Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B8 - nisko świecące Xenony


seba999

Rekomendowane odpowiedzi

Mam tylko łyżwy;)

A gdzie ten czujnik jest z tylu umieszczony? Gdzieś w bagażniku.?

Ostatnio wyjmowalem kolo zapasowe to jak tam gdzieś jest to może go ruszyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko łyżwy;)

A gdzie ten czujnik jest z tylu umieszczony? Gdzieś w bagażniku.?

Ostatnio wyjmowalem kolo zapasowe to jak tam gdzieś jest to może go ruszyłem.

Nie ma takiej możliwości. Czujnik jest na tylnym lewym wachaczu.

https://data.motor-talk.de/data/galleries/0/159/3892/37760925/203863647-w988-h656.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się wypoziomuje to ta wartość będzie w okolicach 50%?

Może ten czujnik się popsuł?

Skoro pokazuje 78% a samochód nie jest obciazony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinna być w granicach 50%.

Gdyby się popsuł byłby zapisany błąd w sterowniku 55 i info o nie działającm samopiziomowaniu na FISie.

Sprawdź jeszcze raz w blokach pomiarowych czy wartość sie zmienia obciążając tył. Posadź kogoś z tylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro sprawdzę bi juz dzisiaj mam dosyć;) cofnolem nawet wszystkie kodowania i to samo.

Ile kosztuje nastawienie świateł w ASO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie też fakt ze nie widać tego przedniego czujnika na vagu. Tylko mam wpis "niezamontowany" może dlatego nie chce zaskoczyć to poziomowanie. Bo chyba powinny być 2 czujniki?

Miał ktoś taki problem ze nie było widać tego przedniego czujnika. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem. Może nie masz drugiego.

Sprawdź czy masz zamontowany z przodu na wachaczu lewa strona (kierowcy)

https://data.motor-talk.de/data/galleries/0/159/3892/37760925/niveausensor-vorne-2-5021743901784439922.jpg

https://data.motor-talk.de/data/galleries/0/159/3892/37760925/203863649-w988-h656.jpg

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za scr. Sprawdzę wieczorem

A powiedzcie mi proszę co oznacza ten blad:

"Mam tylko jakiś błąd na sterowniku gateway 19 .

03041-zarzadzanie energią

Stan bledu:01100000

Porytet bledu; 7

Częstotliwość bledu; 1

Wew. Licznik bledow; 225"

Słaby akumulator. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słaby akumulator :wink: podładuj go na noc i sprawdz pozniej czy dalej bład wyskakuje

Chyba ze kodowanie nie było robione przy wymianie :eusathink:

Ile kosztuje nastawienie świateł w ASO ?

a po co ASO ?

Na stacji diagnostycznej 20-30 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słaby akumulator :wink: podładuj go na noc i sprawdz pozniej czy dalej bład wyskakuje

Chyba ze kodowanie nie było robione przy wymianie :eusathink:

Ile kosztuje nastawienie świateł w ASO ?

a po co ASO ?

Na stacji diagnostycznej 20-30 pln

Ok spróbuje podładować akumulator (akumulator nie był jeszcze wymieniany od początku :) cały czas jest ten sam, kodowanie jest ok sprawdzałem:)).

A co do tego ustawienia, to powiedz mi prosze krok po kroku jak to wykonać:

mam taki namiar:

Strona firmy ADAKO - oprogramowanie diagnostyczne VCDSÂŽ

Jest gdzies na to jakiś filmik na youtube? :) bo boje sie zeby nic nie popsuć.

Strasznie minie dziwi to ze one same sie tak obnizyły...skoro nie ma zadnych błedów na fis i VCDS

A moze sie te xenony obniżyły bo wykonywałem jakies zmiany w Module Centralnej Elektryki 09? to jest możliwe?

Moze jakie restart trzeba zrobić tego MCE09?

słaby akumulator :wink: podładuj go na noc i sprawdz pozniej czy dalej bład wyskakuje

Chyba ze kodowanie nie było robione przy wymianie :eusathink:

Ile kosztuje nastawienie świateł w ASO ?

a po co ASO ?

Na stacji diagnostycznej 20-30 pln

Ok spróbuje podładować akumulator (akumulator nie był jeszcze wymieniany od początku :) cały czas jest ten sam, kodowanie jest ok sprawdzałem:)).

A co do tego ustawienia, to powiedz mi prosze krok po kroku jak to wykonać:

mam taki namiar:

Strona firmy ADAKO - oprogramowanie diagnostyczne VCDSÂŽ

Jest gdzies na to jakiś filmik na youtube? :) bo boje sie zeby nic nie popsuć.

Strasznie minie dziwi to ze one same sie tak obnizyły...skoro nie ma zadnych błedów na fis i VCDS

A moze sie te xenony obniżyły bo wykonywałem jakies zmiany w Module Centralnej Elektryki 09? to jest możliwe?

Moze jakie restart trzeba zrobić tego MCE09?

A jest cos takiego jak Test poziomowania Xenon na Vagu?

Edytowane przez seba999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już prościej niż w tym linku nie da się tej procedury poziomowania opisać. Dlaczego się u Ciebie przestawiło nie mam pojęcia. Reset nic nie da bo kodowanie zostaje zapisane. Może czujnik poziomowania przymarzł i dlatego stanął na 78% ale wątpię. Sprawdzisz to czy funkcjonuje tak jak pisałem wchodząc w Sterownik 55->Blok pomiarowy 002. Dociążając tylną oś sprawdzasz czy wartości się zmieniają. Może miałeś tak od początku tylko dopiero teraz zwróciłes na to uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiszę co miałem kiedys z czujnikiem poziomu xenonów w B6. Po zmianie opon świeciły mi bardzo do góry i wszystkich raziłem. Też patrzyłem przez VAG-COM-a i drapałem się po głowie kombinując kilka dni. Ostatecznie popatrzyłem na czujnik na wahaczu i okazało się że podczas zmiany opon ktoś musiał przypadkiem odczepić jedno z jego ramion od wahacza i kiedy próbował zmontować je spowrotem zrobił to źle - w przypadku B6 podłączenie ramienia odwrotnie było możliwe. Nie wiem jak jest w B8, ale warto sobie spojżeć na sam czujnik i zobaczyc czy nie był czymś uderzony albo czy jest poprawnie zamontowany. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiszę co miałem kiedys z czujnikiem poziomu xenonów w B6. Po zmianie opon świeciły mi bardzo do góry i wszystkich raziłem. Też patrzyłem przez VAG-COM-a i drapałem się po głowie kombinując kilka dni. Ostatecznie popatrzyłem na czujnik na wahaczu i okazało się że podczas zmiany opon ktoś musiał przypadkiem odczepić jedno z jego ramion od wahacza i kiedy próbował zmontować je spowrotem zrobił to źle - w przypadku B6 podłączenie ramienia odwrotnie było możliwe. Nie wiem jak jest w B8, ale warto sobie spojżeć na sam czujnik i zobaczyc czy nie był czymś uderzony albo czy jest poprawnie zamontowany. Powodzenia.

Dzięki, sprawdze to wieczorem.... i dam znaka

Dobra już wiadomo co się stalo;)

Odlamal się plastik od tej rurki aluminiowej na czujniku i dlatego xenony opadły a na tylnej osi było 78%.

Ktoś może kupował ten zlacznik w aso (bez elektronik) i wie czy można to dostać w ogóle.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiszę co miałem kiedys z czujnikiem poziomu xenonów w B6. Po zmianie opon świeciły mi bardzo do góry i wszystkich raziłem. Też patrzyłem przez VAG-COM-a i drapałem się po głowie kombinując kilka dni. Ostatecznie popatrzyłem na czujnik na wahaczu i okazało się że podczas zmiany opon ktoś musiał przypadkiem odczepić jedno z jego ramion od wahacza i kiedy próbował zmontować je spowrotem zrobił to źle - w przypadku B6 podłączenie ramienia odwrotnie było możliwe. Nie wiem jak jest w B8, ale warto sobie spojżeć na sam czujnik i zobaczyc czy nie był czymś uderzony albo czy jest poprawnie zamontowany. Powodzenia.

Dzięki, sprawdze to wieczorem.... i dam znakaDobra już wiadomo co się stalo;)

Odlamal się plastik od tej rurki aluminiowej na czujniku i dlatego xenony opadły a na tylnej osi było 78%.

Ktoś może kupował ten zlacznik w aso (bez elektronik) i wie czy można to dostać w ogóle.?

Wstaw jakąś fotkę.

Zgodnie z ETKA nie ma możliwość dokupienia pojedynczych cześci. Może na aukcjach ale w ASO cały czujnik. Przy zakupie ważne jest jakie masz zawieszenie i czy xenony skrętne czy nie.

Edytowane przez Muskel1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że lampy wykonują test przy uruchuchamianiu silnika. tzn, że jeżeli silnik już pracuje przez chwilkę i światła zostaną włączone nie widać wtedy ruchu soczewek, bo wykonały już test przy uruchamianiu silnika.

Jeżeli natomiast wogóle nie wykonują testu, powinien na FISie wyświetlić się komunikat o niesprawnym układzie samopoziomowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny problem mam u siebie....Nie podłaczałem jeszcze kompa bo nie mam kiedy :(
Z grubsza wygląda to tak :(
ksssss.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A u mnie taka sytuacja że jadę wczoraj wieczorem prędkość ok 120 i nagle xsenon zaczyna świecić w górę. Audi A4B8 Avant 2012. Rano patrzę a światła dalej w górę. Zero błędów i co z tym zrobić. Pomóżcie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BLADY1910 napisał:

Witam. A u mnie taka sytuacja że jadę wczoraj wieczorem prędkość ok 120 i nagle xsenon zaczyna świecić w górę. Audi A4B8 Avant 2012. Rano patrzę a światła dalej w górę. Zero błędów i co z tym zrobić. Pomóżcie 

Czujniki poziomu sprawdź i ich mocowania. Błędów może  nie być jak sygnał z nich ma wartość wiarygodną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...