Skocz do zawartości
IGNOROWANY

YATOUR


Makos_9507

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od dziś jestem (nie)szczęsliwym (mam nadzieje, że do czasu...) posiadaczem zmieniarki jaką jest YATOUR.

Kupiłem ją używaną od użytkownika z tego forum.

I mam pewien problem z nią.

Podłączyłem ja tak jak jest na foto niżej:

2-1jpg_snxqxps.jpg

2-2jpg_snxqxhp.jpg

Masa oczywiście do obudowy radia. Zasilanie jest, bo się pali dioda.

Problem polega na tym, że zmieniarka tak jakby się "zawiesza", czasem nie idzie nic w niej przełączyć, muszę wyłączać i włączać zapłon by wróciło wszystko do "normy"

Ale do "normy" nie wraca, bo od razu przeskakuje na CDC5 (CDC5 - tak jest na wyświetlaczu, na pendrive mam od CD01 do CD06) na track 16... To znaczy różnie z tym bywa, czasem od razu na track 16, czasem na 99, po sek na 15 i po sek na 16... Ale sekundy na wyświetlaczu lecą a dzwięku nie słychać, po przełączeniu na radio FM działa wszystko jak nalezy (radio oczywiście).

Co ciekawsze po odłączeniu pendrivea ze zmieniarki "muzyka" wraca na 00:00 (również CDC5 i track 16) i co ciekawe sekundy lecą znowu a dzwięku jak nie było tak nie ma.

Tak jak wcześniej wspomniałem na pendrive utworzyłem 6 folderów o nazwach CD01, CD02, CD03, CD04, CD05, CD06 i w CD01 umieściłem muzykę. W internetowej instrukcji YATOUR'a zobaczyłem na foto, że nazwy piosenek są nazwane np 001 Mig - miód malina, 002 Czadoman - Ruda (pierwsze co mi do głowy przyszło...), głównie mam na myśli tą formułkę "001, 002 itp przed nazwami piosenek. Próbowałem z tymi cyframi przed nazwami i bez nich i jest ciągle to samo. Myślałem, że zmieniarka się "zawiesiła", odłączałem ją od zasilania i podłączałem jeszcze raz, ale dalej to samo. Odłączałem podczas gdy była włączona to na wyświetlaczu pojawiło się NO TAPE z tego co pamiętam, podłączyłem i 0 zmian.

Wie ktoś w czym leży problem? Nie mówcie chociaż, że jest zepsuta...

Takie pytanie mi do głowy przyszło... Raczej średnio możliwe, że coś się w niej stało przez "mróz"? Trochę chłodzi przez te ostatnie dni a po otworzeniu paczki była bardzo zimna, lecz przed zamontowaniem leżała w domu przez te 2-3h... :facepalm:

Radio Chorus II

Pendrive Toshiba 16 Gb

Edytowane przez Makos_9507
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na tym ale spróbował bym z pendraivem o mniejszej pojemności np. 4 GB

wyklepane z kciuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem (po 21) będę miał dostęp do mniejszego pena i karty SD, sprawdzę i dam znać jak wygląda sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie pomoże to zwróć ją sprzedawcy.

To elektronika, zawsze może się coś zepsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem podobny wątek odnośnie tej zmieniarki i inni opisywali dokładnie te same problemy i po prostu te zmieniarki są na tyle durne, że nie czytają dużo pendriveów i z reguły czytają karty... Jutro przetestuję na karcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zachowywała się podobnie jak podłączyłem pendriva 8gb, a że akurat nie miałem pod ręką mniejszej pojemności to zapisałem to samo na karcie SD 512mb i śmiga.. I ścieżki nie muszę być wcale ponumerowane 001, 002 itd., mogą być dowolnie zapisane w folderach. Także jeśli używałeś pena większego jak 4gb to pewnie to jest powodem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem na innym 4Gb i niestety to samo, jutro przetestuję kartę SD


EDIT:

Zmieniarka z kartą SD działa jak nalezy. Dzwięk tak jakby trochę inny niż z radia (jakby tak bardziej stłumiony), ale ogólna jakość i tak jest bardzo dobra.

Więc taka porada dla wszystkich, jeśli podłączysz pendrivera lub kartę (nie wiem jak to ma się do podłączenia pod AUX'a) i zmieniarka zaczyna "szaleć" to znaczy automatycznie załącza CDC5 i track 16 lub 99 (lub jaki kolwiek inny) to jest to wina naszego nośnika pamięci. Trzeba próbować na innych, aż do skutku.

Ps. Karty SD są bardziej tolerowane przez tą zmieniarkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińskie urządzenie + chiński nośnik pamięci = wielka klapa

Wielu użytkowników ma takie "nielogiczne" problemy z tymi urządzeniami i nie jest to zależne od marki auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka klapa zależy jak na to patrzeć jeszcze.. Mi np zadziałało pierwszej lepszej karcie SD 1gb, dzwiek jest na prawdę dobry, mam tylko nadzieję, że posłuży jakiś dłuższy czas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ścieżki nie mogą być za długie (takie sety po kilkadziesiąt minut odpadają), bitrate musi być mniejszy niż 320 i nie chodzi mi o 319 :P (192 wystarczy), musi być podłączone jedno źródło, czyli np tylko pendrive lub tylko aux. Pendrive najlepiej sformatowany na FAT32. Ja mam 16GB na usb 3.0 (wiem że nie obsługuje) i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to trochę lipa z tym bo zmieniarka kosztuje ponad 200zł gdzie za te pieniądze można kupić już jakieś tam radio, nawet nowe i nie byłoby problemów. I można słuchać setów, i w jakości hq i tytuły będą wyświetlane i nic nie będzie się ciąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ścieżki nie mogą być za długie (takie sety po kilkadziesiąt minut odpadają), bitrate musi być mniejszy niż 320 i nie chodzi mi o 319 :P (192 wystarczy), musi być podłączone jedno źródło, czyli np tylko pendrive lub tylko aux. Pendrive najlepiej sformatowany na FAT32. Ja mam 16GB na usb 3.0 (wiem że nie obsługuje) i działa.

U mnie jakoś godzinne sety odtwarza i bitrate 320 również..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam radio z wejściem USB i na AUXa, firmowe pioonera, ale kupiłem je jak jeszcze miałem golfa IV. W golfie powiem szczerze, że nawet polepszało wygląd wnętrza, ale w audicy... Wolę kaseciaka ale jednak oryginał. Brałem tylko pod uwagę wymianę radia na jakieś z navi, tylko i wyłącznie z navi pasujące do wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...