Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Do kiedy jest obowiazek jazdy w Niemczech na oponach zimowych


damian19886

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy wiecie do kiedy trzeba jezdzic na zimowkach w Niemczech? Jest nakaz jazdy na zimowkach czy nie koniecznie? w razie kontroli policji moga sie doczepic za opony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest konieczna jesli warunki pogodowe sa dobre tzn nie ma np. sniegu.

Edytowane przez kubabkb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest konieczna jesli warunki pogodowe sa dobre tzn nie ma np. sniegu.

co ty gadasz. w Niemczech jest obowiązek zmiany kół na zimowe.

Od 1 Listopada do konca marca jak sie nie myle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do końca marca, ale jeśli temperatury są powyżej 5*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nieslyszalem o konkretnych terminach zakladania zimowek!!tylko jedno co obilo mi sie o uszy to takie powiedzenie niemieckie "vom oktober bis ostern" co znaczy "od pazdziernika do swiat Wielkanocnych ",ale to tylko takie powiedzenie ktore slychac przed zima zawsze w radiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak jest z tymi zimowkami bo chcialbym w marcu na urlop do Polski jechac a nie mam tu zimowek i nie chce sie narazac w razie kontroli czy na granicy.

Edytowane przez damian19886
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kontroli może nic ci nie zrobia. Ale podczas kolizji zawsze będziesz winien Ty

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kolizji to wiem ze ten bez zimowek jest winny. Czyli jest zakaz jazdy na letnich do konca marca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te warunki muszą się utrzymywać jakiś czas

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie, uzycie googla nie jest takie trudne: http://berlin.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ruch_drogowy_i_transport_1610/berlin_de_a_2066

a co do wypowiedzi ze ten na letnich w razie kolizji zawsze jest winien - puknijcie sie mlotkiem w glowe i nie wprowadzajcie ludzi w błąd. rozumiem ze jak bede przejedzal na zielonym przez skrzyzowanie i ktos na czerwonym we mnie uderzy to bedzie moja wina, bo mam letnie? albo jak ja bede hamowal a ktos za mna sie wpasuje w mój bagaznik to tez moja wina bo mam letnie? NIE ZNAM SIĘ WIĘC SIĘ WYPOWIEM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ciekawe, ja pod koniec lutego jadę do Hamburga i będę wracał gdzieś koło czerwca-lipca - nie uśmiecha mi się zbytnio lecieć na zimowych :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem świadkiem jakoś w listopadzie gdzie w strefie gościu z prawej wyjechał na letnich i uznali go winnego. Temperatura kolo 0*C wiec odpowiednia dla zimowki no i listopad gdzie już trzeba jeździć na takich. Może być to dziwne ale ja też niektórych rzeczy i przepisów tu nie rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądry przepis. Niby jak można zmusić śnieg żeby leżał "od- do"? Możesz robić jak uważasz. Ale jak dasz ciała, puszcza cie w skarpetkach :-P Dodam tylko że ubezpieczyciel ma też prawo odmówić likwidacji szkody jeżeli nabroisz coś na niewłaściwym ogumieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem świadkiem jakoś w listopadzie gdzie w strefie gościu z prawej wyjechał na letnich i uznali go winnego. Temperatura kolo 0*C wiec odpowiednia dla zimowki no i listopad gdzie już trzeba jeździć na takich. Może być to dziwne ale ja też niektórych rzeczy i przepisów tu nie rozumiem

coś musialo byc inaczej, bo nie masz tam obowiazku jezdzic na zimowkach w listopadzie, tylko wtedy kiedy są "warunki zimowe" - snieg, bloto posniegowe i gololedz. jesli było sucho na jezdni to nie ma znaczenia temperatura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd masz takie info? Tylko nie mów ze na WP przeczytałeś

Winterreifen nach der sogenannten O-bis-O-Regel zu montieren: Demnach sollen von Oktober bis zum Wochenende nach Ostern Winterreifen auf dem Auto bleiben. Ab einer Profiltiefe von nur noch drei Millimetern sollten die Pneus ausgemustert werden.

Jest jednak zapis ze musisz mieć od-do założone opony zimowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nie ma tego w ich kodeksie zapisanego. To co podałeś to "Empfehlung" czyli zalecenie jak się zachować żeby być W miarę pewnym że jest się po właściwej stronie:-)

W tym roku naprzyklad prawdopodobieństwo że będzie leżał śnieg po Wielkanocy jest duże. Jak wtedy coś się stanie, to oczywiście bulisz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd masz takie info? Tylko nie mów ze na WP przeczytałeś

a czytales mój pierwszy post w tym wątku? chyba podalem linka... kliknij i przeczytaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...