Skocz do zawartości
IGNOROWANY

BLB - mrozy, zaczął szarpać powyżej 2000 obr.


Wichur2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pare dni temu stało się coś dziwnego, auto zaczęło szarpać powyżej 2000 obr. i od tego czasu tak jest za każdym razem, zapewne przez te mrozy.

Obroty jak już się rozkula dochodzą do max 3500-3800 i dalej nic nie ma mocy. cieżko go rozpędzić bo muszę delikatnie operować pedałem gazu, przy wcisnieciu do polowy jakby go dławiło, dlatego pierwsze co to coś z paliwem.

Pompa? filtr? coś sugerujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to moja pierwsza zima dieslem dlatego jestem zielony w tym temacie :)

Przed mrozami wszystko bylo OK, poza dwumasem, ktory domaga sie wymiany, ale nie mam obecnie mozliwsci z powodu braku funduszy, takze nie mam mozliwosci sprawdzenia logów VAGiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej filtr paliwa. Jeśli nie wymieniałeś to warto to zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie stało się to samo wczoraj :) akumulator miałem już słaby i auto stało od sylwestra do wczoraj (z przyczyn wiadomych %-)) - odpaliłem z kabli, pochodził jakieś 15 minut i ruszyłem... 2tys obrotów to był max co się dało z niego wycisnąć... Na jałowym też max 2tys obrotów... Im silnik bardziej się rozgrzewał tym obroty się podwyższały, a jak osiągnął jakieś 50 stopni to zaczął już jechać zupełnie normalnie... (silnik 2.0TDI 170km). Byłem u mechanika i przyczyna - albo dziadowy diesel albo filtr paliwa...

Zalałem go dzisiaj paliwem arktycznym (arktycznym wg stacji) i zobaczymy co będzie... Jak nic się nie zmieni to wymienię filtr paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wymieniłem filtr paliwa i filtr powietrza, wszystko wróciło do normy :)

Tom3k miałeś racje, dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem pamiętaj o wymianie filtra przynajmniej przy co drugiej zmianie oleju. Niestety jakoś paliwa w Polsce pozostawia wiele do życzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniam filtry przy każdej wymianie oleju, więc o to byłem raczej spokojny, chociaż nigdy nic nie wiadomo...

Zatankowałem tego ARKTYCZNEGO paliwa (4,40zł) i problem zniknął... :)

Kupiłem nowy akumulator bo tamten był od nowości i już ledwo cipiał - nie wiem czy ja nie wiedziałem jak się do tego zabrać (bo wyjąłem całą tą metalową belkę która trzyma się na śrubach na ampul 6'), ale jeśli tak to ma wyglądać to wymiana aku w B7 jest po prostu PRZEKICHANA!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie stało się to samo wczoraj :) akumulator miałem już słaby i auto stało od sylwestra do wczoraj (z przyczyn wiadomych %-)) - odpaliłem z kabli, pochodził jakieś 15 minut i ruszyłem... 2tys obrotów to był max co się dało z niego wycisnąć... Na jałowym też max 2tys obrotów... Im silnik bardziej się rozgrzewał tym obroty się podwyższały, a jak osiągnął jakieś 50 stopni to zaczął już jechać zupełnie normalnie... (silnik 2.0TDI 170km). Byłem u mechanika i przyczyna - albo dziadowy diesel albo filtr paliwa...

Zalałem go dzisiaj paliwem arktycznym (arktycznym wg stacji) i zobaczymy co będzie... Jak nic się nie zmieni to wymienię filtr paliwa.

Ja sądzę że winowajca był Dpf.zawartość popiołu/wilgoci zamarzly co powodowało duszenia się silnika własnymi spalinami -bynajmniej ja teraz tak mialem-po 3dniach stania auta wkręcała się do 3000rpm potem ją dławiło, jak go chciałem ciągnąć dalej to aż zaczynała dymić na niebiesko,z 5X porobiło takie próby aż w końcu puściło, na koniec pierdneła kolorowego bąka i zaczęła jeździć normalnie teraz jak codziennie auto jest używane problemy nie występują.

Kupiłem nowy akumulator bo tamten był od nowości i już ledwo cipiał - nie wiem czy ja nie wiedziałem jak się do tego zabrać (bo wyjąłem całą tą metalową belkę która trzyma się na śrubach na ampul 6'), ale jeśli tak to ma wyglądać to wymiana aku w B7 jest po prostu PRZEKICHANA!!!

To jest tzw rozpórka jakbyś jej nie miał to wymiana akumulator.to 10min pracy. Też u siebie wymieniłem.

Edytowane przez SotoM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...