Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Centralny przestał działać (zablokowany wlew paliwa)


Luminary

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jakieś dwa tygodnie temu przy odwilży po dużych mrozach ku mojemu zdziwieniu przekręcając zamek w drzwiach okazało się że otwierają się tylko drzwi od strony kierowcy a pozostałe pozostają zamknięte.Wsiadając do auta słyszałem jak przez kilka sekund pracuje pompka i tak jest do tej pory. Po kilku próbach otwierania i zamykania sytuacja się nie zmieniła a w związku z tym że nie miałem czasu żeby się tym zająć pozostawiłem zagadkę nie rozwiązaną. W dniu dzisiejszym zajechałem na stacje żeby zatankować i kiedy chciałem otworzyć wlew paliwa okazała się że jest zablokowany więc zmieszany wsiadłem i odjechałem. Dodatkowo miałem problem żeby otworzyć zamek w tylnej klapie od bagażnika ale podejrzewam że mógł zamarznąć a jego otwieranie i zamykanie działa wyłącznie przez przekręcanie kluczyka w zamku. No i teraz moje pytanie brzmi, co zrobić żeby otworzyć wlew paliwa? Dlaczego mógł przestać działać centralny?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie jest nieszczelnos w ukladzie podcisnienia. lub pompka zakonczyla swoj zywot. klapke wlawu mozna otwozyc przez bagaznik recznie odciagajac blokade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się odblokować wlew paliwa, dzięki :) a centralnym się zajmę jak będę mięć więcej czasu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jak wygląda ta "blokada" (i gdzie dokładnie się ona znajduje - A4 B5 Avant), którą należy odciągnąć po dostaniu się do pompy centralnego zamka? Mam podobny problem, nie mogę zatankować samochodu :P

Edytowane przez kamilozo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silownik-klapki-wlewu-paliwa-audi-a4-sed

wystarczy wsunąć ten rygiel palcami, a znajduje się od wewnątrz za klapką

co do pompek, przegrzejcie sobie zimne luty, ja już 3 razy regenerowałem i działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leżąc w bagażniku mam to pociągnąć w stronę klapy czy pchnąć do drzwi?:) sprawdzę też tę płytkę, może faktycznie wystarczy wziąć lutownicę w łapę :) dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tym sposobem udało mi się odblokować wlew paliwa i zatankować samochód :) dzięki. Otworzyłem też pokrywkę od pompy centralnego zamka i generalnie te luty nie wyglądają zbyt optymistycznie ;) w wolnej chwili zajmę się ich poprawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak centralny chwilowo nie czynny to zawsze można użyć cienkiego wężyka zakładając go na wyjściu z pompki. Dmuchane lub zasysasz powietrze i masz otwarte lub zamknięte.☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luty mogą wyglądać dobrze, sam w ciemno przegrzewałem co większe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem :) jeszcze jedno pytanie, jak otworzyć w podobny sposób bagażnik? potrzebuję dostać się do koła zapasowego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to dokładnie wygląda w Avancie, ale jeśli nie idzie z kluczyka to trzeba dostać się od wewnątrz i odblokować wkładkę od wewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wejście na kluczyk jest "zablokowane"? Nie da się go tam wcisnąć :) Hmm...czyli pozostaje rozbieranie zamka ;)

edit:

Pompka niestety znowu nie otwiera zamków, sprawdziłem i znowu rozleciał się wirniczek. Zanim wymienię go na nowy chciałbym się dowiedzieć jak odblokować zamek w klapie (kluczyk nie wchodzi do końca) przy zamkniętej klapie. Czy jakiś karcher się tutaj sprawdzi czy jest inny sposób?

Edytowane przez kamilozo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wejście na kluczyk jest "zablokowane"? Nie da się go tam wcisnąć :) Hmm...czyli pozostaje rozbieranie zamka ;)

edit:

Pompka niestety znowu nie otwiera zamków, sprawdziłem i znowu rozleciał się wirniczek. Zanim wymienię go na nowy chciałbym się dowiedzieć jak odblokować zamek w klapie (kluczyk nie wchodzi do końca) przy zamkniętej klapie. Czy jakiś karcher się tutaj sprawdzi czy jest inny sposób?

da się zdemontować osłonę klapy bagażnika od strony wnętrza bagażnika (avant) i wtedy jest dostęp do cięgna zamka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam podobny problem z moim zamkiem,czasem działa ale teraz co raz rzadziej. Nie mogę zlokalizować przyczyny,wirnik cały,pompka działa,luty podgrzałem.Pompkę sprawdzałem podłączając do zasilacza 12V. Zdarzało się że zamek przy zamknięciu czy otwieraniu działał cały czas samoczynnie (otwierał się i zamykał) do momentu otworzenia drzwi w samochodzie. Co mogę jeszcze sprawdzić ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiło się ciepło więc jest czas i chęci żeby się zając samochodem ;) powielam pytanie z pierwszego postu tematu a mianowicie przestał mi działać centralny. Jak otwieram i zamykam kluczykiem to słychać jak pompka pracuje w bagażniku ale zamykanie i otwieranie nie działa. Gdzie mogę szukać przyczyny problemu? :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pompka pracuje sprawdź czy "dmucha" w wężyki ,jeśli nie to wirnik szrot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...