Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Kontrolka ESP i światło STOP


Etonian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pomozcie, ostatnio zauwazylem ze lampka ESP wlacza sie podczas jazdy i zostaje az do momentu kiedy wylácze silnik potem jest ok przez jakis czas tydzien dwa i znowu, do tego moze ma to jakies powiázanie lub nie swiato stopu po zdjeciu stopy z pedalu hamulca nie zawsze gasnie. Czy moze to byc wlacznik pedalu hamulca i czy te dwie rzeczy majá cos wspolnego?

Dziekuje bardzo za pomoc i czekam na jakies propozycje :hi:.

3majcie sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shocked: a to arson mało dokładnie napisał ?

Schylałeś się i przyglądałeś ? :evil:

poszukam zdjęć, chyba kiedyś sfociłem "przy okazji"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącznik stopu ten pod pedałem i esp mają coś do siebie?Mam podobny objaw jak Etonian raz na jakiś czas zapala mi się esp :wallbash:

A czytałeś pierwszy post ?

Przecież masz dokładnie to samo więc w czym jest problem ?

Przy okazji możesz podpiąć się pod VAGa i zobaczyć czy są błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem.W sumie w niczym nie mam problemu,ale nie kojarzę żeby mi to robiło się podczas hamowania czy używania pedału hamulca. Czasami się zapala i pytam czy ma coś wspólnego włącznik stopu z esp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po wymianie czujnika stopu(40zł w serwisie bez usługi wymiany),w trakcje jak zaświecił mi się esp to podłączyłem z bratankiem moja A4 pod VAGa,wyskoczył błąd czujnika. Wymieniłem dziada i nie ma żadnych błędów i póki co nic się nie zaświeca(esp).Jak coś zacznie się s

się świecić to dam znać.Sama wymiana jest prosta jak budowa kibla[br]Dopisany: 02 Styczeń 2009, 16:57_________________________________________________

a mozecie konkretniej gdzie to sie znajduje i jak sie to dokladnie wymienia? jestem wlasnie na etapie zlokalizowania tej usterki i jej wymieniania.

Dałeś rade z tą wymianą.Najpierw zdejmij osłone pod kierą,trzy śrubki i kilka zapinek,czujnik demontujesz poprzez przekręcenie go,jak żarówke tylko z ta róznica za o cwierc obrotu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie podać numer z ETKI tego czujnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a już był podawany :)

http://www.a4-klub.pl/smf/b6_awx_gdzie_jechac_z_audi_w_lubuskim_ew_koszalin_swieci_sie_kontrolka_esp-t59292.0.html;msg636698#msg636698

stary kod czujnika stopu 3B0 945 511A jest podobno wycofany z produkcji i zastąpiono go czujnikiem o numerze katalogowym 1K2 945 511 jakby się komuś to przydało.

1K2945511

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[b6 2,5 TDI tiptronic] Miałem podobną sytuację. Zapalało mi się ESP i serwis a auto samo lekko hamowało, po chwili wszystko mijało i świecił się już tylko serwis. Vag pokazywał błąd nr 18265 i 18062 przy okazji. 18265 - błędne informacje do centralki od czujnika przy pedale hamulcowym. Centralka widziała jakby podczas jazdy były wciskane oba pedały naraz (hamulec i gaz) i stąd centralka dostawała głupawki. Wyciągnąłem ten czujnik (on włącza światła stop i informuje centralkę o położeniu pedału hamulca) ściągnąłem taki dekielek z tyłu i wpsiuknąłem trochę WD40 żeby przesmarować styki w środku. Objawy ustąpiły ale nie jest to rozwiązanie na dłuższa metę i pewnie czujnik trzeba będzie i tak wymienić. W serwisie sam czujnik bez wymiany około 70 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuację.

tak wiemy :

http://www.a4-klub.pl/smf/a6_4b_aym_czesto_zapala_sie_kontrolka_esp-t79533.0.html;msg893152#msg893152

odpisałem też tam, że czujnik kosztuje 45 zł a nie 70.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...