...