Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterowanie z kierownicy nieoryginalnym radiem


Tomasz Rejman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie. Czy da się podłączyć nieoryginalne radio np takie http://allegro.pl/nawigacja-pioneer-avic-f970bt-radio-2-din-dvd-usb-i5884188038.htmltak aby można nim było sterować z kierownicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładałem podobne radio tylko w Passacie i wiem że była możliwość sterowania nim z kierownicy.Był tam schemat jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio z tyłu musi mieć kostkę nad tymi ISO. w rns-d wiem, że jest podzielona na 3 części (A,B,C) jedno z nich to właśnie sterownie z kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie w kierownicy to nie kostka tylko Odpowiedni moduł w kierownicy który wysyła info po CANie a nie po kostce

Sterowanie z kierownicy możesz uruchomić na większości wysokich modeli.

Potrzebujesz do tego odpowiedni konwerter który by zamieniał sygnały Z M. kierownicy z CAN na zrozumiałe dla Twojego radia takie konwertery sa dostępne na aledrogo choć nie zawsze można trafić w danej chwili do konkretnego trzeba dobrze szukać..


Musisz szukać czegoś takiego

http://allegro.pl/sterowanie-z-kierownicy-audi-a3-a4-a6-tt-can-bus-i5895540933.html

Z tym że to tylko przykładowe musisz pod pasować konwerter pod swój model radia itp jak i rodzaj nagłośnienia np Bose lub nie i tak dale i tak dalej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się orientujesz w konwerterach to czy istnieje już jakiś zestaw który przesyła by info na FIS a nie tylko samo sterowanie z kiery ???

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja poproszę o dobór :) wymieniłem rns-d na pioneer app radio2 I potrzebuje adapter do sterowania kierownica audi a4 b7 wymieniona z a4 b6 (nie bylo sterowania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U ciebie zanim zaczniesz cokolwiek dobierać trzeba zmienić moduł kierownicy na obsługujący MF w Twojej kierze bo w tej chwili nic nie dobierzesz


Chyba że już masz moduł Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam moduł Q działała mi w RNS-d głośność i nie działała lewa strona z uwagi na brak BT i rns-e :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się orientujesz w konwerterach to czy istnieje już jakiś zestaw który przesyła by info na FIS a nie tylko samo sterowanie z kiery ???

Czytałem na zagranicznych forach o tym, jest jakiś adapter (nazwy nie pamiętam).. wiem że wychodził ogrom kasy za to ;)

To ja poproszę o dobór :) wymieniłem rns-d na pioneer app radio2 I potrzebuje adapter do sterowania kierownica audi a4 b7 wymieniona z a4 b6 (nie bylo sterowania)

Z którego roku Audi?Wyjechało z fabryki z rns-d?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wyjechało z fabryki z rns-d auto z 2003r jakoś końcówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wyjechało z fabryki z rns-d auto z 2003r jakoś końcówka.

Nagłośnienie Bose czy standard audio surround system ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to mi uruchomi też wszystkie głośniki i suba czy bede musiał to wpiąć w adapter który mam? Nie ma znaczenia, że napisane jest w aukcji, że to do audi a4 po 2005r ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontaktowałem się z właścicielem, bo został mi numer jak zamawiałem swój interfejs, ma to hulać ;) Tak jest do dedykowanego do aktywnego zestawu, a co do rocznika to nie ma sie co przejmowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 02r golas ale dokładam tempomat Multi fis itp itd mam juz wszystko ale nie wiem jaki kabel/modul pod radio potrzebuje. Aktualnie mam kenwooda ale chce kupic JVC z BT za 400/450pln z media. Auto z fabryki wyjechalo z radiem 1din ale nie wiem czy kaseta czy cd, nagłośnienie mam zwykłe od audi żadne bose niestety. Jaki kabel potrzebuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, zadzwoń sobie do firmy car-tronic ew. Poproś o Pana Andrzeja, przedstaw mu wszystkie parametry i on dobierze odpowiedni sterownik :) nr tel

18 440 14 11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...