Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8 Adr -10c~ i problem..


Ketro1989

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem ponieważ gdy temperatura spadnie poniżej -10c auto ciężko odpala.. gdy dodam gazu to odpala jaka może być tego przyczyna ?

oto filmik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed odpaleniem odłącz czujnik temperatury jak silnik odpali to znaczy że czujnik podaje złe wartości do komputera i należy go wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed odpaleniem odłącz czujnik temperatury jak silnik odpali to znaczy że czujnik podaje złe wartości do komputera i należy go wymienić.

czujnik temp plynu chłodzącego odłaczalem i dalej tak palil jak na filmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnozuj na vagu, bo tak to mozna gdybac. Jak puscisz gaz to nie trzyma obrotow ?

dokladnie tak ale tak sie dzieje jak temperatura spadnie ponizje -10c a jak jest cieplo to nie ma problemu

Edytowane przez Ketro1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer zapisze i zapamieta blad wiec podpinaj i daj znac co wyskoczylo bo napewno cos bedzie, ja mialem podobne objawy ale zgaszenie silnika i ponowne jego odpalenie i problem znikl ja u siebie wlasnie mysle ze juz czujnik temp. sie konczy, druga sprawa tam masz 2 czujniki jeden jest od klimy a drugi daje temp. na komputer ten z 4 pinami musisz odlaczyc przed odpaleniem, u mnie on jest czarny i tylko czarny dziala prawidlowo inne kolory swirowaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Identyczny problem występował u mnie. Temperaturę wskazywał dokładnie, ale na zimnym silniku mogłem kręcić do usranej śmierci. Odpalał tylko po dodaniu gazu, ale i tak się dusił i gasł. Kupiłem nowy czujnik (zamiennik) było dalej to samo+wskazywał niewłaściwą temperaturę. Przełożyłem oryginalny ze swojego starego silnika i wszystko teraz gra. Przy zamienniku nie wywalało mi błędu po podpięciu vag, a jednak był uszkodzony (przy pierwszym czujniku błąd wyskakiwał). Więc polecam podpiąć pod kompa i w razie czego pokusić się o ori z aso żeby dwa razy nie płacić :P Dodam jeszcze, że na rozgrzanym silniku odpalał na dotyk. Problem występował tylko rano przy minusowych temperaturach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Identyczny problem występował u mnie. Temperaturę wskazywał dokładnie, ale na zimnym silniku mogłem kręcić do usranej śmierci. Odpalał tylko po dodaniu gazu, ale i tak się dusił i gasł. Kupiłem nowy czujnik (zamiennik) było dalej to samo+wskazywał niewłaściwą temperaturę. Przełożyłem oryginalny ze swojego starego silnika i wszystko teraz gra. Przy zamienniku nie wywalało mi błędu po podpięciu vag, a jednak był uszkodzony (przy pierwszym czujniku błąd wyskakiwał). Więc polecam podpiąć pod kompa i w razie czego pokusić się o ori z aso żeby dwa razy nie płacić :P Dodam jeszcze, że na rozgrzanym silniku odpalał na dotyk. Problem występował tylko rano przy minusowych temperaturach.

no czujnik temp cieczy mialem wymieniany na orginal jakos w lato ale podepne pod kompa i zobacze co wyjdzie

11.2.2016r

U mechanika wyczyscili mi przepustnice bo był nalot, sprawdzili odme i tu jest klopot bo jakiegos trojnika nie ma :/ i to moze byc wlasnie przyczyna tego zjawiska lecz takze stwierdzil ze moze to byc wina cewki zaplonowej

bede uaktualnial postep

12,2,2016r

byłem pod vagiem okazalo sie ze jeden cylinder nie pracuje i teza sie potwierdza ze to raczej wina cewki

Edytowane przez Ketro1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...