Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana turbo na mocniejsze 1.9 TDI BRB


tomekxp2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuję wymienić turbo sprężareke. Obecnie a4 b7 1.9 bRb 115km. Znalazłam na forum turbiny o oznaczeniu: awx i avf. Pytanie czy szukać jeszcze jakiś innych o innym oznaczeniu - sprawniejsze/ mocniejsze bez większych przeróbek ?. Czy w/w są wystarczające.
Drugie pytanie - czy w/w sprężarki wejdą p&p ? Czy trzeba coś modyfikować. Oraz czy są jakieś mocniejsze turbiny , które będą p&p zamiast serii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuc od AWX/AVF wsio p&p ale od razu musisz robic program bez tego nie ma sensu zmiana. Mozna tez zapodac hybryde, jak chcesz to mam taką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówisz po wymianie będzie program. Z tego co wyczytałem to można podejść około 160 km i około 400 Nm wtedy. Najważniejsze dla mnie to żeby były p&p podczas wymiany bo chyba będę sam wymieniał.

Dzięki

Witam, czytam forum i znalazłem informacje, że aby wstawić turbo awx zamiast brb to musi być jakaś przejściówka wylotu na wąż.

Czy to chodzi o to ?

Przejściówka redukcja turbo AWX ASZ AFN 1,9tdi VAG nr aukcji (5917950630).

Teraz to już nie wiem, bo jedni piszą że awx jest P&p czyli wyciągam brb i wstawiam awx bez żadnych redukcji itp, czy jednak trzeba kupić jakieś redukcję ? A jeśli tak to jakie ?

Edytowane przez tomekxp2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz przejsciowke to zdławisz dolot

Musisz dac waz od AWX/AVF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem. Czyli przy wymianie na awx trzeba dokupić wąż pod sprężarekę i wtedy zainstalować p&p. Czy trzeba jeszcze dokupić jakieś elementy aby podłączyć awx ?

Edytowane przez tomekxp2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Nowa to ASO i wtedy jest b. drogo. Jak trafię używaną ori z pewnego źródła to kupię. A jak nie to będę zbierał przez ten czas na nową. Koszt to już zależy gdzie i u kogo robisz. Wymiana turbiny + przejściówka albo wąż, nowy program lub korekta jeśli masz już program zrobiony. ( Koszt turbiny, wymiany i programu). Jak zrobię już tego moda to dam znać na pw ile taka przyjemność kosztuje.

Edytowane przez tomekxp2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji, wywal chłodnicę spalin i wyłącz EGR + zaślepienie. Miałem też wrzucać przed programem AWX'a, ale ciężko znaleźć z pewnego źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak już uzbieram "graty" to będę myślał jak to dobrze ogarnąć. Ciężko znaleźć w dobrym stanie. Głównie szukam na forum. Jak dobrze będzie to w środę będą miał jedną do sprawdzenia :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na hybrydzie od DEV-a ugralem w brb tatuska 158ps i 385nm na wiecej zabraklo paliwa. Soft bezdymnie wyszedl. Sory za znaki pl ale siedze w Norwegi i kompy maja tylko ich jezyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to się ma z v-max ? Przy wzroście mocy i momentu tez prędkość max wzrasta ? Ciekawe jak to się ma przy Twoich parametrach w porównaniu do serii :). O ile może pójść do góry :).

Edytowane przez tomekxp2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brb i awx mają tą samą turbine- różnica tylko w muszli kompresyjnej...środek ten sam... Więc jak się bawić to raczej iść w turbo od CR. pod warunkiem że się wyrzuci chłodniczke egru.

Edytowane przez SotoM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuc od AWX/AVF wsio p&p ale od razu musisz robic program bez tego nie ma sensu zmiana. Mozna tez zapodac hybryde, jak chcesz to mam taką.

masz jeszcze ja ? PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brb i awx mają tą samą turbine- różnica tylko w muszli kompresyjnej...środek ten sam... Więc jak się bawić to raczej iść w turbo od CR. pod warunkiem że się wyrzuci chłodniczke egru.

Na większe turbo i tak pewnie braknie paliwa. Po za tym IC będzie za mało wydajny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...