Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z licznikiem [8D0920900M]


Vengazo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Więc tak stary licznik wiadomo odmówił posłuszeństwa, udało zakupić mi się kolejny licznik o tych samych nr [8D0920900M], niby wszystko fajnie pięknie ale po odebraniu od elektryka okazało się,że wskazówki wariują przy schodzeniu prędkości poniżej 5km/h tzn ( opadają do samego dołu obrotomierze jak i licznika prędkości gdy ruszę powyżej 5km/h znowu pokazują dobrze. To samo dzieję się ze wskaźnikiem paliwa raz pokazuje ok nagle gdy schodzę poniżej 5km/h pokazuje np rezerwę. Elektryk powiedział,że wszystko dobrze podłączone. Więc koledzy pytanie do was w czym tu problem bo irytują mnie te zegary jak by nie patrzeć.

Dorzucam zdjęcie poglądowe zegara aby każdy wiedział o jaki typ chodzi.
A i jedno pytanko nie powinien zegar mieć wskaźnika aku i temp oleju ??

30935150175814668149.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, akurat wrzuciłeś moje zdjęcie ;)

Na pewno ten licznik ze zdjęcia nie jest taki sam jak Twój. Na zdjęciu jest licznik firmy VDO, a Ty masz zapewne firmy jaeger. Niestety liczniki tej firmy mają to do siebie, że dzieją się z nimi różne cuda. Aby mieć spokój musisz wymienić właśnie na vdo. Jak coś to pisz na PW a Ci opiszę coi jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego z tego co się orientowałem VDO były z A6 ?
A co do zegarów mam identyczny zamontowany właśnie :) bez wskazników oleju i aku :)
Co do zdjęcia wziąłem poglądowe z aukcji na allegro akurat trafiłem na twój haha jaki ten świat mały :D.
Dobra to reszte rozmowy na pw przeniosę żeby nie zaśmiecać forum :)

Edytowane przez Vengazo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam to tam był problem z motorola HC08. wymiana jej pomagała. Kiedyś widziałem ze ori carprog ma opcje naprawy tej moty ale nigdy nie testowałem tej funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o wymianę i zaprogramowanie procesora na płycie głównej. Koszt około 300 zł, a problemy i tak mogą wrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była wada liczników Jaeger. Dużo tych motek było podrobionych. Wykonaj taki test podłącz zegar na stole i delikatnie podgrzewaj mote hc08 hotem powinna zareagować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To koszt zaprogramowania zegarów jest nawet większy niż koszt używki od kogoś z forum zegara, to bez sensu podejrzewam naprawa tych obecnych zegarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po naprawie nie musisz go programować. Wkładasz i jedziesz. Tak teraz sprawdzam i faktycznie carprog ma opcje naprawy tej moty o masce 2j74y. Na pewno ktoś w Twojej okolicy ma taki sprzęt. Koszt na pewno będzie ,mniejszy jak zakup i wymiana kolejnego zegara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po naprawie nie musisz go programować. Wkładasz i jedziesz. Tak teraz sprawdzam i faktycznie carprog ma opcje naprawy tej moty o masce 2j74y. Na pewno ktoś w Twojej okolicy ma taki sprzęt. Koszt na pewno będzie ,mniejszy jak zakup i wymiana kolejnego zegara.

Dzięki za przydatną informacje :). Coś postaram się podzwonić popytać może ktoś w okolicy się tym zajmie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...