Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z kompresorem?


szerszeni87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów ma takie pytanie chce sprawdzić kompresor bo się nie uruchamia bebe podłączał manometry pod układ i na krótko podłączał elektrozawór potrzebuje się dowiedzieć na którym dokładnie kanale w vagu zawór ciśnienia jego temperatura i ciśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dzisiejszej temp sprężarka sie nie uruchomi chyba ze zrobisz ją na krótko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak chce zrobić na krótko tylko muszę mieć podgląd na zawór ciśnienia jakie parametry pokazuje czyli temperatury i ciśnienie żeby go wyeliminować i sprawdzić sprężarkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do klimy jestem samoukiem nie mam żadnych danych serwisowych. Musisz mieć manometry, przed sprężarką powinno byc ok 4bar, za czyli po stronie wysokiej ok 17bar ale pełen zakres to ok 13-23 zależy jaka sprezarka i temp, cisnienie na zgaszonym silniku powinno byc ok 5-7 bar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie zakupiłem manometry sprężarka 6seu14c denso elektrozawór mam założony z denso 7seu16c taki mi dali w sklepie porównywali z starym jak odpalić sprężarkę na krótko w których blokach pomiarowych jest ciśniecie czujnika i jego temperatura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy sprzegło nie padło. Odepnij kostkę sprezarki zobacz ile ma pinów i na odpalonym sprawdz napiecia i czy pokazuje sie plus. Druga sprawa to prostostat jesli jest dwu pinowy to zrób zworkę w kostce aby go ominąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prostostat jest 3 pinowy sprzęgło chroni taka gumowa zaślepka nie wiem jak ją zdjąć by ja nie uszkodzić elektrozawór sprawdzałem testem elementów wykonawczych i było słychać prace jego dzisiaj paczyłem jakie ciśnienie pokazuje na sprężarce w stanie spoczynku 1 bar .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na spreżarce czyli na którym zaworze ??? kostka ma 3 piny (masa, zasilanie (nie pamietam czy w audi ma byc 5V czy 12v) i sygnałowy) na pinie sygnałowym jest napięcie określające ciśnienie w układzie jeśli jest tam 0V to nie ma cisnienia, max powinno byc ok 3V czyli ok 20bar, mając monometry łatwo mozesz sprawdzić czy czujnik jest sprawny.

Podłacz manometry pod oba zawory i odczytaj wartość na zaworze LP i HP i podaj, nastepnie odpal auto odczytaj wartości i podaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak podpiąłem vdsa to sprężarka pokazywała 1 bar tyko nie wiem ile było na polu chce załączyć sprężarkę na krótko żeby zobaczyć czy ona jest wina niedziałania klimatyzacji błędów niema a eco się wyłącza wiadomo że teraz sprężarka nie ruszy sama bo jest zima ale chce ją wkluczyć z dalszej diagnostyki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ma te manometry chce zmostkować czujnik ciśnienia by odpalić sprężarkę z podpiętymi manometrami by nie przeholować z ciśnieniem ma czujnik 3 pinowy nie wiem jak sobie z nim poradzić jak masz fejsa to podaj to pogadamy na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gg myślałem żeby podać napięcie na czujnik ciśnienia w miejsce sygnału może uruchomi sprężarkę

Czujnik podaje sygnał prostokątny, nie da się oszukać układu przez podanie napięcie. :wink:

Czujnik można sprawdzić oscyloskopem.

czujnik_ci_nienia.jpg

Grupa_wskaza_001_1.jpg Grupa_wskaza_001_2.jpg
Grupa_wskaza_001_3.jpg Grupa_wskaza_001_4.jpg
Grupa_wskaza_001_5.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie nie posiadam ogrzanego garażu jak byłem w lato sprawdzić ile czynnika było to było ok ale układ nie reagował manometry nie poruszały się wiec wymieniłem zawór sterujący nadal nic a koło pasowe wygląda jak by napędzało eco się wyłącza na vcds brak błędów .


dlatego chciałem wszytko ominąć by sprawdzić sprężarkę na krótko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...