Treść opublikowana przez bobusiek
-
[ALL] Prośba o pomoc w wyborze opcji ubezpieczenia i Towarzystwa
Siemka, musisz czytać OWU poszczególnych ubezpieczycieli i porównać oferty ale na pewno moim zdaniem nie rezygnuj z AC bo oszczędzanie na ubezpieczeniu potrafi się bezlitośnie zemścić
-
[ALL] Kolizja - pytanie kogo wina? - rysunek sytuacyjny
Winny kolizji jest nr.1 a w przypadku przyjazdu policji nr.2 dostałby mandat za wykroczenie czyli jazdę po powierzchni wyłączonej z ruchu
-
[B6 AVF] Wymiana Alternatora
Tutaj masz link z Intercars i wybierz sobie http://sklep.intercars.com.pl/?#/dynamic/uni/ws_tecdoc_2tab.php?wit=SKLEP&call=daj_tdGrupyS¬itle=1&wsk=O
-
[ALL B7] Jakie żarówki do świateł mijania (DRL)?
żeby mieć białe światła dzienne lub niebieską poświatę to tylko chyba i wyłącznie musisz zastosować jakiś ledowy wynalazek bo każdy rodzaj żarówki będzie świecił na żółto. Ja u siebie wsadziłem Philipsy Vision Plus ale też świecą na żółto(takie jak te) po prostu tak ma być, przynajmniej dowodu rejestracyjnego nie stracę http://moto.allegro.pl/philips-visionplus-12v-21w-homologacja-ece-w-wa-fv-i1718933755.html
-
[B7 BKN] Przedni zderzak mam za nisko
Tak jak pisałem - ogarnąłem we własnym zakresie, szczelina była nawet ciut większa niż u kolegi k3ny , nie wiedziałem że to takie proste a przez prawie półtora roku męczyłem się z tą szparą ale teraz Audi zyskało nową twarz Tak dla potomności żeby nikt więcej już się nie motał - małe zrób to sam: Najpierw wykręcamy śruby zaznaczone na zielono ( Torx 30), regulujemy tzn. podnosimy środkową część zderzaka kręcąc śrubami ( też Torx 30) w czerwonych otworach w prawo do pożądanej wysokości, po czym ponownie wkręcamy śruby z zielonych otworów i cieszymy się nowym i równym ułożeniem zderzaka
-
[ALL B8] Sruby korekcyjne przedniego zderzaka
znalazłem wątek o za niskim zderzaku w B7 ale przydała by się jakaś fotka ze wskazaniem tych śrub [br]Dopisany: 14 Lipiec 2011, 19:11_________________________________________________Sorki za zamieszanie już atakuję we właściwym wątku
-
[ALL B8] Sruby korekcyjne przedniego zderzaka
ooooooooo a gdzie są takie śruby w B7 , co można wyregulować i jak - podpowie ktoś?
-
[B7 BPW] Dziura w bloku silnika...
no faktycznie przykra sprawa ;( łączę się w bólu a może zmień ASO, do którego teraz jeździsz?
-
[ALL] Automat a dwumas
Ma na 100%, sam dwumasa u siebie wymieniałem
-
[B7 BPW] Jaki napęd pompy oleju BPW
Jak masz BPW to powinien być chyba na kołach bez łańcucha przynajmniej tak jest w moim
-
Naprawa/Wymiana zrywnego sprzęgła kompresora klimatyzacji
Najważniejsze to nie przegapić momentu całkowitego zużycia gumek bo potem pozostaje wymiana całego koła pasowego a to już kilka stów , Dlatego każdym hałasem trzeba się od razu zainteresować żeby nie pójść z torbami
-
[ALL B6/B7] Jak wyczyścić wyświetlacz w RNS-E?
Mogą to być jakieś tłuste plamy, są specjalne pianki w sprayu do czyszczenia wyświetlaczy LCD i Plazm do kupienia w marketach albo sklepach komputerowych w cenie do 20 zł.
-
[ALL] Wyważanie kół na aucie a multitronic ???????
A czy częstotliwość wstrząsów wzrasta wraz z prędkością? bo może być również trafiona jedna z opon.
-
[B6 AWX] Dziwny odgłos
Sprawdź jeszcze sprzęgło kompresora klimy bo może wydawać podobne dźwięki
-
[ALL] Wyważanie kół na aucie a multitronic ???????
A standardowe wyważanie nic nie dało? zawsze można poprosić mechaniora żeby maszynę do wyważania ustawił bardziej czule i powinno pomóc (ustawia się tolerancję wagową )
-
[B6 AWX] Szuranie z okolic rozrządu / alternatora
Sprawdzenie jest bardzo łatwe: otwierasz maskę, zdejmujesz osłonę silnika i uruchamiasz go, poproś kogoś kto wyłączy silnik a ty patrz na wirnik alternatora przez otwory w obudowie i zaobserwuj czy po zatrzymaniu silnika wirnik alternatora się jeszcze kręci czy zatrzymuje razem z paskiem klinowym. U mnie w poprzedniej B6 zatrzymywał się razem z paskiem co świadczyło że jest sprzęgiełko zblokowane na stałe a po wymianie wirnik kręci się jeszcze przez chwilę - takie zabezpieczenie aby wydłużyć żywotność alternatora
-
Naprawa/Wymiana zrywnego sprzęgła kompresora klimatyzacji
Witam, wczoraj w swojej B7 też wymieniałem gumki w sprzęgle kompresora (Denso), operacja wyglądała tak samo jak opisał to kolega Adadur i trwała w moim przypadku 30 minut. Całe szczęście, że zabrałem się za to gdyż po gumkach już prawie nie było śladu, ale łożysko nie wykazuje zużycia. Wymiana przebiegła bez najmniejszych problemów i teraz znów mogę się cieszyć brakiem hałasu z pod maski.
-
[ALL B8] Jak się sprawuje skrzynia automatyczna
U mnie w B7 (co prawda) skrzynia chodzi elegancko, super sprawa i wygoda szczególnie do miasta ręka odpoczywa i można trzymać ją gdzie indziej także jestem zadowolony, a wada że trzeba dbać tj. wymieniać olej regularnie co nie jest tanie, jak również ruszać spokojnie co by maksymalnie wydłużyć bezawaryjność elementów napędowych skrzyni np. łańcucha
-
[B7 BPW] Koło dwumasowe - Nowe
Moje nowe też miało mały luz ale tylko w kierunku lewo-prawo a stare dużo większy i to w każdą stronę
-
[ALL B7] Potworne szarpania w koncowej fazie hamowania po wymianie tarcz i klockow
Sprawdź jeszcze czy dobrze przykręciłeś wszystkie elementy układu hamulcowego które odkręcałeś do zmiany tarcz i klocków
-
[ALL B6] Jakie klocki do tarcz ATE?
Ja też bym się skłaniał do TEXTAR-a, miałem w B6 i mam w B7 i jest elegancko
-
[B7 BPW] Koło dwumasowe
Znajomy mechanior mi to wymieniał, jak chcesz to pogadam czy Ci zrobi i za ile?
-
[B7 BPW] Koło dwumasowe
W multi nie masz sprzęgła, ja jestem po wymianie dwumasa poczytaj tutaj http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=154992.0 masz nawet zdjecia jak wygląda nowy, warto też zmienić śruby(zdjęcia) p.s. jak chcesz to sprzedam ci swoje stare koło dwumasowe oddasz do regeneracji i będziesz miał taniej niż nowe- info priw
-
[B7 BPW] Audi A4 B7 2.0 TDi autoamt trzesie na postoju
w tej chwili mam 181600km. , narazie nie mam z furą żadnych problemów i nic nie zwiastuje ich w przyszłości, generalnie jestem bardzo zadowolony ale rozczarowany tym, że od dwóch miesięcy nie udało mi się samochodu sprzedać
-
[B7 BPW] Audi A4 B7 2.0 TDi autoamt trzesie na postoju
Niestety kolego ale masz koło dwumasowe, ja już jestem po wymianie koszt ok.2500zł (niestety tylko ASO) poczytaj tutaj: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=154992.0