Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Brak napięcia na świece

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Problem leży w tym, że ECU nie daje napięcia na świece, czy np. 3 uwalone świece mogą przyczynić się do takiego stanu a dokładnie, że ECU nie daje sygnału ?

Co sprawdzić ?

Mechanik sprawdził chyba wszystko.. Bezpieczniki, przekaźnik, podłączał to jakoś od przekaźnika do fajki czy jakoś tak i było napiecie ale wychodzi na to, że komputer własnie nie daje sygnału. No niby się nie śpieszy bo auto garażowane ale jak przyjdzie mi zostawić go na tych mrozach to nie chce się obudzić z ręką w nocniku.

I jakie świece żarowe zakupić? BOSH-a ?

Edytowane przez Musafa

Opublikowano

A sprawdzałeś czy świece grzeją po odłączeniu czujnika temperatury płynu chłodzącego?

Spróbować też można podmienić przekaźnik, bo najczęsciej w nim leży problem.

Świece... jedni polecają bosh a inni beru.

Ja od zawsze brałem i nie narzekałem na beru jak i mój brat w 1Z :)

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Hezen

Opublikowano

beru jest dobrą firmą, 3 zima i pali od razu, słyszałem ze bosch się spierdzielił :)

Edytowane przez baca2309

Opublikowano
  • Autor

Po dołączeniu czujnika grę i tak nie ma napięcia bo mam jedna spalona swiece i czy ecu może sobie odczytać błąd spalonej świecy ? Wymienię swiece bo 1 spalona i wtedy podłącza go pod kompa. Dziś był podpinany i błędów nie było. Wracał tylko odpietego czujnika g62.

Edytowane przez Musafa

Opublikowano

ECU odczytać uwaloną świecę? Chyba przeceniasz możliwości kompa z 1996 roku. Może nie wszystko sprawdził.

Opublikowano
  • Autor

ECU odczytać uwaloną świecę? Chyba przeceniasz możliwości kompa z 1996 roku. Może nie wszystko sprawdził.

Może dlatego, że się nie znam do końca ;)

Więc nie wiem od czego ogólnie zacząć.

Opublikowano

Sprawdź jeszcze raz bezpiecznik 80A w skrzynce pod szybą (sposób otwarcia jest na forum poszukaj).

Sprawdzałeś napięcie na "fajce" świecy po odpięciu czujnika płynu chłodzącego?.

Sam czujnik można sprawdzić omomierzem między pinami 1 i 3 oraz 2 i 4. potem wartość odnieść do tabelki z opornościami http://audi-c4.pl/files/wartociczujnikatemperatqe0_718.jpg

Spróbuj podmienić następnie sam przekaźnik zanim zaczniesz grzebać w instalacji.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Sprawdź jeszcze raz bezpiecznik 80A w skrzynce pod szybą (sposób otwarcia jest na forum poszukaj).

Sprawdzałeś napięcie na "fajce" świecy po odpięciu czujnika płynu chłodzącego?.

Sam czujnik można sprawdzić omomierzem między pinami 1 i 3 oraz 2 i 4. potem wartość odnieść do tabelki z opornościami http://audi-c4.pl/files/wartociczujnikatemperatqe0_718.jpg

Spróbuj podmienić następnie sam przekaźnik zanim zaczniesz grzebać w instalacji.

Zawitały świece beru.

Odpinany czujnik G62 płynu cgłądzącego, odpinany czujnik temp. zewnetrznej G89.

Sprawdzony bezpiecznik w obudowie ECU jeszcze podmienie bądź kupie nowy przekaźnik jeżeli nie zatrybi to nie mam pojęcia w czym leży problem.

Edytowane przez Musafa

Opublikowano

Jak przekaźniki, bezpieczniki i instalacja sprawna to podstaw ecu.

Albo na któryś pin ecu jest słaba masa i >myśli< że nie ma potrzeby grzać świec?

Nie pamiętam nicku ale na forum był jakiś ogarnięty użytkownik który pomagał przy problemach z niedomaganiem ecu w niektórych funkcjach - właśnie przez lichą mase.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Hezen

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.