Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Radio pionner nie gra bez kluczyka


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam radio Pionner DEH-x5800BT i problem polega na tym że radia nie gra jak wyciągnę kluczyk, w ogóle nie gra bez kluczyka. Podtrzymanie pamięci jest, radio wyłącza się jak wyciągnę kluczyk i włącza się gdy kluczyk włoże. Gość w serwisie audio powiedział mi że są dwie opcje, pierwsza to taka jak u mnie a druga to taka że radio będzie grało po wyciągnięciu kliuczyka z stacyjki, ale za każdym razem manualnie musze je wyłaczyć. Diała wtedy jakby pod stałym niepięciem. Trochę o tym czytałem i opinie są podzielone, pytanie czy da sie z tym coś zrobić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmostkuj sobie "stały +" z "+ po stacyjce" w kostce za radiem i będzie Ci działać niezależnie gdzie będziesz miał kluczyk. Powinny to być kable: żółty i czerwony, dla pewności sprawdź je sobie miernikiem. Ja tak miałem u siebie zrobione i 4 lata tak jeździłem. Tylko radio będziesz musiał samemu włączać i wyłączać

Edytowane przez fanthomas18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+ Czerwony i żółty podłącz razem pod bezpiecznik na którym jest cały czas napięcie. Prawdopodobnie nr.5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można też przerobić tak, żeby radio grało tak długo jak jest AUTO wybudzone.

gdy zamkniemy, wyłączy się gdy samochód wejdzie w stan uśpienia.

Do tego potrzebny jest przekaźnik

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tylko radio będziesz musiał samemu włączać i wyłączać

+ Czerwony i żółty podłącz razem

Dzięki za odpowiedź :D. To raczej wiem tylko chodzi o jedno. O to żeby radio działało BEZ kluczyka i żeby wyłączało sie jak WYJMĘ kluczyk. Czyli tak jak oryginalne. Wiem że moge zmostkowac plusy i pociągnąć zasilanie z aku a nie po zapłonie tylko efekt będzie jak z mojej drugiej opcji, czyli napięcie jest w radiu zawsze cały czas i za każdym razem musze je manualnie wyłączyć.


można też przerobić tak, żeby radio grało tak długo jak jest AUTO wybudzone.
gdy zamkniemy, wyłączy się gdy samochód wejdzie w stan uśpienia.
Do tego potrzebny jest przekaźnik


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dzieki za pomoc. Włąśnie o coś takiego mi chodziło. Czytalem że ktoś tam w B6 robił jakiś przekaźnik że radio grało bez kluczyka maks godzine a i wyłączało się po wyciągnięciu kluczyka. Pytanie czy w mojej przedliftowej wersji B5 jest taka możliwośc , czy autko nie jest zbyt archaiczne. ps. gdześ czytałem że w aucie gdzie lampka wewnątrz auta gaśnie odrazu a nie ściemniając się, nie ma w nim jakiegoś bodajże modułu co uniemożliwia podłączenie takiego przekaźnika, że ponoć i tak to działac nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie możliwości.

Zwykły przekaźnik jeśli auto się usypia lub czasowy jeśli tego nie ma...

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Radio gaśnie od razu po wyłączeniu zapłonu. Oryginalna kostka została zastąpiona iso przez poprzedniego właściciela. W stacyjce po wyjęciu kluczyka
słychać charakterystyczne "pstryk" jednak nic mi po tym. Do momentu zamknięcia drzwi kierowcy, szyby oraz okno dachowe działają. Gorzej z radiem. Jutro postaram się poszukać tego plusa usypiającego, gdzieś w wiązce. Jeżeli coś mi się uda będę was informował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...