Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B5 1.8T ( AEB) Quattro 1997r Michallresa !


Michallres

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! :D

Na forum jest od jakiegoś czasu, ale zazwyczaj nie było kiedy napisać kilka słów o sobie i moich samochodach :D

Swoją przygodę z audi zaczynałem już dawno, gdzieś w dzieciństwie wujek jeździł "audicami" i zawsze mi się te samochody podobały.

Po 18-nastce szukałem samochodu do jazdy na co dzień. Przed 18-nastką miałem dwa golfy Mk1, ale było w nich sporo do roboty.

Początkowo szukałem passata B5, obdzwoniłem masę ogłoszeń - wszystkie sprzedane.

Wchodząc na lokalną stronę z ogłoszeniami zajrzałem w dział AUDI. Rzuciła mi się w oko śliczna czerwona A4 B5 z 1995r. Była dość droga jak na ten rocznik i wyposażenie, ale za to była w stanie IDEALNYM, wiem co mówię bo po sprzedaży jej szukałem kolejnej i wszystkie to padaczki, ale o tym później.

Audiczka posiadała szalone 101KM, ale dla mnie najważniejsze było żeby mało palila i tak było. O samochód bardzo dbałem i utrzymywałem go w tym stanie do końca. Lakier woskowany, polerowany co jakiś czas, wprowadziłem też pewne rzeczy z polifta takie jak: Kierownica polift, boczki z avanta z lampeczkami, założyłem w niej elektryczne szyby, żarówki zamieniłem na ledy i inne rzeczy których dokładnie nie pamiętam. Autko miało bardzo wysokie zawieszenie, wszyscy się dziwili że tak wysoko "stoi". Za tą audiczką naprawdę ludzie się oglądali i wyróżniała się swoim kolorem wszędzie ;)

Dość pitolenia, audiczka wyglądała tak:

21R1tT2.jpg

S1aS8Ey.jpg

E3mbfbv.jpg

7wEjyS4.jpg

QDMM2Uw.jpg

aQPLNFF.jpg

l024jFr.jpg

CnHpPIq.jpg

oZdRXon.jpg

MXnWoVE.jpg

CpktkRs.jpg

QDA9l3D.jpg

Sprzedałem ją za tą samą cenę co kupiłem w grudniu 2015. Cholernie tego żałowałem, nawet w chwili podpisywania umowy, ale brakowało już mocy i klimy latem.

Po sprzedaży miałem chęć kupić Merca W124 coupe, ale nic ciekawego się nie trafiało, ale jednocześnie szukałem też jakiejś A4 B5. Szukałem, oglądałem różne i coraz bardziej żałowałem że sprzedałem swoją zdrową audiczkę.

Wkrótce pojawiło się ogłoszenie A4 B5 1.8T quattro, też czerwona i do tego dwa lata młodsza, full wyposażenie itd. Na miejscu, było widać że już taka idealna nie jest, miała dzwona w przedni lewy bok, ale powiedzmy że w miarę to wyglądało poza zderzakiem który jest z polifta i w innym odcieniu. Cena była okazyjna, zawieszenie nie tłukło, moc była więc się zdecydowałem. Jest masa rzeczy przy niej do zrobienia, ale małymi kroczkami do przodu ;)

Autko posiada oryginalne książki, autko było cały czas serwisowane, w Polsce tak samo mam książki.

Jak na razie autkiem zrobiłem nie wiele - około 400km, ale już troszkę przy nim robiłem, m.in:

-Zrobiłem halogeny żeby świeciły

-Boczki z avanta poifta z oryginalnym nagłośnieniem (taka sama kolorystyka jak w mojej starej audi którą sprzedałem)

-emblemat quattro w grill bo nie było

-radio pioneer USB

-schowek pasażera (w starym było urwane otwieranie)

-gałka zmiany biegów (stara rozwalona)

-popielniczka z tyłu (urwane uchwyty były)

-wywaliłem koszuli na siedzeniach z przodu

I jeszcze rzeczy których nie pamiętam, ale jest już trochę lepiej lepiej :D

W planach na pierwszym miejscu to zmienić te lampy, bo średnio mi się podobają i pomalowanie zderzaka oraz zamontowanie dokładki ;) A co myślicie na temat przyciemnionych szyb z tyłu ? Odrywać to czy zostawić ?

Do wiosny zawitają też alusy, myślę nad 16"-17" wszystko wyjdzie w praniu ;)

Aktualnych zdjęć audi nie mam, jedynie te z ogłoszenia :/ ale jak się trochę ociepli - na pewno wstawię ;)

325053679_2_644x461_prywatnie-audi-a4-18

325053679_6_644x461_prywatnie-audi-a4-18

325053679_1_644x461_prywatnie-audi-a4-18

325053679_3_644x461_prywatnie-audi-a4-18

325053679_5_644x461_prywatnie-audi-a4-18

325053679_8_644x461_prywatnie-audi-a4-18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny motor i napęd ale dużo pracy by doprowadzić do poprzednika. Najgorzej jak się porównuje auta... Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli a do celu.. Ładny zadbany sedan

Na dzień dobry wywal te chińskie lampy i załóż ori z lifta i gril .

Wysłane z mojego D2403 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracy jest wiele - wiem, ale postanowiłem podjąć się tego wyzwania, bo autkiem naprawdę bardzo fajnie mi się jeździ i zagości u mnie na dłużej ;)

Właśnie zamówiłem dokładkę przedniego zderzaka, wkrótce wrzucę jakieś aktualne zdjęcia i może jakiś filmik jak quattro zachowuje się na śniegu ? :>

africa z avatara twoja???? :jerk:

To XTZ 660 "tenere" ;) Miałem ją nie cały rok (również super sprzęt) a aktualnie bujam się TDM 850 4TX z 1999r ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybu zostaw powoli doprowadzisz auto to porządku i tyle lampy przód polifta zapodaj :hi:

Czekam na zastrzyk gotówki i kupuję polifty :D

Poniżej wstawiam filmik jak to lata na śniegu:

https://onedrive.live.com/?authkey=%21AA0RNpWTdcIxfmc&cid=6BDEF60DEAFC7F08&id=6BDEF60DEAFC7F08%213981&parId=root&o=OneUp

(na filmie jest też A3 8L i BMW)

Poza tym po dziś ogarnąłem trochę autko, kompleksowe mycie w środku i na zewnątrz. Założyłem też dokładkę przedniego zderzaka i zmyłem lakier z kratek halogenów i od razu lepiej się to wszystko prezentuje :D Polerka lakieru będzie na wiosnę.

Do dobrego stanu jeszcze spoooro brakuje, ale powoli wszystko ogarniam. Wkrótce wezmę się za zawieszenie żeby tył i przód były na jednej wysokości, zakup lamp poliftowych, alufelg. Po tych zabiegach będzie to już jakoś wyglądało :P

Poniżej zdjęcia:

w5HkC1k.jpg
pa0EYin.jpg
YuklCSN.jpg
1dXbIqw.jpg
xHNlMsQ.jpg
QjnqRkV.jpg
vdrt8Wr.jpg
seADq6Z.jpg
3Ro59Nx.jpg
KyCPEoF.jpg
bwQkfNr.jpg
kaYVMh8.jpg
5hfrJIV.jpg
Yy9nTm7.jpg
ZiGowNa.jpg
K8ryJNw.jpg
9cSn3Il.jpg
vxmP1jA.jpg
ssRwkR6.jpg
9bkFUom.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już koledzy pisali - lampy out, do tego poszukaj kubełków (jak lubisz latać po śniegu to trzymanie boczne docenisz ;) ).

Do tego jakieś fajne koło (Avus - zawsze mi się podobały te felgi) no i jak już ograniesz wszytsko to programik na 200/300 i wtedy będzie jazda :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dawno nic nie pisałem w tym temacie, ale to nie znaczy że nic się nie działo ;)

Na pierwszy rzut poszły lampy, kupiłem polifty, trochę rezania jest super efekt :D

Kolejnym krokiem było dobranie przedniego zawieszenia aby wyrównać przód z tyłem. Udało się kupić oryginalne amory i wszystko się wyrównało :P

Następnie wziąłem się za przerabianie lamp ala USA .Zamówiłem żarówki dwuwłóknowe, trochę reazania wtyczek, zamontowanie włącznika i wszystko wyszło superowo :D

Wstawiłem też ledy w podświetlanie tablicy rejestracyjnej, w postojówki, w bagażniku (+ założyłem jeszcze jedną lampkę po prawej stronie) oraz w schowku pasażera. W środku nie zakładałem bo miałem w tamtej A4 inie podobało mi się to światło a wręcz mnie wkurzało. Planuję jeszcze założyć podświetlanie nóg na po otwarciu drzwi.

Przyszedł też czas na felgi, zdecydowałem się na CMS ( wzór identyczny jak w mojej wcześniejszej audi) z tą jednak różnicą ze 17" a nie 15" jak w tamtej a4 :P

Według mnie efekt jest spoko, trochę jest koza na tym zawieszeniu 1BA, ale przynajmniej jedzie się bardzo komfortowo ;) W przyszłości może wrzucę 1BE ;)

Przy aucie jest jeszcze baaardzo dużo do zrobienia, ale bardzo polubiłem grzebać przy audi, więc byle by była kasa i będzie się cały czas coś działo :P

Ładuje masę kasy, a na przerejestrowanie ciągle brakuje haha :D

Kilka marnych fotek, ale niestety pogoda ostatnio nie sprzyja :/

Tutaj jeszcze na stalówkach:

RZ3MKgi.jpg

kdE88R5.jpg

f0fbFQy.jpg

Oraz zdjęcia z wczoraj:

CdN6fAF.jpg

7bP96yg.jpg

moFGLmH.jpg

F50Hk25.jpg

rJQAbmY.jpg

nV3Uo9u.jpg

ijKW2AR.jpg

FOtIDue.jpg

aS5eS4N.jpg

praTa5f.jpg

2w53LVO.jpg

I4O5X40.jpg

Oraz zdjęcie przerobione w photoshopie haha :D

MdRw2Sk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie ! :D 

W audi od ostatniej aktualizacji się wiele zmieniło (na lepsze). Głównie ogarnąłem ją wizualnie, do założenia mam jeszcze zawieszenie H&R -40mm i powinno już wtedy być idealnie ;) Poza tym rzeczy eksploatacyjne na bieżąco robione, zrobiony rozrząd i autko odwdzięcza się bezawaryjnością ;) 
Ostatnio rozmyślałem nad sprzedażą, ile według was warta jest ta audi ? Wystawiłem ją za 9500zł, ale nie ukrywam zainteresowania nie ma, mimo iż ogłoszenie zobaczyło ponad 7000 osób :o https://sprzedajemy.pl/audi-a4-b5-1-8t-quattro-super-stan-zamiana-na-a8-d2-nr46043782
Głównym powodem chęci sprzedaży jest fakt że buda B5 mi się znudziła już ( jak widać w poście to już druga moja B5) i marzy mi się przesiąść na A8 D2, 

Myślicie że warto wystawić na OLX, allegro ? 

Poniżej zdjęcia jak aktualnie wygląda :D

PaRnAH6.jpg[/img]

DCFSCKN.jpg[/img]

4g6vRgz.jpg[/img]

zjU4VgX.jpg[/img]

VF4Qd8y.jpg[/img]

cJheYBZ.jpg[/img]

iknp4on.jpg[/img]

FsbVSUR.jpg[/img]

 

 

Edytowane przez Michallres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...