Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem przy wymianie żarówki postojowej, wpadła do środka, silniczek jak włożyć ?


boguc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
wymieniłem jakiś czas temu żarówki postojowe na LEDowe z soczewką, wszystko było Ok do dziś...prawa zaczęła mrygać , także postanowiłem zastąpić ją drugą....przy wyjmowaniu pozycji żarówka wpadła do środka :/
Jest jakiś sposób oprócz rozklejania lamp aby ją wyjąć ?

2016%5C01%5C22%5Cbikepics-2773014-800.jp

druga sprawa to wyjąłem (przekręciłem ) silniczek a teraz ni hoo hooo nie chce wejść :/
Jak to wsadzić ?
Próbowałem na wcisk i nie chce wejść , wiem ze trzeba przekręcić ale nie mogę tego wsadzić

2016%5C01%5C22%5Cbikepics-2773015-800.jp

Edytowane przez boguc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjmij żarówkę h7 od drogowych i tamtędy wyjmij żarówkę . widzę ze lampy zamienniki, często w nich jest ten problem. musisz dobrze docisnąć w odpowiedniej pozycji i wtedy przekręcić

Edytowane przez Gwerty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wyjęcia żarówki możesz sobie pomóc chwytakiem elastycznym pazurkowym :wink:

http://proficentrum.pl/2327,chwytak-elastyczny-pazurkowy-600mm.html

Kosztuje tyle co nic a może przydać się nie tylko do wyjęcia żarówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady.
Jednak po godzinnej walce przy -10C pod blokiem i tak nie udało się wsadzić tego silniczka :/
W pozycji 3 chowa się najbardziej a i tak za ch#$ nie chce wskoczyć :/
We dwóch z bratem próbowaliśmy i nie chce wejść, brakuje z 3mm aby wskoczyło, naciągaliśmy mocowanie śrubokrętem i też na nic.
Jutro albo pojadę rano do jakiegoś warsztatu albo do domu i wyjmę lampę i wtedy może uda się to wsadzić.
Teraz jak jechałem to światła świecą praktycznie zaraz za zderzakiem i jedna i druga lampa mega nisko.

Ps. ale przy okazji dowiedziałem się że nie mam ori lamp , made in taiwan DEPO jest na nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skorzystaj u kogoś ze znajomych z garażu na mrozie plastyki i inne duperele lubią pękać i płatać figle ...

Edytowane przez matisstz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jak by się w tym silniczku zacięło i nie chce wejść, jutro podjadę do warsztatu przy okazji wymiany czujnika, a jak nie to skoczę na chatę i jak wyjmę lampę to może ładnie wskoczy.
Pod blokiem to masakra :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


a jak nie to skoczę na chatę i jak wyjmę lampę to może ładnie wskoczy

ja się zastanawiam dlaczego nie zrobiłeś tego od razu. Wykręcenie klosza trwa dosłownie minutę. W domu jak klosz dostanie temperatury z silniczkiem też na pewno nie będzie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjechałem pod prace o 16, zauważyłem że mi postojówka mryga, pomyślałem że wsadzę drugą którą miałem w aucie.
Póżniej stało się to co się stało, nie chciało mi się jechać do domu 20km , myślałem że to ogarnę na szybko pod blokiem po powrocie z pracy....i tak kombinowałem godzinę , aż nie miałem już czasu aby jechać na chatę bo inne obowiązki wzywały.
Jutro mam czas i dlatego to ogarnę , wcześniej wymieniałem postojówki i nie miałem takiego problemu.
Myślałem że może silniczek się zaciął, albo jakaś inna przyczyna jest tego, dłubałem z bratem co też ma a4 b6 i nigdy czegoś takiego nie było ani u niego ani u mnie żeby nie dało się silniczka wsadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...